Vše o fotografování a technice s tím spojené

Po pár šťouchancích od přátel fotografů ohledně založení nové diskuze,jsem se rozhodl ,že tak tedy učiním. Byli by jsme rádi kdyby se zde probrala a probírala témata ohledně značek,programů na editaci ,monitory,objektivy,fotoaparáty a vše co souvisí s moderní a dnes převážně digitální fotografií.A v neposlední řadě si zde předávali zkušenosti nabyté dlouhodobými nebo i krátkodobými znalostmi v oblasti tohoto krásného a stále se deroucího dopředu koníčka.Věřím ,že si tady každý najde to svoje a každý je tu vitán!!!

Použivejte pro vkládani fotografií do diskuze v následujícím formatu velikost: 1200 x 900 pix na šířku a max.170Kb.Následně v editoru uložit JPEG pro Web a posleze vlozit do diskuze.

Děkuji
Autor diskuse: zelí - Profil , 10.1.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: DeProfundis Profil + jirka0 Profil

NDenny - Profil | Út 16.2.2016 15:37:10

DeProfundis >> Je pravda,ze z domova je to pozorovani pohodlnejsi :-), ale tv tomhle zimnim obdobi,opravdu zimnim,ze mrzne a je snih se v tom lese sletne toho vic nez u baraku,tady u nas rozhodne.Chybi tam treba vrabci,spacci a hrdlicky,kupodivu jsem tam jen jednou nebo dvakrat videl kardinala,coz me zklamalo,ale zase tam prileta spousta strakapoudu,datlove,v soucasne dobe desitky sykorek,kazdy den jsou tam kralicci a brhlici atd. Co je ne tom nejhezci je to,ze prave proto,ze tam clovek je tem ptakum na ocich,tak si pomalicku zvykaji,az se to dostane do stadia,ze u nich mizi plachost a s kazdym druhem,ktery se driv bal sletnout a ted ho mam na par kroku od sebe nebo i na dosah mam docela fajn pocit.Ono prohlizet si doslova a do pismene jinak plache ptaky na metr,ze clovek muze pozorovat kazdy detail, je opravdu hezke.

    NDeProfundis - Profil | Út 16.2.2016 13:14:51

    Denny >> je to tak, ale jak si člověk na chvíli sedne, tak to po pár minutách pomaličku ožije a pozorovat se i tak nechá. Ale na focení to moc není, většinou ani světlo. Něco jinýho by bylo si někam nainstalovat krmítko, ale než se tam člověk pak dostane po práci, tak je stejně šero a ten čas.... To jim radši nasypu na zahradě a pozoruju je na krmítku. A těch druhů tam vidím víc než v lese:-) Ikdyž mi tam některý chybí. Ale zase pozorovat z tepla domova s hrnkem kafe u okna, to je moje:-) Občas přilítnou i mlynaříci, tuhle jich bylo na jedný lojovce 5ks najednou, jen jsem je nestihnul cvaknout. Ti mě fascinujou, jak postrádají tu běžnou plachost podobných druhů, kdy klidně přilítnou na metr a půl a vůbec jim člověk nevadí, když se nehýbe. Je teda pravda, že jsem se na letošní zimu chystal připravit něco pro dravce, kam bych jim občas hodil nějakou flákotu, ale když tu byl sníh jen chvíli, tak to ani nemělo nějak smysl. A možná taky moje lennost:-)

      NDenny - Profil | Út 16.2.2016 11:32:54

      DeProfundis >> On ten les je zdanlive mrtvej co? :-) Oba vime,ze pres zimu,pokud je opravdu zima vsichni setri energii a tak casto pozoruju tu drobot,jak je zalezla ve smrcinach a tady hlavne v porostech tuji a jakmile vysvitne slunicko okamzite vylezaji na mista,kde se trosicku ohreji.Proto je fajn mit krmitko v lese,tam se behem dne vystrida obrovsky pocet stravniku a je opravdu na co koukat.Nepohodlne na dochazeni,pro me dojizdeni,ale myslim si,ze se tam ukazou i jine druhy,nez kdyz je krmitko v zastavbe u baraku.Me mrzi,ze nemuzu udelat poradnou ujed.Kapry bych nachytal bez problemu,ale protoze pajdam,tak to nemuzu davat na misto,kam jsem si predstavoval.Urcite bych tam nalakal myvaly a lisky I kdyz na foceni by to tam zrovna idealni nebylo,zato s dalekohledem bych mel v tech mistech uzasnej prehled z vysky se tam prehledne do sirokeho okoli,takze na snehu by me zadny predator neunikl.

        NDeProfundis - Profil | Út 16.2.2016 7:09:19

        zelí >> já ven chodím, jen s dalekohledem bez foťáku, takže vím jak bylo v sobotu:-) Mě jako balzám stačí tohle. U nás není moc co fotit, dokud to nezačne v divočině prozpěvovat, tak mě nějaký městský focení slítlejch kachen a podobný nějak neláká.
        V neděli jsem byl na celkem dlouhý procházce a jako největší balzám pro mě bylo zjištění, že si káňata dostavěli hnízdo, který jim loni sfoukla vichřice, tak snad tam letos zase bude pár chlupatejch kuliček:-) Bohužel ke druhýmu hnízdu se blíží kácení, tak bude asi po, jen doufám, že to prořežou dokud nezahnízdí:-(

          Nb.gun - Profil | Po 15.2.2016 23:16:29

          zelí >> Tak když ty sám nebudeš mít čas na focení, můžeš alespoň třeba pro inspiraci mrknout na nějaké fotky od myslivců...

          http://www.klubfotografu.cz/page09/jelen.php
          http://www.klubfotografu.cz/page09/ifwp.php

            Nzelí - Profil | Po 15.2.2016 23:07:00

            DeProfundis >> fakt???? Viš jak bylo treba hezky v sobotu na veverkach?? Prazdný park jen dva šilenci s fotakem a sem tam nejaky ten bezec:-))) To byl balzam na nervy!!!!

              NDeProfundis - Profil | Po 15.2.2016 22:52:38

              zelí >> pro mě začíná focení až s příchodem jara, když si vezmu bágl a můžu se courat aspoň půl dne po lese. V tomhle počasí mě to fakt nebere.

                Nzelí - Profil | Po 15.2.2016 21:49:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                ...nikdo nic nefotí???

                .....nebo Vám tady něco nevoníííí????

                  NDenny - Profil | Po 15.2.2016 20:32:41

                  Fedex me privezl zpet fotak,tak jsem spokojeny,ze uz ho mam doma.Ted uz jen pocasi abych ho mohl zase vyzkouset.

                    NDenny - Profil | Po 15.2.2016 20:30:25

                    DeProfundis >> No kouknul jsem se na nejake odkazy a ty programy,to je opravdu pro borce,kteri dokazou delat s D3 a ruzne s tim kouzlit.Je to sice uzasne,ale temto lidem mohu jen tise zavidet.Ani si nedokazu predstavit praci tech grafiku ve filmovych studiich a ze tech efektu v tech filmech je pozehnane.

                      NDeProfundis - Profil | Po 15.2.2016 14:47:06

                        NDeProfundis - Profil | Po 15.2.2016 7:22:36

                        zelí >> je to tak, jak psal Láďa, logicky bude o 30% větší (24 vs 18 MPx)

                          NDeProfundis - Profil | Po 15.2.2016 7:21:02

                          LadaK >> tak to je dobrá zpráva:-) Jestli mě zase něčím nenaštvou, tak moje další tělo bude asi z x0D řady právě díky tomuhle. Já totiž ISO používám v manuálu, protože si často říkám, že udržím delší čas, než si myslí aparát, kterej mi kvůli kratšímu času leze s citlivostí zbytečně nahoru.

                            NLadaK - Profil | Ne 14.2.2016 23:07:24

                            zelí >> Dovolím si, ti odpovědět, samozřejmě že ano ....

                              Nzelí - Profil | Ne 14.2.2016 23:02:02

                              DeProfundis >> Romane mozna se zeptam jako debil,ale je mozne ze pri vetsim rozliseni čipu je taky vetsi velikost dat pri foceni do Rawu?? Se mi zda ze proste ty fotky jsou tedka větsi objemove

                                NLadaK - Profil | Ne 14.2.2016 22:59:29

                                DeProfundis >> Jde to jemněji 100,125,160,200,250,320 a tak dále ale většinou používám auto ISO z omezením na 3200 už jsem si na zvyknul, jenom při horším světle a focení ryb v noci jedu manuálně...

                                  NDeProfundis - Profil | Ne 14.2.2016 22:56:24

                                  LadaK >> to není pomlouvání, to je jen konstatování, že se od toho (nebo alespoň já) čeklao víc. Ale to už tak bývá s každým modelelm:-)

                                  Máš u tý 70D jemnější nastavení ISO v manuálu, než jen 100-200-400-800 atd. ?

                                    Nzelí - Profil | Ne 14.2.2016 22:44:26

                                    DeProfundis >> ale pritom kdyz mas ISO na automat,tak ho tam švihne kolikrat i s jemnějsim rozlisením.Tomu nejak nerozumim

                                      NDeProfundis - Profil | Ne 14.2.2016 22:42:44

                                      zelí >> no právě, 70D tenkrát nebyl alespoň pro mně žádný pokrok, který by stál za nový tělo. Tak uvidíme, s čím se vytasí teď. Jako pro mě by byla dobrá i ta 760D, ale sere mě, že do týhle řady canon nedává jemnější nastavení ISO. A bohužel to nejde obejít přes hacknutej firmware, jako u mojí starý 650D. Nějak se nemůžou poprat s těma novejma procesorama.