Vše o fotografování a technice s tím spojené

Po pár šťouchancích od přátel fotografů ohledně založení nové diskuze,jsem se rozhodl ,že tak tedy učiním. Byli by jsme rádi kdyby se zde probrala a probírala témata ohledně značek,programů na editaci ,monitory,objektivy,fotoaparáty a vše co souvisí s moderní a dnes převážně digitální fotografií.A v neposlední řadě si zde předávali zkušenosti nabyté dlouhodobými nebo i krátkodobými znalostmi v oblasti tohoto krásného a stále se deroucího dopředu koníčka.Věřím ,že si tady každý najde to svoje a každý je tu vitán!!!

Použivejte pro vkládani fotografií do diskuze v následujícím formatu velikost: 1200 x 900 pix na šířku a max.170Kb.Následně v editoru uložit JPEG pro Web a posleze vlozit do diskuze.

Děkuji
Autor diskuse: zelí - Profil , 10.1.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: DeProfundis Profil + jirka0 Profil

NLadaK - Profil | St 17.2.2016 22:50:15

zelí >> Jakou máš verzi Camera Raw ? jak tak na to koukám na na 760D potřebuješ minimimálně 8.8 https://helpx.adobe.com/camera-raw/kb/camera-raw-pl​ug-supported-cameras.html#canon_note

    NCasio - Profil | St 17.2.2016 22:48:21

    DeProfundis >> no ale proč ten údaj nemám u jediný mojí fotky? A co jsem ukrad Láďovi kterej tam krom čísla účtu má všechno:-)

      Nzelí - Profil | St 17.2.2016 22:48:06

      DeProfundis >> Romane pri stahovani fotek pri tele 600D se mi v adobe Camera Raw normalne zobrazil nahled suroveho rawu,ale pri 760D uz to neni mozne a musim prevadet do DNG a pak tam mam 2x treba 23MG,takze musim mazat CR ale potom uz si nedokazu zobrazit treba ostrici body.Vim že se musi stahnout asi nejakou aktualizaci,ale to jsem udelal a stale nic.
      Neni to sice nic zasadniho,ale štve mi ze musim prevadet a pak zase mazat

        NDeProfundis - Profil | St 17.2.2016 22:23:59

        Casio >> tohle se nikde nenastavuje (alespoň jsem se s tím nikdy nesetkal). Vzdálenost k objektu je strašně zmatenej a většinou nesmyslnej údaj, kterej bys musel vědět jak složitě přepočítávat, aby ses dostal k opravdovýmu výsledku. A z toho důvodu to spousta aparátů ani neukládá a většina programů ten údaj ani neukazuje, byť se v exifu nachází.

          NDeProfundis - Profil | St 17.2.2016 22:20:21

          zelí >> když to máš v exifu, tak to až takový tajemství nebude:-)

          Tak povídej, třeba to nějak vyřešíme:-)

            Nzelí - Profil | St 17.2.2016 21:59:55

            Casio >> no v Zoneru nebo PS jako zobrazeni detail exif,nebo ja fakt nevim.Me se to zobrazuje automaticky

              NJitkagold - Profil | St 17.2.2016 21:59:16

              DeProfundis >> Romco,dekuji moc:-)))

                NCasio - Profil | St 17.2.2016 21:55:09

                zelí >> a kde to mám nastavit?? :-)

                  Nzelí - Profil | St 17.2.2016 21:53:05

                  Casio >> tak to nemas nastavene

                    NCasio - Profil | St 17.2.2016 21:51:40

                    zelí >> no mám jen origo...

                      Nzelí - Profil | St 17.2.2016 21:50:42

                      Casio >> zalezi jestli mas vsechno origos.Kdyz mam TC Kenko tak to nenapise nic a nebo 76,6m a jeste to lže:-)))

                      Ale pri originalnim jsem to mel na cm:-))

                        NCasio - Profil | St 17.2.2016 21:48:35

                        zelí >> Láďo ty v tom exifu máš hotový romány:-) Proč třeba já v něm nemám údaj o vzdálenosti objektu?

                          Nzelí - Profil | St 17.2.2016 21:34:37

                          DeProfundis >> tak a moje tajemstvi je v řiti,Ti dekuji:-)))))

                          Ahoj,ahoj

                          p.s.Romane neco bych potreboval vyřesit v PC.:-((((

                            NDeProfundis - Profil | St 17.2.2016 21:25:50

                            Vlčice >> sice nevím, co s tím Láďa dělal v PS, ale exif je veřejný:
                            Čas expozice (1 / rychlost závěrky) = 1/640 sekund ===> 0.00156 sekund
                            Clonové číslo objektivu / F-Stop = 35/10 ===> ƒ/3.5
                            Program expozice = priorita clony (3)
                            Citlivost ISO = 200
                            Lens Model = EF200mm f/2.8L USM

                              NDeProfundis - Profil | St 17.2.2016 21:23:14

                              Jitkagold >> ahoj Jíťo, tak gratuluju k novýmu strojku!
                              Lehký nebude ani to tělo samotný, to už je pořádná zbraň:-) Ale v podstatě to je váhově stejný jako ta Dennyho sedmička.

                                Nzelí - Profil | St 17.2.2016 18:00:31

                                Vlčice >> SZ

                                  NVlčice - Profil | St 17.2.2016 17:50:37

                                  Teda vy jste vybavení... paráda!!!

                                  Mohla bych poprosit o detailní exif této fotky
                                  zelí - ® Po 15.2.2016 21:49:39

                                  včetně krátkého nástinu co s ní bylo dál děláno v PS?
                                  Pokud to teda není nějaké super tajné know-how :))
                                  Děkuju

                                    NJitkagold - Profil | St 17.2.2016 17:44:24

                                    zelí >> diky,nekdy se vyplati pockat no :-)))))

                                      Nzelí - Profil | St 17.2.2016 17:38:04

                                      Jitkagold >> Jitko ani nekomentuji,cena vyborná!!!!

                                        NJitkagold - Profil | St 17.2.2016 17:30:00

                                        zelí >> a co rikas te cene ? Dobra ze :-))