Vše o fotografování a technice s tím spojené

Po pár šťouchancích od přátel fotografů ohledně založení nové diskuze,jsem se rozhodl ,že tak tedy učiním. Byli by jsme rádi kdyby se zde probrala a probírala témata ohledně značek,programů na editaci ,monitory,objektivy,fotoaparáty a vše co souvisí s moderní a dnes převážně digitální fotografií.A v neposlední řadě si zde předávali zkušenosti nabyté dlouhodobými nebo i krátkodobými znalostmi v oblasti tohoto krásného a stále se deroucího dopředu koníčka.Věřím ,že si tady každý najde to svoje a každý je tu vitán!!!

Použivejte pro vkládani fotografií do diskuze v následujícím formatu velikost: 1200 x 900 pix na šířku a max.170Kb.Následně v editoru uložit JPEG pro Web a posleze vlozit do diskuze.

Děkuji
Autor diskuse: zelí - Profil , 10.1.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderují: DeProfundis Profil + jirka0 Profil

Nzelí - Profil | Ne 14.2.2016 22:29:49

DeProfundis >> Jako ten čip je asi hodne znat na vysledne fotografii,co se tyka detailu,ale jak rikam moc to neresim.Ja jsem spokojen a doufam ze nejaky ten patek mi vydrzi.A ted uz setrim na Marka III a pevnou 300/2,8:-))))))

Jinak kdyz jsem porad tapal jestli 70D nebo toto,tak i ty co maji 70D mi rekli ze kdyby kupovali dnes, tak 760ku.

    NDeProfundis - Profil | Ne 14.2.2016 22:26:38

    zelí >> budu se těšit! Snad bude trochu počasí. Přinejhorším můžeme udělat pár pokusů na zahradě.

    Já jsem teď zvědavej s čím Canon vyleze za pár dní tady http://www.cpplus.jp/en/
    Snad tam bude nová 80D a doufám, že to dopadne líp než kdysi 70D. Kdyby tomu dali tenhle novej 24MPx čip a funkce, který potřebuju, možná bych začal šetřit:-)

      Nzelí - Profil | Ne 14.2.2016 22:17:28

      DeProfundis >> určite ho vezmu a vyrazime do terenu!!!

      Jinak dneska jsem na nem vyzkousel prvne 400ku a musim rici ze mi to pripada lepsi oproti 600D a to jsem zkousel i TK a bylo to dle meho nazoru rychlejsi a svetlem to nebylo,bo bylo na houwno.

      Jinak s tou pevnou 200kou jsou ty vysledky neuveritelný,ale tam to hodne dela ten objektiv!!!!

        NDeProfundis - Profil | Ne 14.2.2016 22:12:55

        zelí >> mám o tom něco načteno, takže ohledně kvality výstupu mám jasno. Je to v podstatě skoro stejný jako stará 18MPx verze, jen to má větší rozlišení. Mě spíš zajímá to ostření a tak. Až se stavíš pro ten stan, vem ho určtiě sebou i se sklem, rád bych si ho testnul, jestli teda budeš mít čas na nějakou delší akcičku:) Zkusil bych na něm i tamrona, jak se to bude chovat oproti tý 650.

          Nzelí - Profil | Ne 14.2.2016 22:02:53

          DeProfundis >> Pořad to Romane musim hodnotit z pozice zkušebních cvaku. Jako je hodne nakazlivé ovladani dotykačem,věc o ktere jsem byl presvedčen že nebudu pouzivat.

          Co se týká samotneho výkonu tela,tak zatim spokojenost.Rychlost 5obr/sek je pro me dostačující,šumy se mi zatim i pri ISO1600 jevi jako v naproste norme. 19 ostricich bodu je naprosto v pohode a kvalita zaostreni v podstate stejná na vsech bodech jako na stredovem ( nepozoruji rozdil ).Jinak si myslim že presnost AF je urcite lepsí nez u te 600D,ale to by byl smutný přiběh kdyby ne.!!!! a celkove diky snímaci 24 MP je vysledný obrazek s L kovejma sklama dost dobrý.V podstate vsechny fotky co jsem s tim vyfotil tak odpadu minimalne ( krom dneska,kdy jsem si malem vykroutil krcni pater ) a podle toho to vypadalo!!!
          Mám problem mazat,protoze nevim co:-)))))
          Ono Romane ne nadarmo říkaji že to je v podstate 7D MarkII co se tyka kvality.!!!!

          Jako jsem spokojen a jsem rad že jsem se tak rozhodnul.

          Co se týká nastaveni vselijakých drobnosti,wifi atd.... tak tam jsem jeste nepokročil:-))))

            NDeProfundis - Profil | Ne 14.2.2016 21:49:31

            zelí >> Láďo, tak jakej je rozdíl mezi starým a novým tělem. Teď když už jsi něco nacvakal, tak to snad relevantně zhodnotíš:-)

              Nzelí - Profil | Ne 14.2.2016 21:21:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              .. tahle bílá mě tam fascinuje

                NAnýzový dědek - Profil | Ne 14.2.2016 21:08:42

                zelí >> Jistě hledáček je trochu jiný, ale díky za osvětlení :-))

                  Nzelí - Profil | Ne 14.2.2016 21:00:52

                  Casio >> jak jinak pán kolega!!!

                    NCasio - Profil | Ne 14.2.2016 21:00:03

                    zelí >> na 200 mm? Já už poslal 12 mm na čenč a asi budou i krytky :-)
                    Máme Láďo nějakej origo difuzér na externí blesk ? Zahnutej dolu? :-)

                      Nzelí - Profil | Ne 14.2.2016 20:57:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      ... a 36 mm

                        Nzelí - Profil | Ne 14.2.2016 20:56:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Casio >> hele Renéé nedelej pitchu!!! Se ti seru z mezikrouzkama,tak vylez z brlohu:-)))

                        .....Tady 20 mm

                          Nzelí - Profil | Ne 14.2.2016 20:50:27

                          Anýzový dědek >> dalo by se to tak rici!!!!

                          Akorat ono pres ten vyklopny displej to neni ono,když si zvyknes na hledaček!!!

                            NAnýzový dědek - Profil | Ne 14.2.2016 20:42:32

                            zelí >> Laďo, nechci zemřít blbej,Co je to ten úhlový hledáček ? Nenahrazuje to u zrcadla výklopný display?

                              Nzelí - Profil | Ne 14.2.2016 20:13:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              ... chce to opravdu ten uhlový hledaček.Fotit takhle nad vodou bez nej je proste strasne a je moc odpadu:-(((

                                Nzelí - Profil | Ne 14.2.2016 19:53:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Tady to opravdu chcíplo:-((

                                  NDenny - Profil | Ne 14.2.2016 15:50:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  zelí >> Dnes gaucing - nocni sichta

                                    NDenny - Profil | So 13.2.2016 22:35:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Venku - 18,tak jsem si vzal jen setak,protoze jsem sel hlavne doplnit krmeni.Prvne,co me letoz zalezlo za nehty na nohou.Dve hodiny na fleku v te zime,jen aby se nazrala ta drobot.Veverky a vrany jim jinak nedaji pokoj.Lita tam toho cim dal vic,potreboval bych sponzora na krmeni :-)

                                      Nzelí - Profil | So 13.2.2016 20:58:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      jirka0 >> tomi vypravěj.Jsem se doma slikal a vypadala lopatka listi a bahna ze me:-)))

                                        Njirka0 - Profil | So 13.2.2016 20:47:08

                                        zelí >> taky se tam občas válím jen tak karimatku neberu ,, kdo by se s tím tahal :-))) domů pak jedu jako prase :-))