Gastrorožek aneb o jídle a všem okolo

Pravidla diskuze: platí pro všechny přispívající




co chceme:
- fotky jídel z vlastní kuchyně
- pohodovou atmosféru
- odzkoušené recepty, rady, tipy, triky

co nechceme:
- fotky z restaurací a videa stažená z netu
- zbytečné plkání
- urážky a provokace

Diskutujte, prosím, slušně a k věci. Zbytečné zápisy budou průběžně mazány, trollové nebudou tolerováni.
Moderátoři jsou nekompromisní a ve střehu! :-)
Autor diskuse: Marge - Profil , 29.11.2015 všeobecné - ostatní
Dále moderují: HoumrP Profil + Kukačka Profil + 1Mara Profil + Jirka R. Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NMarge - Profil | So 16.10.2021 13:30:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Je potřeba si ten život občas osladit....

    Nludek 73 - Profil | Ne 27.12.2015 13:21:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Něco trochu dietního

      NRadunak - Profil | Ne 27.12.2015 12:51:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Tak jsem se mušel obětovat a dojíst zbytky. Sic nerad,ale.....

        NJaMi - Profil | Ne 27.12.2015 12:22:55

        Na vytrávení.....

          NMarge - Profil | Ne 27.12.2015 12:20:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Domácí kachnička s domácím knedlíčkem. Jen to zelí je kupovaný.

            NBušák - Profil | Ne 27.12.2015 9:22:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            snídaně, ty svátky mi dávaj zabrat,musel jsem si spravit teďka chuť,domácí tláča s octem a cilulí

              NBušák - Profil | So 26.12.2015 22:40:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              dneska jsem si pošmáknul na uzeným kolenu

                NRadunak - Profil | So 26.12.2015 20:43:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Vzhled nic moc,ale pro mě šmakuláda.

                  NMrKos - Profil | So 26.12.2015 20:41:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  včerejší oběd trochu netradičně - polentový knedlík (ten připravovala žena, bo to neumím), 4 hodinky pomalu pečená kačenka s jablky a domácí zelí

                  kachní polévku z krku a drůbků jsem v mezičase zvládnul též a zavařil do ní rýžové nudle

                    NBláža - Profil | So 26.12.2015 20:28:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Tady se zase baští až to praští... ;o)))

                    Tak dám svoji dnešní dietní česnečku dle Vaňka. Jen jsem použil vývar z vepřového, on píše drůbeží, a ten jsem nenašel. Musím navařit...

                      NHoumrP - Profil | So 26.12.2015 20:09:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      K véče krkovice, hrnkový knedle a zelí na slanině, karamelu, jablkách a Portským. No, zbytek se musel dopít :-)

                        Nmlaďoch - Profil | So 26.12.2015 18:28:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Marge >> oni mají něco podobnýho,máslo i sýry vyrábí sami,tudíž vybaveni jsou,ovšem kvalita jejich výrobků je jinde než ze supermarketu.Třeba někdo v okolí něco takovýho dělá.

                        http://www.eshop-zemedelske-potreby.cz/Services/Ima​geHandler.ashx?size=2&img=YTNkYjZiYjYxOGMzZmZiYy5qc​Gc=

                          NMarge - Profil | So 26.12.2015 16:53:46

                          mlaďoch >> kdysi jsem o výrobě másla doma uvažovala, ale příjde mi to složité. Pasterovat, přelívat, sbírat smetanu ( z litru toho bude troška) a pak to proplachování a ždímání...

                          Možná ho, až se budu někdy hodně nudit, zkusím. Domácí mlíko není problém, ale teď přes zimu smrdí, musím počkat na jaro :-)

                            Nmlaďoch - Profil | So 26.12.2015 16:35:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Marge >> já jsem línej,ale současně opatrnej na svou hubu,protože spolupracuju s prvovýrobci,kteří s přijímanou potravinou jsou na tom stejně jako já,vyrábí ji sami a já ji od nich kupuju,kilo másla za 160,-Kč.Abych si nedělal reklamu,tak odkaz z cizího obchodu na máselnici (já ji mám o 8,-Kč dražší)

                            http://www.4home.cz/tescoma-della-casa-nadoba-pro-p​ripravu-masla/#

                            pokud jsi z vesnice,pak by neměl bejt problém sehnat domácí mlíko

                              NMarge - Profil | So 26.12.2015 16:29:03

                              mlaďoch >> ty děláš máslo doma? Jak?

                                N1Mara - Profil | So 26.12.2015 15:46:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Calex >> Parma onehdá taky poprvé zkusila domácí housky, byly fakt famózní, Parma říká, že dala do nich sádlo a nepřipekli se. Ale asi to chce jen trochu vychytat a bude to dobrý, tyhle tvé rohlíky vypadají pěkně :-)

                                  NCalex - Profil | So 26.12.2015 15:18:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Zdar přátelé, domácí rohlíky. Pekl jsem je na 200°C do zlatova ale první várka mi nechtěla jít z papíru....na druhou várku papír namaštěnej a už to bylo lepší.....nepečou se rohlíky bez papíru?? Přitom do těsta tuk přišel.

                                    Nsmike - Profil | So 26.12.2015 13:49:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Dneska trochu jídla:-)

                                      NMarge - Profil | So 26.12.2015 12:40:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Dobrou chuť!

                                        Njariss - Profil | So 26.12.2015 9:05:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Co dům dal.

                                          NMarge - Profil | Pá 25.12.2015 22:27:22

                                          Třetí místo druhého týdne soutěže o nej foto týdne obsadil SF Pescador a jeho houbový guláš. Gratulujeme!

                                            Červené karty: tonouš, Káceč