Gastrorožek aneb o jídle a všem okolo

Pravidla diskuze: platí pro všechny přispívající




co chceme:
- fotky jídel z vlastní kuchyně
- pohodovou atmosféru
- odzkoušené recepty, rady, tipy, triky

co nechceme:
- fotky z restaurací a videa stažená z netu
- zbytečné plkání
- urážky a provokace

Diskutujte, prosím, slušně a k věci. Zbytečné zápisy budou průběžně mazány, trollové nebudou tolerováni.
Moderátoři jsou nekompromisní a ve střehu! :-)
Autor diskuse: Marge - Profil , 29.11.2015 všeobecné - ostatní
Dále moderují: HoumrP Profil + Kukačka Profil + 1Mara Profil + Jirka R. Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Marge - Profil | So 16.10.2021 13:30:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Je potřeba si ten život občas osladit....

    jariss - Profil | So 19.12.2015 16:48:39

    Káceč >> Ty jsi už tuhle kombinaci ochunal? Já se držím raději klasiky.

      Klobasa1 - Profil | So 19.12.2015 16:38:07

      PYTLAKS >> Není nic jednoduššího, než vyzkoušet to, v tomto případě bude pět litrů horké vody. Tolik jsem toho ještě nikdy nedělal, obvyklá naše dávka je kilo masa, kilo cibule, litr vody.

        Kondrakar - Profil | So 19.12.2015 16:05:54

        Bláža >> Souhlas. Dávám to taky tak, někdy o fous míň cibule, a je to cajk. Ale kmín a protlak nedávám vůbec, majoránku a česnek až úplně na konec. Cibul do tmavě zlata, pak maso, ať pustí a zatáhne se. Koření, voda a nechám vařit, dokud není maso měkký. Pak to zahustím jíškou, nechám provařit, majoránka, česnek a je hotovo.

          Bláža - Profil | So 19.12.2015 15:45:37

          PYTLAKS >> Dávám normálně na 1,5 kg masa to samé množství cibule, a sladký teda není... ;o)))

            smike - Profil | So 19.12.2015 15:40:18

            PYTLAKS >> vsak do gulasa se davaju aj povidla:-)

              PYTLAKS - Profil | So 19.12.2015 15:36:54

              Klobasa1 >> bude to sladké ten guláš,nedovedu si představit dát na 5kg masa 5kg cibule

                Bláža - Profil | So 19.12.2015 14:48:28

                Káceč >> Jsi vtipný. ;o))))))

                  Bláža - Profil | So 19.12.2015 14:47:11

                  Klobasa1 >> Navíc si myslím, že ten tlakáč je zbytečný, za 1-1,5 hodiny je maso jako dortík, a mám ho plně pod kontrolou, a vidím kdy je ten guláš jako-by spojenej. Česnek se do hovězího guláše nedává, ale když ti to chutná je to tvoje volba. Kdo má rád ostřejší, tak může do základu přidat při restování papriky i pálivou to ano.

                  Já osobně, mouku nedávám vůbec od toho tam mám tolik cibule, ta to zahustí dostatečně.

                    Káceč - Profil | So 19.12.2015 14:45:07

                    jariss >> hlavně nezapomeň dát místo octa oliváč a místo cibule ananas. Jinak nejsi in a budeš označen za zpátečníka, kterému moderní trendy v české kuchyni nic neříkají...

                      1Mara - Profil | So 19.12.2015 14:42:49

                      Klobasa1 >> tak já si vážím každé rady. ;-)

                        Klobasa1 - Profil | So 19.12.2015 14:40:47

                        1Mara >> Není zač, děláš to správně, já mám tohle vyzkoušený a ověřený a žvanilů si nevšímej, každej to dělá nakonec jen pro sebe:-)

                          Klobasa1 - Profil | So 19.12.2015 14:37:34

                          Bláža >> Majoránku samo až nakonec, možná jsem to poprvé blbě napsal, česnek taky ke konci a v tlakáči se mi to za pět let ještě nikdy nepovedlo připálit. Míchám to intenzivně pět minut před uzavřením, nic složitýho.

                            1Mara - Profil | So 19.12.2015 14:35:41

                            Bláža >> moc pěkné to máš, taky si je budu muset udělat ! :-D

                              1Mara - Profil | So 19.12.2015 14:34:28

                              Klobasa1 >> dělám cibuli min. hodinu do hněda, a pak dám jen maso a počkám až pustí šťávu a zatáhne se, pak nějaké koření a majoránku vždy na konec. Stejně odemě mě to pak nechutná, neumím tomu dodat chuť. Někdy se to jíst dá, někdy né. ;-) jinak díky za zápis. ;-)

                                Bláža - Profil | So 19.12.2015 14:25:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                A poté jsem dělal k obědu ta jatýrka. No prostě to bylo skvělé, moc jsme si pochutnali. Je vidět, že jsme to jídlo dlouho neměli. ;o)))

                                  Bláža - Profil | So 19.12.2015 14:22:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Dnes dopoledne jsme plnili s manželkou košíčky, tohle jsou ty poslední, než je manželka uložila.

                                  Radši. ;o)))

                                    Bláža - Profil | So 19.12.2015 14:21:20

                                    Klobasa1 >> Majoránku až nakonec, bez česneku a do dušení dva bobkové listy...

                                    Navíc dělám bez tlakáče, nedá se občas promíchat, hrozí připálení....

                                    Kdybys měl 5 hvězdiček kuchyně tak možná, hotel je hlavně o ubytování a službách, proto je to hotel...

                                      kubas. - Profil | So 19.12.2015 14:14:44

                                      mannnik >> Hlavně zhořkne...

                                        mannnik - Profil | So 19.12.2015 14:13:39

                                        kubas. >> není hvězdička jako hvězdička ;-)

                                          kubas. - Profil | So 19.12.2015 14:13:39

                                          Klobasa1 >> U nás naštěstí máme rozum, takže se dává majoranka na konci, jako vždy a jako všichni, co už párkrát guláš dělali.

                                            Červené karty: tonouš, Káceč