Gastrorožek aneb o jídle a všem okolo

Pravidla diskuze: platí pro všechny přispívající




co chceme:
- fotky jídel z vlastní kuchyně
- pohodovou atmosféru
- odzkoušené recepty, rady, tipy, triky

co nechceme:
- fotky z restaurací a videa stažená z netu
- zbytečné plkání
- urážky a provokace

Diskutujte, prosím, slušně a k věci. Zbytečné zápisy budou průběžně mazány, trollové nebudou tolerováni.
Moderátoři jsou nekompromisní a ve střehu! :-)
Autor diskuse: Marge - Profil , 29.11.2015 všeobecné - ostatní
Dále moderují: HoumrP Profil + Kukačka Profil + 1Mara Profil + Jirka R. Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NMarge - Profil | So 16.10.2021 13:30:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Je potřeba si ten život občas osladit....

    Nkubas. - Profil | So 19.12.2015 14:11:12

    mannnik >> No právě :-))). Kamarád se teď vrátil ze zahraniční stáže, byl taky.v peti hvezdickovem hotelu a říkal, že tragédie. Čerstvá surovina tam neexistovala a kvalita celkově bidna , proto si netřeba dělat iluze. Hvězdičky nejsou dle kuchyně primárně ;-).

      Nmannnik - Profil | So 19.12.2015 14:10:25

      Já ji dávám úplně na konci, dřív si myslím, že nemá žádnej efekt...

        NKlobasa1 - Profil | So 19.12.2015 14:08:02

        kubas. >> Majoránka se nakonec vrestuje do základu, to tam u vás neznáte? Co si Mara vyleje a kam je jeho věc, nám to takhle chutná.

          Nmannnik - Profil | So 19.12.2015 14:06:34

          kubas. >> to víš, pět hvězdiček... ;o))

            Nkubas. - Profil | So 19.12.2015 13:58:07

            Klobasa1 >> Ty tomu dáváš korunu, pokud si Mara nechá poradit majoranku do základu a podobné super vychytavky, tak se nedivím, že to pak na konci putuju do záchodu. Hrůza...

              NJaMi - Profil | So 19.12.2015 13:25:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Kachnička snědena, masíčko bylo měkoučké a šťavnaté. Celkem mě to unavilo a musím si dát šlofíka.

                NKlobasa1 - Profil | So 19.12.2015 13:18:49

                1Mara >> Guláš já dělám asi takhle: Kolik kg. masa (zásadně kližka) tolik kg. cibule. Začneš s cibulí na sádle co nejvíc do hněda, trvá to dost dlouho a přesně jak píšou dole kluci postupně přidáváš základní ingredience jako hodně kmínu, něco česneku, sladká paprika, hodně majoránky, trochu pepře, rajskej protlak a tohle všechno restuj a furt míchej zvlášť na pánvi, poté zaprášíš hladkou moukou nebo jíškou, prostě směs zahustit i když i tak už bývá dost hustá. Kližku vedle v papiňáku na trošce sádla jen ošlehnout aby se nechytla a nechat zátáhnout (cca. deset až patnáct minut) a pak to teprve všechno smícháš dohromady a cca kilo masa zalít litrem vroucí vody z rychlovarné konvice, zamíchat, ochutnat a zadeklovat na malém ohni. Kdo nemá rád masox, může použít mořskou hrubozrnou sůl až na konec, taky houby žádné jídlo nezkazí. Kdo má rád pikantní přidá špetku feferonek. Asi nejdůležitější mi na tom připadá mít ten starej dobrej komunistickej papiňák, v tom to maso do hoďky je krásně měkoučký. Dosolit se dá vždycky, s přesoleným neuděláš nic. Důležité je taky vydržet a jíst ho až druhej, třetí nebo nejlépe den čtvrtý, až se pořádně rozleží. Recept je od šéfkuchaře z pětihvězdy, přeji dobrou chuť!

                  NMarge - Profil | So 19.12.2015 12:53:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Dneska žádné velké aranžování, ale ty žloutky, ty jsou.... že Blážo? :-))

                    Nsmike - Profil | So 19.12.2015 12:50:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    dnes na rychlovku :) těstoviny s masovou směsí.

                      NJaMi - Profil | So 19.12.2015 12:08:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Marge >> Děkuji, no polévka byla focená ještě v hrnci, tady je už na talíři.
                      Až dám po obědě odpočiek, dodám i další foto kachničky.

                        Nsmike - Profil | So 19.12.2015 11:59:21

                        JaMi >> povedene foto:-)

                          NMarge - Profil | So 19.12.2015 11:55:41

                          JaMi >> slintám... nad kůrčičkou z kachýnky i nad polívkou, moc pěkné!

                            NJaMi - Profil | So 19.12.2015 11:50:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            1Mara >> Díky, no je to stará kačena, chovná, tak jí dělám na pomalej způsob. Cca 5 hodin při 120°C a pak se dodělává kůrčička. Polévka je také hotová. Domácí kuřecí se zeleninou.

                              N1Mara - Profil | So 19.12.2015 11:13:24

                              JaMi >> tedy poslouchej, to je krása !!! Já tady žvejkám v práci chleba a ....prostě, jsi umíš žít, chudák ty ! :-D

                                NMarge - Profil | So 19.12.2015 11:10:40

                                Pochlubím se cizím peřím... další várka kokinek dorazila

                                  N1Mara - Profil | So 19.12.2015 11:02:58

                                  Káceč >> ;-) Doma si to pak pustím ;-)

                                    NJaMi - Profil | So 19.12.2015 10:56:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Kachnička se peče, bré dopoledne všem ...

                                      Njariss - Profil | So 19.12.2015 8:19:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Zakrojeno a nedopadlo to vůbec zle.

                                        Nkubas. - Profil | Pá 18.12.2015 23:42:30

                                        Káceč >> :-))).

                                          NKáceč - Profil | Pá 18.12.2015 23:38:44

                                          kubas. >> ten sežere i tu kočky a ty baby, pak Parma sežere jeho :-)

                                            Červené karty: tonouš, Káceč