Gastrorožek aneb o jídle a všem okolo

Pravidla diskuze: platí pro všechny přispívající




co chceme:
- fotky jídel z vlastní kuchyně
- pohodovou atmosféru
- odzkoušené recepty, rady, tipy, triky

co nechceme:
- fotky z restaurací a videa stažená z netu
- zbytečné plkání
- urážky a provokace

Diskutujte, prosím, slušně a k věci. Zbytečné zápisy budou průběžně mazány, trollové nebudou tolerováni.
Moderátoři jsou nekompromisní a ve střehu! :-)
Autor diskuse: Marge - Profil , 29.11.2015 všeobecné - ostatní
Dále moderují: HoumrP Profil + Kukačka Profil + 1Mara Profil + Jirka R. Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NMarge - Profil | So 16.10.2021 13:30:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Je potřeba si ten život občas osladit....

    Nkubas. - Profil | Pá 18.12.2015 23:34:22

    Káceč >> Myslíš toho psa v čase 1:15 :-)?

      NKáceč - Profil | Pá 18.12.2015 23:29:31

      1Mara >> abys neřekl, že jsem jen vulgárním, tak tady máš důkaz, že to maso, co žereš fakt žilo :-)

      https://www.youtube.com/watch?v=sCCuGztL-Uc

        Nkubas. - Profil | Pá 18.12.2015 23:24:51

        Bláža >> To si nezkazíš, neboj, to s vařením nemá nic společného totiž, je to komedie v shakespearovském stylu :-).

          Nkubas. - Profil | Pá 18.12.2015 23:23:11

          Bláža >> Je mi to jasný, to byl vtip s Láďou ;-)... Toho totiž napodobit ani nejde :-).

            NBláža - Profil | Pá 18.12.2015 23:14:29

            kubas. >> Jak jsem viděl kdo se tam objevil, tak jsem to vypnul, nebudu si kazit chutě. ;o)))

              NBláža - Profil | Pá 18.12.2015 23:13:11

              kubas. >> Tak to zase prr. ;o))

              Na netu koukám hodně na hodnocení, přeci jen to dost napoví, a hodnocení je jen na několika zdrojích. A pak myslím, že dokážu odhadnout jak mi jdou k sobě chutě, a tak si ty recepty docela umím chuťově doladit. Někdy tam lidi nacpou věci jako pejsek a kočička když "vařili" dort.

                Nkubas. - Profil | Pá 18.12.2015 23:09:59

                Bláža >> Největší zvěrstvo v životě na téma "guláš" jsem viděl bezkonkurenčně u Jirky, to je něco neskutečného... Všem vřele doporučuji, je to komedie non plus ultra :-).

                http://dobroty.nova.cz/clanek/epizody/havluv-gulas.​html

                  Nkubas. - Profil | Pá 18.12.2015 23:08:18

                  Bláža >> Taky tak, ale spíš ještě prvně hledám skrz Pohlreichovi recepty, Kluky v akci třeba a pak na Apetitu ještě, neznámých zdrojů se bojím :-).
                  Tak to seš na tom skoro jako Láďa Hruška s těma receptama :-))).

                    NBláža - Profil | Pá 18.12.2015 23:07:53

                    kubas. >> Ono pokud hledá různě, tak se najdou guláše, které jsou nacpané všemožnou lidovou tvořivostí...
                    Vaněk je ale klasika a jak píšeš, nic navíc v něm není, a v jednoduchosti je krása.

                      NBláža - Profil | Pá 18.12.2015 23:05:53

                      kubas. >> Když najdu co chci v jeho kuchařkách, tak dělám dle něho, jinak kde najdu podle mého to co mi nejvíce vyhovuje...
                      Úspěšné recepty z netu si tisknu a zakládám ve folii do desek, tvořím tak svoji kuchařku. ;o)))

                        Nkubas. - Profil | Pá 18.12.2015 23:04:16

                        1Mara >> Guláš se snad ani kořením zkazit nedá, však tam krom kmínu, papriky, pepře a majoránky na konci nic jinýho nejde :-).

                          Nkubas. - Profil | Pá 18.12.2015 23:02:30

                          Bláža >> Kilo ještě v tom lepším případě furt :-). Já na tu českou klasiku do ničeho jiného v poslední době nehledím, než do Vaňka, a časy jsou tam myslím v normě, není to žádnej blbec taky, respektive Prakul ;-).

                            NBláža - Profil | Pá 18.12.2015 23:01:09

                            1Mara >> Nekoukej na ruce, koukej do kastrolu. Tam se odehrává to hlavní co dělá guláš gulášem. ;o)

                              N1Mara - Profil | Pá 18.12.2015 22:59:26

                              Káceč >> Dělal jsem ho už mockrát z toho třikrát šel do záchoda a to opravdu, prostě i když si ohlídám cibulku, maso nechám pustit štávu atd. tak to zase zkazím kořením a chutí, prostě mě to nechutná. .-)
                              S tou výchovou to bude horší, né nadarmo mě říkají diktátor :-))))

                              Jdu hajat, ráno ve 4 vstávám budovat kapitalismus .-))

                                NBláža - Profil | Pá 18.12.2015 22:58:56

                                kubas. >> Pravda, v kuchařkách často píší nereálné časy na tu cibuli. Ono když se dělá skoro kilo pokrájené cibule, tak to chvíli dá...

                                  Nkubas. - Profil | Pá 18.12.2015 22:56:46

                                  Bláža >> Přesně tak, žádné složitosti defakto :-). Nejdůležitější je trpělivě míchat cibuli, ono to někdy totiž při větším množství zabere i hodinu třeba že a ne každý to dá... Kmín, maso, paprika, protlak a pak už jen dusit no :-).

                                    NKáceč - Profil | Pá 18.12.2015 22:56:39

                                    Bláža >> jsem tu jen krátce, tedy co se Vesmíru týče :-)

                                      NKáceč - Profil | Pá 18.12.2015 22:54:51

                                      1Mara >> se moc netlem, výchova už začala :-)

                                      Co se guláše týče, tak krom kvalitních surovin, je třeba míti na jeho vaření čas, klídek a pohodičku. Žádnej stres či spěch. Sám doma a přesně podle receptu, pak to klapne. Hlavně se toho nebát a pozitivně myslet :-)

                                        NBláža - Profil | Pá 18.12.2015 22:49:57

                                        kubas. >> Vše podstatné se odehrává na začátku. Osmažení cibule, pak paprika a mezitím dostatečně zatažené maso... pak už je to jen jak dlouho, aby maso bylo měkké...

                                          Nkubas. - Profil | Pá 18.12.2015 22:49:32

                                          1Mara >> To je pěkný taková sebereflexe upřímná :-))). Guláš dáš, na pohodu. I kdyby sis měl vedle plotny postavit tablet s videem a opakovat krok po kroku :-).

                                            Červené karty: tonouš, Káceč