Gastrorožek aneb o jídle a všem okolo

Pravidla diskuze: platí pro všechny přispívající




co chceme:
- fotky jídel z vlastní kuchyně
- pohodovou atmosféru
- odzkoušené recepty, rady, tipy, triky

co nechceme:
- fotky z restaurací a videa stažená z netu
- zbytečné plkání
- urážky a provokace

Diskutujte, prosím, slušně a k věci. Zbytečné zápisy budou průběžně mazány, trollové nebudou tolerováni.
Moderátoři jsou nekompromisní a ve střehu! :-)
Autor diskuse: Marge - Profil , 29.11.2015 všeobecné - ostatní
Dále moderují: HoumrP Profil + Kukačka Profil + 1Mara Profil + Jirka R. Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

N1Mara - Profil | Čt 14.10.2021 21:23:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Marge >> Jůůů to je paráda !! .-))) Já dneska jen tláču .-))

    NBulda 64 - Profil | Pá 9.6.2023 16:24:49

    rybarkaJMK >> kopretiny/chudobky - nejen na ozdobu.. ))
    A dode tajemství ;-)))

      NrybarkaJMK - Profil | Pá 9.6.2023 16:19:53

      Bulda 64 >> vypadá to krásně, jen se omlouvám, nepoznala jsem co máš pod těmi vajíčky? A ty květy to je kopretina?

        NBulda 64 - Profil | Pá 9.6.2023 15:56:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Tak to sem fláknu taky... zkrátka jsem si pochutnat... pálivé a dobré, při vší skromnosti ;"--)))))

          NPytláček - Profil | Pá 9.6.2023 15:20:13

          rybarkaJMK >> Ahoj
          Rohlíky máš super nebyl by recepo
          Dík

            NrybarkaJMK - Profil | Pá 9.6.2023 13:10:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Hezký den. My dnes na oběd sýrovou omáčku z parmoše. Dceřina oblíbená

              NrybarkaJMK - Profil | Čt 8.6.2023 22:42:20

              1Mara >> je dik, to mě vůbec nenapadlo. Vakuovačku jsem dostala na narozky a vlastně ji nemám dlouho a nemám to ani zažité. Super, zkusím.

                N1Mara - Profil | Čt 8.6.2023 22:06:10

                rybarkaJMK >> Kopr bych zkusil zavakuovat po dávkách a zmrazit :-)

                  N1Mara - Profil | Čt 8.6.2023 21:58:22

                  rybarkaJMK >> To nevím, musíš oslovit MM , on ti poradí :-)) https://www.mrk.cz/clen.php3?id=44

                    NrybarkaJMK - Profil | Čt 8.6.2023 21:43:07

                    A ještě dotaz na KOPR
                    Nemyslím na K..... Odpor K Práci ale na zelenou rostlinu. Nemáte někdo nějaký rodinný typ na jeho uchování na zimu? Minule jsem to řešila klasickým mrazením, ale přestože byl hodně zabalený a v krabičkách byl v tom mrazáku cítit. Tak mě letos napadlo zkusit to mrazí jako dělám petrželku do polévky nakrájený ve vodním nálevu, ale to jsem vymyslela. Klidně uvítám nějaký osvědčený nápad. Jde mi o to, aby kopr zachoval co nejvíce kvalitu a tay aby ,,neprovoněl,, půl mrazáku.

                      NrybarkaJMK - Profil | Čt 8.6.2023 21:37:22

                      1Mara >> Děkuji. Mám dotaz nevíte proč se mi některé fotky nahrávají s těmi pruhy a se sníženou kvalitou? Telefonem to není.

                        N1Mara - Profil | Čt 8.6.2023 20:14:03

                        rybarkaJMK >> Jen jsem si dovolil to otočit jo :-))

                          NrybarkaJMK - Profil | Čt 8.6.2023 19:44:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          V období covidu, kdy byly podniky zavřené, jsem se naučila můj oblíbený ceasar salát. Dělám jej podle Dity P.

                            NSmutek - Profil | Čt 8.6.2023 18:42:18

                            rybarkaJMK >> tak mi ho zkus poslat na SZ a uvidíme jak to půjde vidět,tady je to vidět špatně. Dík

                              NrybarkaJMK - Profil | Čt 8.6.2023 18:14:11

                              Smutek >> akorát nevím proč ta fotka je taková divná a nekvalitní- víš ten recept. Jestli je omezená kapacita fotek co mohu nahrát netuším, pošlu kdyžtak SZ.
                              Je to fakt bezva recept, žádné zadělávání kvásku, prostě vše smíchat, nechat vykynout, odvážit 11x 75g a ledabyle vyválet takový jakoby trojúhelník a rukama zamotat, pečou se jen 13 minut a fakt to stojí za to. Zkusila jsem 6 receptů na rohliky a tento je za nás nejchutnější, levný, rychlý

                                NSmutek - Profil | Čt 8.6.2023 15:12:21

                                rybarkaJMK - 8.6.2023 13:13:32 >tak nic,jsem si neprohlídl všechny Tvoje fotky. D
                                prve jsem psal abys dala recept na rohlíky. DD

                                  NrybarkaJMK - Profil | Čt 8.6.2023 13:13:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  1Mara >> děkují, začala jsem je péct hlavně kvůli dceři. Vyzkoušela moc receptů, ale tento je za mě nejlepší a nejjednodušší. Nabádám, kdo zkusí bude je nejspíše dělat často

                                    N1Mara - Profil | Čt 8.6.2023 13:09:45

                                    rybarkaJMK >> Tedy paráda a kor ty domácí rohlíky, to je o level výš :-))

                                      NrybarkaJMK - Profil | Čt 8.6.2023 13:06:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Hezký den všem. My dnes guláš z divočáka, domácí rohlík, zeleninová polévka a na sváču pak zdravé, ale chutné mufinky.

                                        NPYTLAKS - Profil | St 7.6.2023 19:44:54

                                        invader >> víno a pak vypálit 😄

                                          N1Mara - Profil | St 7.6.2023 19:38:16

                                          rybarkaJMK >> Máme založenou ještě jednu kuchařskou diskusi na pokec, videa a vše ostatní, tak klidně i tu si dej do oblíbených :-)) tady je to spíše jako naše výkladní skříň našich jídel :-))
                                          https://www.mrk.cz/diskuse.php?id=759461

                                            Červené karty: tonouš, Káceč