Gastrorožek aneb o jídle a všem okolo | MRK.cz

Gastrorožek aneb o jídle a všem okolo

Pravidla diskuze: platí pro všechny přispívající




co chceme:
- fotky jídel z vlastní kuchyně
- pohodovou atmosféru
- odzkoušené recepty, rady, tipy, triky

co nechceme:
- fotky z restaurací a videa stažená z netu
- zbytečné plkání
- urážky a provokace

Diskutujte, prosím, slušně a k věci. Zbytečné zápisy budou průběžně mazány, trollové nebudou tolerováni.
Moderátoři jsou nekompromisní a ve střehu! :-)
Autor diskuse: Marge - Profil , 29.11.2015 všeobecné - ostatní
Dále moderují: HoumrP Profil + Kukačka Profil + 1Mara Profil + Jirka R. Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NMarge - Profil | So 16.10.2021 13:30:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Je potřeba si ten život občas osladit....

    Ndoktor multiplikator - Profil | Po 30.1.2023 14:34:53

    murphyy - 30.1.2023 10:59:54 > co su tie ine veci?

      Nmurphyy - Profil | Po 30.1.2023 10:59:54

      su tu asi dobre diskuse na noziky..

      ale pre vas su to ake? hlavne na porcovanie masa ale aj ine veci..
      a za dobru cenu? bezne pouzivanie v kuchyni, nieco take ako ma napr pan mistr Malek odporucite?
      do najme tomu 1000-2000KC
      viem ze som stanovil asi nie velmi optimalne rozpatie ceny... :)

        N1Mara - Profil | Po 30.1.2023 10:35:02

        Stroft >> věřím a proto se toho doma nebojím, když bude trochu silnější :-)))

          Nmurphyy - Profil | Po 30.1.2023 6:13:05

          1Mara >> inak Vdaka pekne..:)
          pana Máleka som predtym neregistroval, vdaka pekne ahooj

            NStroft - Profil | Ne 29.1.2023 23:42:28

            ŠUKI >> Ale no tak, ty si rád že si to na kole odfuníš za barák na potok:-)

              NStroft - Profil | Ne 29.1.2023 23:33:16

              1Mara >> Věř že mám nože jak žiletky, ale nakrájet šunku jako v krámě nedokážu.

                NŠUKI - Profil | Ne 29.1.2023 21:44:42

                Stroft >> Neprovokuj.... já bych si ji dal klidně i na kostičky... 😉 a že jsi nepozval na nějakou tu tvoji a to mám deset minut k tobě na kole... 🤗
                A teď jsem si "nasral" do galat... 😜

                  N1Mara - Profil | Ne 29.1.2023 20:41:17

                  Stroft >> mám ostré nože :-)))

                    NStroft - Profil | Ne 29.1.2023 18:30:24

                    1Mara >> Udělat šunku je brnkačka, horší je bez nařezáku ho nakolečkovat:-(

                      N1Mara - Profil | Ne 29.1.2023 16:19:21

                      Jirka R. >> No asi nebudu dělat z kila, ale z půl kila :-)))

                        NJirka R. - Profil | Ne 29.1.2023 13:53:36

                        1Mara >> Pár receptů jsem taky nastudoval, v podstatě nic složitého, správný poměr soli a pragandy, a pak už jen dostatečné prohnětení masa před vložením do šunkovaru. Jedinou vadou takového domácího produktu je jeho nízká/krátká skladovací doba. Ale to při počtu našich vnoučat jaksi nehrozí... 😁

                        Variantním řešením prodloužení životnosti je kvalitní vakuace cca čtvrtkilových bloků. To mě čeká s příští várkou.

                          N1Mara - Profil | Ne 29.1.2023 13:14:19

                          Jirka R. >> Já jsem si zrovna v pátek objednal šunkovar, v úterý má dorazit, hned taky vyzkouším , koukl jsem na recepty a docela se mě to líbilo :-))) https://www.mujrendlik.cz/nerezovy-sunkovar-s-teplomerem-toro.html? Podle Málka, dělá dva druhy šunky :-)
                          https://www.youtube.com/watch?v=4d6L3sJh-KE

                            NJirka R. - Profil | Ne 29.1.2023 13:02:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Našel jsem nedávno odvahu vyrobit vlastní domácí šunku. Výsledek má 1,2 kg, a to zcela bez náhražek a konzervantů, chuťově víc než srovnatelný s komerčními výrobky renomovaných značek. Potěšitelná je i cena 9,9 Kč á 10 dkg.
                            Jakmile padne "za vlast", což bude brzy, pustím se do další, dieta se po Vánocích hodí...! 😋

                              Ninvader - Profil | So 28.1.2023 14:28:21

                              https://www.facebook.com/watch?v=934331394197659 čo ste skúšali uvariť nezvyčajné?

                                NPYTLAKS - Profil | So 28.1.2023 10:27:29

                                1Mara >> fotím to mobilem:-)

                                  N1Mara - Profil | So 28.1.2023 9:54:48

                                  PYTLAKS >> to dělá foťák, já mám zase třeba hnědou cibuli jako kráva a přitom na fotce je skoro bílá :-))) Ale na červenou mě to fotí hezky, vyfotí tu barvu pěkně. Asi je to v nastavení či co :-)))

                                    NPYTLAKS - Profil | So 28.1.2023 9:36:17

                                    velký řezniček >> akorát nevím proč je na fotce ta omáčka hnědá,když v reálu je do červena po protlaku:-)

                                      Nvelký řezniček - Profil | Pá 27.1.2023 15:13:04

                                      PYTLAKS >> děláš mi chutě chlape😋

                                        N1Mara - Profil | Pá 27.1.2023 15:11:09

                                        PYTLAKS >> To vypadá pěkně :-))

                                          NPYTLAKS - Profil | Pá 27.1.2023 15:10:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                          1Mara >> namlél jsem přes 2kg masa, tak golubki , zítra asi Holanďany

                                            Červené karty: tonouš, Káceč