Gastrorožek aneb o jídle a všem okolo

Pravidla diskuze: platí pro všechny přispívající




co chceme:
- fotky jídel z vlastní kuchyně
- pohodovou atmosféru
- odzkoušené recepty, rady, tipy, triky

co nechceme:
- fotky z restaurací a videa stažená z netu
- zbytečné plkání
- urážky a provokace

Diskutujte, prosím, slušně a k věci. Zbytečné zápisy budou průběžně mazány, trollové nebudou tolerováni.
Moderátoři jsou nekompromisní a ve střehu! :-)
Autor diskuse: Marge - Profil , 29.11.2015 všeobecné - ostatní
Dále moderují: HoumrP Profil + Kukačka Profil + 1Mara Profil + Jirka R. Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NMarge - Profil | So 16.10.2021 13:30:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Je potřeba si ten život občas osladit....

    NJirka R. - Profil | Čt 9.2.2023 8:12:33

    valcha186 >> Už jsem vyrobil tři várky, každá se povedla. Tu poslední testuju kterak prodloužit její trvanlivost vakuací, včetně následného zamrazení. Pokud to klapne, mohou si Kostelecké uzeniny trhnout nohou...! 😋

      Nvalcha186 - Profil | St 8.2.2023 20:42:12

      Jirka R. >> Vaříme dost dlouho, hlavně si odvažuj koření, maso, můžeš pak dolaďovat. Dodržuj teplotu a čas, pak přidávej podle tuhosti.

        NJirka R. - Profil | Pá 3.2.2023 12:07:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Dnešní přesnídávková dršťkovka bude bohatě stačit i k obědu... 😋

          NPYTLAKS - Profil | Pá 3.2.2023 10:25:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Mjaška >> udělej stejně jak hovězí,ale použij divoké koření

            NMjaška - Profil | Čt 2.2.2023 12:35:37

            Neměli byste nějaký vyzkoušený recept na daňci guláš? Klasický z hovězího zvládnu a dostali jsme kus daňka, tak chci vyzkoušet něco jiného. Díky.

              N1Mara - Profil | Čt 2.2.2023 12:21:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Výborná :-))

                NPYTLAKS - Profil | Út 31.1.2023 16:54:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Rychlá svačina a ide se robit

                  N1Mara - Profil | Út 31.1.2023 13:50:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Dneska Znojemská :-))

                    Nmurphyy - Profil | Po 30.1.2023 18:31:20

                    doktor multiplikator >> nerozumiem vsetko ale aspon nieco, dik chlapi, aspon nejake znacky poznam

                      NPYTLAKS - Profil | Po 30.1.2023 18:02:47

                      murphyy >> mám giesser,kds a solingeny,spokojenost

                        Ndoktor multiplikator - Profil | Po 30.1.2023 16:54:01

                        murphyy >> noze na kameni plechace na kameniked treba vytiahnut ostrie, ocielkou strhnes brit a prelestis. ak mas sajn

                          Nmurphyy - Profil | Po 30.1.2023 16:26:38

                          doktor multiplikator >> jop, jasne, a cim ostris ak uz mas poriadny noz?
                          azda ne oselkou ci ako sa to vola? su aj speci na to veci-nejake mensie zariadenicka/brusitka na dohladenie/vyrovnanie ostria, brusi sa uz inak ze
                          lebo je asi rozdiel, ostrenie/vyrovnanie ostria a brusenie ze?

                            Ndoktor multiplikator - Profil | Po 30.1.2023 16:16:31

                            murphyy >> mozes si kupit topku, ale ziadny noz bez brusenia nebude ostry, tupy noz =uraz.najprv si zisti co potrebujes kudly su aj za 5 litrov euri

                              Nmurphyy - Profil | Po 30.1.2023 15:50:31

                              doktor multiplikator >> asi neni take nieco ako ze topka shimo-daiwa
                              aj u nozov?.. lebo noze to moze vyrabat 'skoro' hocikto..chapem..

                                Ndoktor multiplikator - Profil | Po 30.1.2023 15:46:11

                                murphyy >> swibo victorinox heckels. pouzitelnu sadu boning utility chef knife do tych 80 eur kupis ale budu to stale lepsie plechace. s dobrou ocielkou sa s tym da fungovat. Odporucam nizko spicku, inak robis zbytocne pohyby

                                  Nmurphyy - Profil | Po 30.1.2023 15:40:26

                                  doktor multiplikator >> nozikom sa nerozumiem vobec..preto som sa pytal mozno na nejake prve nasmerovanie..pre inspiraciu..samozrejme potom by som si to nastudoval tak ako catanu alebo kosak-ktory som dedovi vzdy zavidel a zihlavu pre moriaky kosil doma stale len velkou kosou :))

                                    Ndoktor multiplikator - Profil | Po 30.1.2023 15:32:03

                                    murphyy >> dpc si kupujes stely a kapustu by si krajal catanou tu pozor lebo ti odporucia kosak na zihlavu :)))

                                      Nmurphyy - Profil | Po 30.1.2023 15:29:28

                                      doktor multiplikator >> proste ci najdem za dobru cenu nieco take ako ultegra aj u nozikov, nehladal som, jasne..nasiel by som aj sam..len ma napadalo ze vacsia sorta ludi viac skusenosti..

                                        Nmurphyy - Profil | Po 30.1.2023 15:17:10

                                        doktor multiplikator >> napr zelenina, nie nieco vonku drevo atd

                                          Červené karty: tonouš, Káceč