Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb

Veškerá jídla z ryb uvařená v na koleně přírodě i v kuchyni.
Pokud to půjde, přidejte i recept.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 10.11.2014 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Lauri Profil + Jika Profil + Calex Profil + Čík Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Bulda 64 - Profil | Čt 18.6.2026 8:24:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Jeden přerostlej z tůně na mouchu .. vykoupán v másle, vyplněn libečkem.. 😋

    Darďas - Profil | Pá 8.12.2017 17:09:49

    Lauri >> Zdar.Jak to připravuješ?

      Lauri - Profil | Pá 8.12.2017 17:05:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Lahůdka z potočáka.

        Jika - Profil | Ne 3.12.2017 7:37:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Recept z kuchařky Rande s gurmánkou v české kuchyni. Autorka Šárka Škachová.
        Autorka má na internetu blog - http://dolcevita.blog.cz/

        Rybí filet zapečený v bešamelu

        2 rybí filety
        4 větší brambory vařené ve slupce
        cca 200 g nivy
        1PL oleje
        mletý petř
        sůl

        bešamel
        1 PL másla
        1PL hladké mouky
        1 šálek (2dl) mléka
        sůl
        pepř
        muškátový oříšek

        Postup
        Zapékací nádobu vymažeme olejem, poklademe plátky vařených oloupaných brambor a s citem osolíme. Na brambory položíme lehce nasolené rybí filety. Filety pokryjeme nakrájeným plísňovým sýrem.

        Připravíme si bešamelovou omáčku.
        Na másle opražíme mouku, zalijeme studeným mlékem, dobře rozmícháme.
        Ochutíme špetkou strouhaného muškátového oříšku, solí a mletým pepřem.
        Provaříme mírným varem za stálého míchání po dobu asi 20 minut.
        Horkou bešamelovou omáčkou zalijeme připravené rybí porce s nivou a bramborami.
        V troubě rozpálené na 180°C pečeme cca 35 minut.
        Na talíři ozdobíme čerstvými bylinkami a posypeme drceným pepřem.

          Jika - Profil | So 2.12.2017 12:50:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Zapečená ryba podle trampů

          2 filety z kapra
          2 krajíce staršího chleba
          plátky slaniny
          tvrdý sýr
          paprika
          cibule
          kečup
          plnotučná hořčice
          mletá paprika
          sůl
          sádlo

          Filety z kapra co 2 – 3 mm prořízneme až ke kůži. Filety posolíme.
          Větší kus alobalu potřeme sádlem, na alobal položíme krajíc chleba, na chleba dáme filet a posypeme mletou paprikou.
          Na rybí maso dáme kolečka cibule, plátky slaniny a tvrdého sýra.
          Nahoru dáme papriku nakrájenou na kostičky.
          Pokapeme plnotučnou hořčicí a kečupem.
          Zabalíme do alobalu a vložíme do žhavých uhlíků, na gril nebo do trouby.
          V závislosti na teplotě a tloušce porcí pečeme asi 20 minut.
          V průběhu pečení je vhodné občas kouknout do obalu a stav jídla zkontrolovat.

          Po dopečení vyjmene ihned z alobalu, při zchladnutí by se mohli alobal přilepit k pokrmu.

          Zdroj receptu – rybářský časopis Kajman.

            Lauri - Profil | So 25.11.2017 19:46:18

            A pak sashimi

              Lauri - Profil | So 25.11.2017 19:45:06

              Dnešní večeře

                rybobuch - Profil | So 25.11.2017 15:26:47

                Díky za reakce, asi udělám tento recept
                http://www.poslirecept.cz/vsehochut/tvuj-napad/nakl​adane-jikry.
                Pak popíši umělecký dojem....

                  Čík - Profil | So 25.11.2017 10:45:11

                  rybobuch >> Způsobů úpravy je mnoho například: uzení, karbanátky, knedlíčky do polévky, pomazánky, konzervace v oleji. Zkus kouknout sem, třeba tě něco zaujme.
                  https://search.seznam.cz/?q=jikry+recept&oq=jikry+r​ecept&sourceid=szn-HP&sgId=&thru=&su=e&aq=

                  Já osobně je mám nejraději do polévky nebo vyuzené.

                    marmyš - Profil | Pá 24.11.2017 17:40:43

                    rybobuch >> Mlíčí mi chutná daleko víc,ty jikry se dají obalit v nějaké okořeněné mouce,ale leze to do zubů:-)

                      Buffalo1969 - Profil | Pá 24.11.2017 17:38:57

                      rybobuch >> no člověče....dobrej nápad. Já je ještě nejedl. Momentálně žeru jakejsi falešnej kaviár z lilku..:-/

                        rybobuch - Profil | Pá 24.11.2017 17:36:06

                        Pánové, a jak upravujete okouní jikry? Jsou hodně drobné na to, aby se daly udělat jako falešný kaviár. Díky a recepty.

                          Darďas - Profil | So 18.11.2017 11:53:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Dnešní oběd. Ražničí ze Štiky.

                            Darďas - Profil | St 15.11.2017 19:23:24

                            Buffalo1969 >> :-)

                              Čík - Profil | St 15.11.2017 19:20:23

                              Buffalo1969 >> Kdo se stará, ten má:-) Řízek z okounů 30+ jsem už neměl léta. Je to pro mně takový film pro pamětníky:-)

                                Buffalo1969 - Profil | St 15.11.2017 19:17:12

                                Čík >> ty seš mrcha Míro.........seženu ti kapry a přijedu si pro candáta a okouny a zapijem ten skvělej kšeft..:-DDD

                                  Čík - Profil | St 15.11.2017 19:16:04

                                  Tradice je tradice, na štědrovečerní večeři má být kapr. Ale letos na mně při výlovu zbyli jenom candáti a okouni. Takže tradice jde stranou:-)

                                    Buffalo1969 - Profil | St 15.11.2017 19:14:41

                                    Darďas >> ani nemluv.......a koukam, že z teho chudinko trpíš samomluvou...:o)

                                      Darďas - Profil | St 15.11.2017 19:10:09

                                      Darďas >> Já mám doma podobnou ženu,ta je horší Kormorána.Když zjistí,že jsem něco pustil,tak mám po ......všem.:-)

                                        Buffalo1969 - Profil | St 15.11.2017 19:09:24

                                        Darďas >> no tak to já jenom deset...:-DDDD

                                          Darďas - Profil | St 15.11.2017 19:04:53

                                          Buffalo1969 >> Já na něj chodím min 25.let a furt nic. :-(

                                            Červené karty: Filla, u x a