Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb

Veškerá jídla z ryb uvařená v na koleně přírodě i v kuchyni.
Pokud to půjde, přidejte i recept.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 10.11.2014 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Lauri Profil + Jika Profil + Calex Profil + Čík Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NBulda 64 - Profil | Čt 18.6.2026 8:24:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Jeden přerostlej z tůně na mouchu .. vykoupán v másle, vyplněn libečkem.. 😋

    Nladan1303 - Profil | Út 14.11.2017 15:17:00

    Milan1208 >> tak jsem nevybral

      NJika - Profil | Po 13.11.2017 7:34:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Byli jsme na výlovu Bezruče v Jistebníku. Pro sebe a známé jsme dovezli nějaké ryby.
      Z odřezků, hlav a plevelných ryb jsem dělal polévku.

      Přesnídávková rybí polévka

      Suroviny:
      odřezky ryb, rybí hlavy, jikry, plevelné ryby
      cibule
      slanina
      rajčata
      papriky
      sůl
      mletá sladká paprika
      rybí koření
      nové koření
      pepř celý
      bobkový list
      koření na dochucení dle své chuti

      Postup:
      Odřezky ryb, rybí hlavy, jikry a plevelné ryby povaříme v osolené vodě společně s bobkovým listem, kuličkami pepře a nového koření.
      Vývar přecedíme a dáme zatím stranou, maso obereme a pomeleme.

      V dalším hrnci osmahneme na slanině nadrobno nakrájenou cibuli, přidáme mletou sladkou papriku, promícháme, přidáme na nudličky nakrájenou papriku a nakrájená rajčata, přilejeme trochu rybího vývaru a necháme chvíli vařit.

      Obrané a pomleté rybí maso přidáme do hrnce se zeleninou a dolijeme rybím vývarem.
      Dochutíme solí, rybím kořením, podle chuti můžeme dochutit i feferenkou.
      Necháme táhnout asi ¾ hodiny.

      Je to vydatná hustá polévka, příloha dle chuti, nejlépe čerstvý chléb.

        NJika - Profil | St 8.11.2017 19:47:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Recept z archívu.

        Rybí kousky v paprikové marinádě

        500g rybí masa – nejlépe filet s kůží, měl jsem porce lososa, kapra a tolstolobika

        Na marinádu – 1 kapie
        2 stroužky česneku
        špetka tymiánu
        2 PL oleje
        sůl

        Postup:

        Rybí filet nakrájíme na kostky.
        Pokud máme podkovy z ryb, odstraníme páteř a žebra.Opět nakrájíme na kostky, můžeme maso proříznout co pár mm až ke kůži. Při pečení se zářezy zase spojí.Tímto proříznutím rozrušíme kostičky ypsilonky, nebudou při jídle vadit.U lososa stačilo vytáhnout velké kosti.
        Kousky osolíme.

        Kapii opečeme v troubě nasucho do hněda a vložíme ji asi na 5 minut do mikrotenového sáčku, aby se uvolnila slupka. Pak kapii oloupeme, společně s česnekem, olejem a tymiánem rozmixujeme.
        Dochutíme solí.
        Kousky ryb smícháme s marinádou a necháme odležet.

        Kousky ryb napíchneme na párátko a ve vyhřáté troubě zapečeme.
        Zapékáme na 170°C podle velikosti kousků asi 10 minut.

        Inspirováno Masovými copánky - http://www.grilovani-barbecue.com/viewtopic.php?f=1​0&t=1258

        Marináda se bude hodit na grilování a nemusí být jen kousky ryb.
        Nejchutnější rybí kousky byly z lososa. Bylo to předem jisté, ale vyzkoušet se to muselo. :-))

          NLauri - Profil | Út 7.11.2017 18:27:08

          Jika >> já používám ruční mlýnek

            NDarďas - Profil | So 4.11.2017 17:42:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Chuťovka k vínu.Kaviár z Lososa.

              NJika - Profil | Pá 3.11.2017 8:09:41

              Lauri >>
              Díval jsem se na fota tataráčku, co jsi zde před nedávnem dal.
              Sbíhaly se mi sliny. Nádhera.
              Používáš elektrický mlýnek? Já mám Zelmer, dají se k němu dokoupit nástavce na krouhání zeleniny, apod. Philips má stejný mlýnek, stejný motor, ale kryty motorové jednotky jsou jiné, neumožní použití příslušentsví ze Zelmeru, ba ani nedodávají k tomu typu mlýnku další příslušenství.Mají to jen jako masový mlýnek.
              Volba při koupi tím pádem byla jasná.

                NLauri - Profil | Čt 2.11.2017 19:09:32

                Jika >> já to používám na tataráček z kapra

                  NJika - Profil | Čt 2.11.2017 7:51:13

                  Buffalo1969 >>
                  Tuhle modtlitbu se mohu modlit celý den. Žel, nejsem vždy vyslyšen. :-))

                    NBuffalo1969 - Profil | Čt 2.11.2017 7:40:03

                    Jika >> no jasný, ale poslední dobou se modlím už před šestou večer.........abych nebyl tlostej..:-)

                      NJika - Profil | Čt 2.11.2017 7:35:43

                      Buffalo1969 >>
                      KLOBÁSA A UZENÝ.......večerní modlitba před spižkou ? :-)))))

                        NBuffalo1969 - Profil | St 1.11.2017 20:26:46

                        marmyš >> jojo...já to stejný, když jsem dělal druhej pokus o chorizo...:-)

                          Nmarmyš - Profil | St 1.11.2017 20:25:42

                          Buffalo1969 >> Ani nemluv o střevách. Koupil jsem 20 metrů za stovku a spotřeboval dva metry. Zbytek jsem podaroval.

                            NBuffalo1969 - Profil | St 1.11.2017 20:19:08

                            marmyš >> nojo, ale když jsi psal že to je nežratelný...............:-/

                            Nojo......to je vlastně postní klobása. A v jakým je to střevě??? V kaprovým???...:-))))

                              Nmarmyš - Profil | St 1.11.2017 20:17:15

                              Buffalo1969 >> Jenže rybí klobásu možeš jest aj ve Velký pátek,je postní.

                                NBuffalo1969 - Profil | St 1.11.2017 20:14:42

                                marmyš >> Pepi........hláskuj se mnou.....!!!!

                                K...L....O....B.....Á......S....A....!!!!

                                slyšíš tam ty dvě svatý slova jako je vepřový a hovězí.....?!?!?!

                                :-DDD

                                  Nmarmyš - Profil | St 1.11.2017 20:12:05

                                  Jika >> Já je dělal podle Rybářské kuchařky od Štěpničky.Klidně je udělej,vyhodit se nevyhodíš a budeš chytřejší. Možná ti zachutnají.

                                    NJika - Profil | St 1.11.2017 20:04:04

                                    marmyš >>
                                    Klobásky z ryb jsem již ochutnal, ale nedělal.Byly docela dobré. Recept nevím.Dělal je děda, on sice náš děda nebyl, ale bral nás tak a my se ženou taky tak, jako by byl náš opravdový děda.
                                    Učil nás chytat a zpracovávat ryby.
                                    Ten můj kamarád Mánek klobásky dělal - https://www.labuznik.cz/recept/rybi-klobasy/
                                    Dával 3/4 ryb a 1/4 bůček.Ty jeho jsem neochutnal, to jsme si jen psali, ale zatím nenavštěvovali.
                                    V Rychvaldském rybářství jsem ochutnal párkový z ryb. Za studena v pohodě, ale po ohřátí byla cítit ryba. Postup nevím, myslím především přípravu ryb, zda je stáhli z kůže či ne, jaké ryby použili......
                                    Od klasických klobásek jsme dostali trošku jinam. :-)))))

                                      Nmarmyš - Profil | St 1.11.2017 18:58:41

                                      Jika >> Já dělal klobásky z cejnů jednou a přišly mi nějak nic moc. Je ale fakt,že jsem tam nepřidal nic z vepře.

                                        N1975 - Profil | St 1.11.2017 17:59:15

                                        Jika >> ja klobasky delam jen jdnou zacas spis udim bucek a ryby ale v diskuzi udrny a uzeni jsou castejsi udici

                                          Červené karty: Filla, u x a