Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb

Veškerá jídla z ryb uvařená v na koleně přírodě i v kuchyni.
Pokud to půjde, přidejte i recept.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 10.11.2014 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Lauri Profil + Jika Profil + Calex Profil + Čík Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NBulda 64 - Profil | Čt 18.6.2026 8:24:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Jeden přerostlej z tůně na mouchu .. vykoupán v másle, vyplněn libečkem.. 😋

    NČík - Profil | Út 1.8.2017 21:26:24

    Jika >> Jasně, odzkoušené rybí recepty sem určitě dej, od toho ta diskuse je. Každého sice nemusí zaujmout, ale své příznivce si určitě najdou.

      NJika - Profil | Út 1.8.2017 20:52:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Čík >>
      Ano, vše uvařil, nafotil postup, snědl a přežil. :-)))
      Rychvalského kapra se zelím a knedlíkem dělali v pořadu Jak chutná Moravskoslezko. Dělala jej i jedna restaurace. Je to nezvyklá kombinace, ale chutnala mi.
      Kapra po znojemsku s rýží jsem pro ty, co rybu nemusí, dělal s kuřetem.
      https://www.toprecepty.cz/recept/10072-kure-po-znoj​emsku-na-mankuv-zpusob/
      Postup stejný, jen jiné maso.V obou případech chutné a jedlé, i když to vypadá podivně.
      Autorem receptu je Milan Palička alias Mánek. Na netu měl již zaniklý Mánkův rybí restaurant.Blog s rybími recepty. Milan Palička je autorem Sladkovodní rybí kuchařky.
      https://www.smartpress.cz/sladkovodni-kucharka
      Na Barbeque a grilování pro všechny je odkaz na jeden ze srazů Grilování, kde se na srazech jednou za rok scházíme- http://grilovani-barbecue.com/viewtopic.php?f=76&t=​2579
      Některé rybí recepty, viz foto ze srazu, jsem na sraz dělal s manželkou, taky rybářkou.
      Přikládám foto z toho srazu - autor Sladkovodní kuchařky porcuje kýtu z daňka, přihlíží moje obrýlená vyhládlá maličkost. Takových srazů bylo více. Naposledy před měsícem v Luhačovicích.
      Každý doveze nějakou hotovku nebo udělá něco na místě. Se ženou děláme něco od ryb, manželka dělá navíc svoje oblíbené kuřecí chuťovky.
      Pokud nebude vadit, některé rybí recepty, co jsem odzkoušel, bych dal sem, na Kulinářský kroužek, snad někoho zaujmou a odzkouší.

        NČík - Profil | Út 1.8.2017 17:18:07

        Jika >> Ty recepty co máš na těch stránkách jsi všechny vařil? Úplně mi vyrazily dech ten Rychvaldský kapr se zelím a knedlíkem a Znojemský kapr s rýží. Pro mně úplně nepředstavitelné kombinace, jak to chutnalo?

          NJika - Profil | Út 1.8.2017 16:01:04

          Jovánek >>
          Rybí maso se dá jíst samotné i s vepřovým, třeba v receptu Plněný kapr podle paní Rybákové - http://nase.dobrotynakazdyden.eu/recept/1694-Plneny​-kapr-podle-pani-Rybakove
          Paní Rybáková s tímto receptem před mnoha léty vyhrála soutěž Receptáře - ryba nějak jinak.
          Fotopostup u receptu je můj. Je to tak přehlednější než psaný recept.

            NJika - Profil | Út 1.8.2017 13:01:43

            marmyš >>
            Co by člověk pro zdraví neudělal.:-) Ale vepřové je vepřové.
            Zkusím večer najít nějaký recept z cejnů, co jsem dělal i s fotodokumentací prořezávání.

              Nmarmyš - Profil | Út 1.8.2017 12:16:26

              Jika >> Já tak prořezávám porce z kapra. Z cejnů dělám občas karbenátky. Vepřové jsou lepší,ale ryby jsou prý zdravé:-)

                Nmarmyš - Profil | Út 1.8.2017 12:14:15

                Čík >> Díky, já to sice nehodlám dělat,ale někomu se to může hodit.

                  NJika - Profil | Út 1.8.2017 11:59:25

                  marmyš >>
                  Máš pravdu, cejna obírat.......to je nekonečné hraní.
                  Pokud něco dělám z cejna, nemyslím uzení, ale nějakou jinou úpravu, tak jej prořezávám co 2 -3 mm z obou stran. Něco jako když z kapra prořízeneš filet co 2 -3 mm.
                  Ale u cejna prořízneš přes kůži k páteři. Drobné kostičky se přeruší a nevadí při jídle.

                    NČík - Profil | Út 1.8.2017 11:59:21

                    marmyš >> Kdyby si chtěl vyzkoušet, tak tady máš recept. Sice jsem ho už sem dával, ale opakování je matka moudrosti :-)
                    Mlíčí odblaníme,semeleme,přidáme sůl,bílý pepř,muškátový oříšek,střik bílého vína,vejce,rohlík namočený v mléce.Promícháme a v případě potřeby trochu dohustíme strouhankou( s ní opatrně ať z knedlíčku nemáme buchty).Dáme zavařit zvlášť do osolené vody.

                      NJovánek - Profil | Út 1.8.2017 11:54:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Na gril používám nejraději žhavíky z tvrdého dřeva, třeba ovocného. Ale když není, používám uhlí.

                      Rybu nasolím. Naškrábaný česnek, nasekanou zelenou petržel,klidně i směs petržele, libečku a pažitky, či cokoliv jiného zeleného přidám do olivového oleje. V tom nechám rybu naložit, nemusí se dlouho. Marinádu dávám i dovnitř ryby. Očištěný rošt, pomažu špekem, rozpálím gril a ryby zprudka opeču. Dvakrát až třikrát ryby obracím, aby se nepřipálili. Nedávno jsem dostal od kámoše kousky teflonové folie a můžu říct, že super. Krásně křupavá kůžička a nepřipaluje se to.

                        Nmarmyš - Profil | Út 1.8.2017 11:41:21

                        Jika >> Tu pomazánku na podzim prubnu. Mám sice několik skleniček obraného kapra,ale zdá se mi to jako rozumné využití uzeného cejna. Obírat jej od kostí je práce pro vraha,takže bych to rovnou pomlel s tarůžkami.

                          Nmarmyš - Profil | Út 1.8.2017 11:38:23

                          Čík >> Tak ty jsem ještě nejedl,ale dovedu si to představit.

                            NČík - Profil | Út 1.8.2017 11:26:10

                            marmyš >> Z mlíčí jsem dělal knedlíčky do polévky a za mně luxusní záležitost.

                              Nmarmyš - Profil | Út 1.8.2017 11:25:08

                              tuzemak >> Ty řízečky,to jo. Do polívky dávám i játra.

                                Ntuzemak - Profil | Út 1.8.2017 11:12:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                marmyš >> jikry si občas udělám z vajičkama,a z mlíčí řízečky,pokud nedělám rybi polivku..

                                  Nmarmyš - Profil | Út 1.8.2017 11:10:05

                                  tuzemak >> Mlíčí dávám a chutná mi,ale jikry mi nějak nejdou pod nos.

                                    NČík - Profil | Út 1.8.2017 11:04:40

                                    Jika >> Nic ve zlém, jasně že každý máme jiné chutě. Já jen že je to diskuse, tak píšu svoje poznatky:-), od toho jí tady máme:-)

                                      Ntuzemak - Profil | Út 1.8.2017 7:27:46

                                      1975 >> do každy rybi polivky dávám mlíčí nebo jikry,bez těchto ingredienci si jaksi tuto polivku neumim představit..

                                        NJika - Profil | Út 1.8.2017 7:25:31

                                        1975 >>
                                        Jikry a mlíčí jsem do této polévky přidat nezkoušel.
                                        Používám je k jiným receptům, tak se do této polévky nikdy nedostalo. :-))
                                        Pokud zkusíš, tak napiš.
                                        Čík - česnek nedávám, ochucené je to pro již dost. Každý máme jiné chutě. :-)))

                                          N1975 - Profil | Po 31.7.2017 20:42:22

                                          Jika >> chci se zeptat daji se pouzit i mlici a jikry k tem hlavam

                                            Červené karty: Filla, u x a