Psi, pejskaři, rybáři

Po přečtení mnoha příspěvků na všechna možná i nemožná témata jsem nabyl dojmu, že většina z Vás rybářů má se psi špatnou zkušenost. Já sám jsem majitelem něm. ovčáka, kterého beru téměř všude sebou. Ať už bobkařina, nebo procházka kolem vody s vláčákem v ruce. Už několikrát jsem byl moc rád, že mám u sebe "pejska". Ne kvůli cizím psům, ale lidem. Chci se zeptat, máte horší zkušenosti se psy nebo s lidmi. Samozřejmě co se výkonu rybařiny týče....
Autor diskuse: Mišák - Profil , 10.10.2004 všeobecné - ostatní

NVash - Profil | Čt 31.3.2022 2:54:03

Lauri >> To teda 😉 Občas dokážou člověka nasrat nějakou neplechu, ale jinak 🥰

    NLutra - Profil | St 30.3.2022 21:45:48

    Poušťák >> Ze svou první fenou jsem v 10 měsících vyhrál lesní zkoušky. Ta se k výcviku opravdu hodila a poznal jsem to na ní tak ve čtyřech měsících. Povahu štěněte zhruba odhadnu když jsou ještě u feny a to je do 8 týdnů. To, že mi doma nechtěně zůstal životní pes jsem věděl, když mu taky byly 4 měsíce :
    http://databaze.kchj.cz/detail/0/92534-idar_od_hajkovy_lipy/ L.

      NSerjoža - Profil | St 30.3.2022 20:17:00

      ...

        NPoušťák - Profil | St 30.3.2022 20:06:32

        jurasoft >> vysvětli mi jak poznáš na 10 měsíčním štěněti že je tupý a nehodí se k výcviku?To už musíš být opravdu kouzelník...o))

          NLauri - Profil | St 30.3.2022 19:02:33

          Ale jinak to jsou mazlíci

            NLauri - Profil | St 30.3.2022 19:01:49

            koralovec1 >> klec je dobrá. Já u prvního psa měl přivrtanej řetěz ke zdi u pelechu a bylo to taky v klidu. Bohužel jsem na to přišel pozdě. Bral jsem jí všude s sebou,ale když náhodou ne třeba na půlhodinový nákup ve městě,tak demolovala sedačku a na co přišla. Člověk by ani neřekl,že to vše může stihnout během půl hodinky😁

              Ndrvoštěp - Profil | St 30.3.2022 11:48:36

              koralovec1 >> 👍

                Nkoralovec1 - Profil | St 30.3.2022 11:46:09

                drvoštěp >> V pohode si na to zvykli. Maji to tam co meli pelech ( misto) a vubec jim to nevadi. Zaviraji se mouze kdyz nejsme doma a to je malo kdy.

                  Ndrvoštěp - Profil | St 30.3.2022 9:37:13

                  koralovec1 >> Já taky naučil své maltézáky na přepravku když jsme v práci. Nedali klid dědkovi (krysaříkovi). A ti se tak naučili, že když pršelo nebo byla zima tak jsem je musel vysypat😆😆abych je vyvenčil.Bylo to pak ve stylu - můj dům, můj hrad😆

                    Nkoralovec1 - Profil | St 30.3.2022 7:17:03

                    Lauri >> myslim ze neni. Neodebehne odemne dal nez na 15 m. Nelita vsude mozne. Vse ma rada a z kazdym by se mazlila ale velkych psu se zatim boji. Jeste jsem ji neslysel vrcet na neco ciziho kdyz si hraje tak ano. Šteknuti jen obcas spis ale vubec. Zlaty pes kdyz jsme doma kdyz jsme pryc tak dabel. Strhane obklady ze zdi. Srulovane lino a nachcano v postelich. Vse vyresila klec nedalo se nic delat.

                      NLauri - Profil | Út 29.3.2022 22:11:08

                      koralovec1 >> je to taky takový pošuk?😁

                        Nkoralovec1 - Profil | Po 28.3.2022 12:10:55

                        Take jsme byli o vikendu u vody

                          NJT.Mrcek - Profil | So 26.3.2022 19:40:00

                          Je to pubertacka, ale učí se rychle 😁

                            NOG - Profil | So 26.3.2022 10:05:49

                            jurasoft >> Na Grabštějně jsem dostal základy výcviku psů, co je to vzruch, útlum, reflex, podmíněný a nepodmíněný podnět, výcvik metodou mechanickou, chuťově a hravě dráždivou nebo kombinovanou. Vzhledem k armádnímu myšlení a provádění skupinových výcviků se jednalo o metodu převážně mechanickou. Po nástupu ke psovodům u PČR jsem absolvoval další základní kurz, kde se už prosazovala metoda chuťově a hravě dráždivá. Obě jsou postaveny na klasickém podmiňování. Po nástupu na speciálky jsem začal používat výcvik postavený na operantním podmiňování. Tady nemůžu psa ovlivňovat napřímo, ale pes musí svým chováním donutit mě kliknout a odměnit ho.

                              NOG - Profil | So 26.3.2022 9:41:23

                              jurasoft >> Tak přeji hodně štěstí, snad jsi vybral schopného instruktora, který nebude koukat jen na finanční zisk a něco naučí Tebe i psa. A důležitá rada na závěr. VÝCVIK UKONČUJ V NEJLEPŠÍM. I když si pro daný den stanovíš nějaký výcvikový plán a pes zvládne nějaký těžší cvik hned na začátku, tak výcvik ukonči s pořádnou odměnou. Dalšími cviky by jsi to mohl z té psí hlavy vytlouct a začínal by jsi znovu.

                                NOG - Profil | So 26.3.2022 9:35:24

                                Bulda 64 >> A to nebyly rukávy Gappay s platovou rourou uvnitř, ale obyčejný Vegy a samozřejmě se záklaďákům nebude měnit návlek. Taky jsem měl ruku modrou, protože v té době psi museli tu silonovou Vegu pořádně stisknout aby nesjeli. Na jutovém Gappayi se dneska udrží každá lemra. O tom jsem se přesvědčil na cvičáku, když se mi podařilo sehnat z toho samého materiálu pešky a kousací klín. To byli psi v šoku když po prohození pokračovali se stejném směru pohybu a v hubě nic. Škoda, že paní ze zdravotních důvodů už přestala vyrábět.

                                  NBulda 64 - Profil | So 26.3.2022 9:05:25

                                  OG >> u nás šikana všude (muničák/strážnice, psinec, venku...)
                                  Za 2hod s prokousaným rukávem 17 psů na ruce při aktivizaci.. musel jsem s rukou pracovat, jinak trest. .. ruka buková, já hotovej 🐕‍🦺😅
                                  Svým způsobem jsem za tuhle pakárnu vděčný, pak už mi v životě málo co překvapilo ;))
                                  Dnešním mladíkům bych vojnu přál (ne tak dlouhou..), ale ne ze škodolibosti, ale aby taky museli něco kousnout, člověk se pak cítí líp, když to dá...😉

                                    NOG - Profil | So 26.3.2022 8:20:51

                                    Bulda 64 >> jo, jo. Na Grabu se muselo vykat i svobodnikovi který byl na vojně jen o 3 měsíce dýl. A pak na muničáku opak. Žádná ostrá šikana tedy nebyla, ale jako mladý jsme makali - rajóny, úklidy kotců, hospodářský dny, atd. Z takové lehké šikany se jezdil motokros, závody housenek a starým jsme říkali básničku na dobrou noc. Na druhou stranu, když jsme opustili bránu, nehrálo číslo žádnou roli, všichni jsme byli ti zelení a drželi jsme venku při sobě.

                                      NBulda 64 - Profil | So 26.3.2022 7:04:15

                                      OG >> Frajtr, co velel tomu družstvu to musel podepsat, neměl moc na výběr, jinak soud atd..
                                      Jinak docela šok pro mě ta lampasácká vojna, protože u útvaru zase mazácká = 2 rozdílné světy.
                                      Ale jinak na Grábl pozitivní vzpomínky, vybral jsem si tam dobrmana. Teď už mám pátého 😉😄😄🐕‍🦺

                                        NOG - Profil | So 26.3.2022 5:41:03

                                        Bulda 64 >> tuhle historii nám raději neříkali. Schody jsem běžel s čubinou 2x a vodítko nesmělo být napnuté. Počítat jsem fakt nestíhal 😁😁. Zeptám se v práci kolegy jestli si to nepamatuje, byli jsme tam spolu.