Psi, pejskaři, rybáři

Po přečtení mnoha příspěvků na všechna možná i nemožná témata jsem nabyl dojmu, že většina z Vás rybářů má se psi špatnou zkušenost. Já sám jsem majitelem něm. ovčáka, kterého beru téměř všude sebou. Ať už bobkařina, nebo procházka kolem vody s vláčákem v ruce. Už několikrát jsem byl moc rád, že mám u sebe "pejska". Ne kvůli cizím psům, ale lidem. Chci se zeptat, máte horší zkušenosti se psy nebo s lidmi. Samozřejmě co se výkonu rybařiny týče....
Autor diskuse: Mišák - Profil , 10.10.2004 všeobecné - ostatní

Nlovec 01 - Profil | Po 4.4.2022 17:50:46

veverkatom >> jj, tak nějak to je 🙂 u Rudy jsou psi vítáni, lidé tolerování 🙂 ale nějaký protiva to určitě není , spíš někteří lidé nemůžou tozdychat upřímnost , která je ale vždy v zájmu psa

    Nveverkatom - Profil | Po 4.4.2022 16:51:25

    jurasoft >> Ahoj.Jen názor.Ruda má psy zmáknutý jako málokdo,kámoška u něho byla s velmi dominantním psem německé dogy ,a po dvou návštěvách pes celkem v pohodě.Jen se důsledně držela jeho pokynů.Spíš bude mít Rudolf maličko problém s páničky.Popravdě se mu ani moc nedivím.Sám chovám psy celkem dlouho,kousek od chaty máme cvičák a tam co občas chodí za exoty to je mazec.Chudáci psi,kteří mají poslouchat takové pány.

      Nlovec 01 - Profil | Po 4.4.2022 14:26:05

      jurasoft >> nejspíš myslíš, štěně leonbergra .
      A ano, do jisté míry by ti dal Ruda i zapravdu. Každý by si měl vybrat psa, podle toho, co od něj očekává a jaké ,, špatné" vlastnosti je ochoten tolerovat.
      Co se týče toho štěněte , tak ho vychovává k účelu, ke kterému ho potřebuje. Tj k socializaci třeba malých plemen, aby se nebáli velkých psů, nebo k socializaci velkých plemen. Nebo lidí i dětí ,kteří se velkých plemen bojí a to prostě nejde dělat s jezevcikem.
      Mám pocit, že toho o práci p.Desenskeho moc nevíš.. neber to prosím jako útok na tebe, jen chci uvist věci na pravou míru

        Ndrvoštěp - Profil | Po 4.4.2022 11:58:58

        jurasoft >> Kolega dělá pastevce, Káceč měl od něj psa. A ti jeho hlídají jen jeho farmu. To jsou zabijáci. Ale venku mimo objekt se chovají jinak. Pamatuji si jak mu jeden zdrhl (lekl se asi bouřky) a ustlal si u Penny před vchodem. Fronta jako prase, lidi už volali policajty. Já akorát jel na ryby tak jsem zavolal aby si pro něj přijel. A on ať tam jdu a psovi.ukážu místo kam si má lehnout😆😆 Já sral maggi v kostkách a pes byl jak beránek a poslechl.

          NVash - Profil | Po 4.4.2022 11:33:16

          jurasoft >> Přesně tak 👍 Děti se občas snaží o drezúru 🤭 když sem tam já tak na ně pes sere 😆 Prostě tam velim já a pás to ví a mám s dětí srandu.... Co bytostně nesnáším, když mi chce někdo psa krmit 😡 To maj všici zakázaný. Můžou pouze pokud to jasně dovolím

            NVash - Profil | Po 4.4.2022 9:28:03

            jurasoft >> No zrovna pastevce je ideální socializovat od malinka. Dá se i později, ale už je to problém obzvlášť u psů. Proto dost často kavkazani, asiati atp končí jako hlídači objektů. Ve dne v kleci v noci hlídají. A zkus tam vlézt.....

              Ndrvoštěp - Profil | Ne 3.4.2022 18:20:00

              jurasoft >> Jestli té kritice rozuměl, myšleno jak jsi to přesně napsal.

                Nkoralovec1 - Profil | Ne 3.4.2022 9:26:01

                Lauri >> My ji do postele take nechcem brat. Ale jde o to ze jezdim 2x rocne na rybarske prodlouzene vikendy kde jsou chaticky. Tam semnou psi spi v posteli a hlavne jezdime na chatu a tam chrapou v obivaku na sedacce. A ted mam strach ze to pochcije. Ale musim to pod dozoram zkusit.

                  NBulda 64 - Profil | Ne 3.4.2022 7:17:32

                  Vrátily se zimní radovánky :)

                    NVash - Profil | Ne 3.4.2022 2:16:48

                    Lauri >> Taky mám zahrádku obehnanou plotem 🤣 Ze stejného důvodu 😉😆

                      NLauri - Profil | So 2.4.2022 20:43:19

                      koralovec1 >> my jí do postele nepouštíme. To bychom se tam za chvíli nevešli😁

                        NLauri - Profil | So 2.4.2022 20:41:18

                        Vash >> dnes jsem dělal zábrany na záhony. Snad to trochu pomůže. Jinak mně připadalo,že tam chodila naschvál aby mě nasrala

                          Njeden3 - Profil | Čt 31.3.2022 11:09:29

                          koralovec1 >> když tam bude i ona tak to nehrozí-nebo je šílená :-)))

                            Njeden3 - Profil | Čt 31.3.2022 11:08:48

                            koralovec1 >> tak naši už si cizích lidí nevšímají
                            ale ty,se kterýma je seznámíme chtějí jen očichat a přátelsky oblíznout :-) to už naštěstí nedělají
                            jinak jsem kdesi četl,že pes se tím skákáním či stavěním na zadní snaží ukazovat dominanci - "vyvyšovat" se

                              Nkoralovec1 - Profil | Čt 31.3.2022 10:58:03

                              Hynek.N >> rekl jsi to naprosto presne. V kleci v pohode. Budu to muset risknout a vzit ji do postele a uvidim. To zase bude pruser jesi se tam vychcije. 😀😉

                                Nkoralovec1 - Profil | Čt 31.3.2022 10:53:29

                                jeden3 >> tou kleci to neni. Dela to od chvile kdy jsme ji privezli. Je ji 8 mesicu a klec ma 2 mesic. S tim vitanim mame to same. Kdyz chce zkakat treba i na lidi venku kdyz si ji chteji pohladit tak plati durazne ne ne. K tomu mi pomohl proutek.

                                  NVash - Profil | Čt 31.3.2022 9:51:48

                                  koralovec1 >> Ahoj. Přítelkyně má takovou křižovatku. Taky se jí sem tam vychcá do postele. Když začala jezdit ke mě taky to párkrát udělala. Tak sem jí pochal pelech a ji taky a je klid 😤🤘🤣

                                    NHynek.N - Profil | Čt 31.3.2022 8:29:09

                                    koralovec1 >> Ahoj jenom moje zkušenost, když jí vezmeš do postele a bude tam s tebou tak se ti tam nevymočí. Když tam bude na tajňačku a ještě je to pelech kam běžně nesmí tak k tomu mají tedence a nevím proč, ale feny boxera obzvlášť :)
                                    Předpokládám, že v kleci nic neudělá.
                                    Jinak boxeři jsou dlouho v pubertě o proti jiným plemenům a s tím souvisí i chování, které u jiných plemen třeba do 2 let vývojem odezní. U boxérů to trvá min. o rok déle. ( teď nemyslím to močení)

                                      Njeden3 - Profil | Čt 31.3.2022 7:44:50

                                      koralovec1 >> nemůže to souviset nějak s tou klecí?
                                      my ty naše dva chlupaté kluky nezavíráme,když jdeme všichni do práce a do školy,tak mají pootvíranou půlku bytu a musím to zaklepat - nic neprovádí...co vím,tak čas o samotě tráví hlavně odpočinkem
                                      jediné, co je velký problém - jsou naše návraty domů- já už mám celkem klid, děti také..ale když přijde panička,rozpoutá se učiněné peklo :-( oni ji tak bouřlivě vítají,skáčou po ní a tím ji ničí oblečení i tašky a nemůže je to odnaučit...mě se to asi po půlroce celkem povedlo,tak teď mě vítají více opatrně...tak nevím,co je horší :-)))

                                        Nkoralovec1 - Profil | Čt 31.3.2022 7:27:23

                                        Lauri >> To je presne to same jako u mne. Jeste nevim a musim to rychle zjistit proc kdyz vleze do postele a nevime o tom tak proc se tam vychcije. Zachvilku zacnu jezdit vikendovky a chatu tak nepotrebuji aby mi prvni noc pochcala spacak nebo sedacku na chate. Je ale fakt ze jsem jeste nezkousel ji do postele vzit kdyz tam jsem ja. Treba by to neudelala.