Psi, pejskaři, rybáři

Po přečtení mnoha příspěvků na všechna možná i nemožná témata jsem nabyl dojmu, že většina z Vás rybářů má se psi špatnou zkušenost. Já sám jsem majitelem něm. ovčáka, kterého beru téměř všude sebou. Ať už bobkařina, nebo procházka kolem vody s vláčákem v ruce. Už několikrát jsem byl moc rád, že mám u sebe "pejska". Ne kvůli cizím psům, ale lidem. Chci se zeptat, máte horší zkušenosti se psy nebo s lidmi. Samozřejmě co se výkonu rybařiny týče....
Autor diskuse: Mišák - Profil , 10.10.2004 všeobecné - ostatní

Ndrvoštěp - Profil | Čt 24.3.2022 15:53:56

Bacha San >> To je díky Mrku. To se omlouvá automaticky😆👍

    NBacha San - Profil | Čt 24.3.2022 14:57:01

    No twl.... Já dole napsal "vyvýjet" s tvrdým ypsilonem. Všem pravověrným gramatikům se veřejně omlouvám a sypu si popel na hlavu!!! Mea culpa:-D

      Ndrvoštěp - Profil | St 23.3.2022 14:37:40

      Vash >> Hlavně pomalu a nakup vepřové nožky na žvýkání.

        NVash - Profil | St 23.3.2022 14:31:19

        drvoštěp >> Tak madam je nevyběhaná 😕 ještě má klidový režim. No jak může tak vyvádí. Dneska snad poslední rentgen a začneme víc zatěžovat 😤

          Ndrvoštěp - Profil | St 23.3.2022 14:28:00

          Vash >> Tvl, já s tím mým volem byl na zahradě že ji uklidím. To nešlo. Taky takový ,,magor"😆😆👍

            NVash - Profil | St 23.3.2022 14:25:31

            drvoštěp >> Jak neexistuje? Koukni jaký je to dravec 🤣😤🥰

              Ndrvoštěp - Profil | St 23.3.2022 14:04:30

              Kato - 10.10.2004 21:57:37 >> Bojový pes neexistuje. To by pražský krysařík byl na prvním místě. Jinak máš pravdu😆👍

                NVash - Profil | Út 22.3.2022 7:23:35

                kapr97 >> Jo a to nejsou dírky, ale pasti na mamuty 😩😆

                  Nkapr97 - Profil | Po 21.3.2022 20:23:36

                  Vash >> Taky mám "pastevce". Tady měl cca 3měsíce. Teď má skoro 8mesicu a stejně co chvíli někde něco zahazuju. Mění dvůr v tankodrom

                    Njeden3 - Profil | Po 21.3.2022 14:06:56

                    Vash >> tohle jsou rok staré fotky,kluci od té doby ještě povyrostli :-)
                    ale cokoliv dřevěného venku jim také není cizí :-) naštěstí to hrabání je zdá se přešlo,doufám,že to ale nezakřiknu :-)

                      NVash - Profil | Po 21.3.2022 13:40:02

                      jeden3 >> Zdarec 😉 to mi dělaly mrchy taky 😱 časem se to srovná.
                      Sem myslel, že mám pastevce, ale vypadá to na norníka 😤 Naštěstí to na zahradě neprovozuje 😆 Za to jí jde moc dobře zastřihávání stromků a keřů 😭

                        Njeden3 - Profil | Po 21.3.2022 13:29:45

                        Bord >> řešíme to doma také stále dokola
                        aby každý z rodiny používal stejné základní povely - netušil jsem,že asi 8 základních slov je takový problém :-)))
                        ještě, že naše odrostlá štěňata jsou celkem vyrovnané povahy a k cizím psům jsou zatím velmi vstřícní
                        větší malér je,když jsou na louce na volno a objeví se některý ze psů,se kterým ají dovoleno si hrát..to je konec a v té chvíli neposlechne ani mě a běží se s tím psem přivítat a až pak přiběhne zpět ke mě
                        nemůžu je to odnaučit aby v takové situaci dali přednost povelu

                          NBord - Profil | Po 21.3.2022 10:34:51

                          jurasoft >> s paničkama bývá často problém moje dodnes nepoužívá zažité povely je to na zabití ale dá se po 45 letech přežít že jsme těch psů méli

                            Nrybomil - Profil | Po 21.3.2022 10:04:48

                            Bacha San >> Včera u mě byla po 2 letech ségra. Vzala sebou přítele a taky toho svýho " miláška " novofundlanda. No děs, všude to vleze, vše oslintá, chlupy z něj padaji, Venku všechno ochcal. Za tu 1,5 hod. jsem byl rád že vypadli. Takovýho svéhlavýho a neposlušnýho lempla bych neměl ani minutu. Za těch 5 let co ho má se nenaučil vůbec nic.

                              Ndrvoštěp - Profil | Po 21.3.2022 10:02:09

                              jurasoft >> Jak se blíží pes, tak trhnou vodítkem a psa přitáhnout k noze. Pak odměnit.

                                NLauri - Profil | Po 21.3.2022 7:33:57

                                Konečně jsem jí mohl ukázat i rybu

                                  NBacha San - Profil | Po 21.3.2022 5:03:00

                                  drvoštěp >> Už v Písmu svatém se píše, že chceš-li mít radost ze svého syna, měj na něho vždy připraveny důtky:-)

                                    Ndrvoštěp - Profil | Ne 20.3.2022 22:24:31

                                    Bacha San >> Nebo šáhnout na slabinu na kýtě. A nebo za krk a přidusit. Bohužel na to musí mít člověk (majitel) koule. To je jak u dětí. Lepší preventivní pohlavek než následné kůry u psychologa😆😆😆

                                      NBacha San - Profil | Ne 20.3.2022 20:50:39

                                      jurasoft >> Jo, a ještě něco. Když jde o normální prohřešek, pak trestat něčím, co pes neví o čem to je, jak jsem psal dole. Ale jak se jedná o hierarchii, tak klidně přidusit vlastníma rukama, nebo jak jsem psal dole o nepřekračování, tak nakopat nohama.
                                      V hierarchii se jedná o úctu a podřízenost, takže tam žádné servítky. Ale s mírou, samozřejmě:-)

                                        NBacha San - Profil | Ne 20.3.2022 20:44:56

                                        jurasoft >> Nechal bych je chvilku, aby si to vyříkali z pěstí do očí:-)))
                                        Nebude to rvačka, ale poněkud hlasitější "vysvětlování". Dělají to i moji dva blbečci, a to třeba jenom kvůli tomu, aby jeden mohl být u mě blíž než ten druhý. Je to jenom o hierarchii.
                                        Musím ale sebekriticky uznat, že krotit rukama 35kg nasranou čubu je už skoro nad moje fyzické schopnosti:-DDD