Psi, pejskaři, rybáři

Po přečtení mnoha příspěvků na všechna možná i nemožná témata jsem nabyl dojmu, že většina z Vás rybářů má se psi špatnou zkušenost. Já sám jsem majitelem něm. ovčáka, kterého beru téměř všude sebou. Ať už bobkařina, nebo procházka kolem vody s vláčákem v ruce. Už několikrát jsem byl moc rád, že mám u sebe "pejska". Ne kvůli cizím psům, ale lidem. Chci se zeptat, máte horší zkušenosti se psy nebo s lidmi. Samozřejmě co se výkonu rybařiny týče....
Autor diskuse: Mišák - Profil , 10.10.2004 všeobecné - ostatní

Ndrvoštěp - Profil | Ne 20.3.2022 18:43:30

Lutra >> 😆😆😆😆😆

    NLutra - Profil | Ne 20.3.2022 18:41:11

    drvoštěp >> Už to není co bejvalo, je to tak do kilometru. 😆😩

      Ndrvoštěp - Profil | Ne 20.3.2022 18:29:53

      Lutra >> Taky cítíš fenu na kilometry ?😆😆😆

        NLutra - Profil | Ne 20.3.2022 18:28:31

        drvoštěp >> Tak to jsem v pubertě aj já a to mi bylo tuhle 60.

          NBacha San - Profil | Ne 20.3.2022 17:52:24

          Bord >> Jo, asi vzpomínám. Koupil jsem tam lovecké kopí a měl jsem tam s sebou tehdy jednoho ogara. S těmi ogary a kopím jsem "udělal" pěkných pár čuníků:-)))
          Oni ti ogaři neloví ve smečce, max jsou dva, a to se musí snášet. To je jejich výhoda. Jak uteče celá smečka, prolítnou všechny leče a je po lovu.
          On to v té Roudné pořádal takový hromotluk Pavel...dál nevím, ale jezdíl s kamionem, myslím. Kolikrát jsme si volali, jezdil lovit k sousedům. Myslím, že jsem mu tam něco zařizoval, nebo dával info.
          Bude to tak patnáct let, musel bych se podívat do fotek:-)

            NBord - Profil | Ne 20.3.2022 13:39:05

            Bacha San >>v Roudný se sjíždélo 50 až70 příznivcú myslivosti někteří se psy jezevčíka jsem nechával doma bral jsem sebou border teriéra jen si nevzpomínám zda jsi tam ty měl jednoho nebo dva ogary

              Ndrvoštěp - Profil | Ne 20.3.2022 13:27:47

              jurasoft >> Je v pubertě a snaží se o dominanci. Prostě si myslí že mu patří svět a je neporazitelnej.

                NBacha San - Profil | So 19.3.2022 11:35:56

                Bord >> Aha, tak to je celkem možné... Ale já bych řekl, že v Česku je tak do deseti ogarů, takže jisté to asi není:-)
                Už nemám takový přehled. Myslivost jsem pověsil na hřebík, zbyla mi jadna čuba a další už pořizovat nebudu, protože jsem je potřeboval k lovu a nebudu držet gaučáka. To by si to plemeno nezasloužilo.

                  NBacha San - Profil | So 19.3.2022 11:30:31

                  Vash >> Abych to upřesnil. Já to celkem neodsuzuju, jenom konstatuju, že to tak je, a pokud se to děje v rámci zákona, pak je mi jenom těch psů líto.
                  Co ale odsuzuju je, že se tak děje v rámci špatně vymahatelného zákona.

                    NBord - Profil | So 19.3.2022 11:28:12

                    Bacha San >> tak to jsme se potkali v Roudné

                      Ndrvoštěp - Profil | So 19.3.2022 11:17:00

                      Vash >> Miluju když jsem se psem na vodítku a řítí se na nás cizí pes, a za ním běží majitel a řve že pes nic nedělá.

                        NVash - Profil | So 19.3.2022 10:48:17

                        Bacha San >> Jo na tom je hodně pravdy 👍😩
                        Taky mi udivuje množství psů ve městech ano a k tomu i množství exkrementů 😡 Na vesnici byl vždy téměř u každé chalupy nějaký vořech. Pravda ne vždy měl na růžích ustláno 😕
                        Třeba sousedi mají velkého křížence a za celou dobu sem je s ním venku viděl 2x a to maj louku za barákem....

                          NBacha San - Profil | So 19.3.2022 10:31:49

                          Bord >> Ogary chovám a lovím s nimi cca 15 let.

                            NBord - Profil | So 19.3.2022 10:23:17

                            Bacha San >> mužů se zeptat mé si polský ogary

                              NBacha San - Profil | So 19.3.2022 10:08:12

                              Vash >> Já ti povím, kde se to v lidech bere. Češi už dávno nejsou vzdělaným a pracovitým národem. A když se nemohou odlišit vyšším IQ, snaží se zviditelnit, vylepšit a tedy i odlišit čímkoliv jiným. Protože však všichni takto postižení mají různě hluboko do kapsy a rozdílnou inteligenci, snaží se odlišit tím, na co finančně a mentálně dosáhnou.
                              Takže vzniklo "české stavební baroko", nechutná vietnamská móda, různé druhy příjmení a končí to naprostou nutností odlišit se třeba "moderní kaprařinou" či vlastnictvím originálního psího plemena. Co na tom, že psy chovat a držet neumí? Hlavně že mají to nejoriginálnější plemeno a pes přeci verbálně neodporuje, jak třeba vlastní dítě, takže nemusí vyvýjet žádnou mentální sílu na jeho ovládnutí. Stačí kolikrát řemen a klacek.
                              Je zajímavé vidět, jaká plemena si pořizují různí "giganti". Teplákovci obou pohlaví mají ta správná "bojová plemena", zhrzené panelákové paničky dogy, cukrová děvčátka různé ozdobné pejsáčky a třeba bezdomovci vychrtlé křížence. Co na tom, že to je de facto týrání zvířat, hlavní motivací je odlišení se za každou cenu. "Já budu ten nejlepší, nepřehlédnutelný, páč mám nejlepšího psa. A všichni ostatní jsou nuly."
                              Byl jsem na posledním koncertu U2 v Berlíně a druhý den jsem si město užíval při dlouhatánské, několikahodinové procházce. Za celou dobu jsem potkal 3, slovy TŘI psy...
                              Tak co k tomu dodat? Vlastnit psa pro své zviditelnění hraničí s mentální retardací:-)

                                Ndrvoštěp - Profil | Pá 18.3.2022 23:07:37

                                Vash >> Jedno z nejhorších a přešlechtěných plemen...

                                  NVash - Profil | Pá 18.3.2022 20:29:09

                                  Zastřelit.... 😤"Chovaleku" 😡 Kua kde se to v těch lidech bere 😩😭
                                  https://www.novinky.cz/krimi/clanek/tri-zanedbane-sarpeje-museli-utratit-chovatelka-dostala-podminku-40390935

                                    Nsven - Profil | Pá 18.3.2022 12:55:55

                                    Bulda 64 >> Ahoj, Nejspíš se řídí citátem: „Čím víc znám lidi, tím raději mám psy.“ .-))

                                      NVash - Profil | Pá 18.3.2022 12:26:13

                                      Bulda 64 >> Jo to je vidět, proto moc nechápu ty hromadný setkání u něj. Pro psy a jejich majitele super, ale on musí trpět 😵

                                        NBulda 64 - Profil | Pá 18.3.2022 11:58:11

                                        jurasoft >> Nechci hodnotit Rudovo profesní zdatnost..
                                        Můj dojem z osob. setkání- víc si rozumí se psy než s lidmi :;--))) 🤔