Psi, pejskaři, rybáři

Po přečtení mnoha příspěvků na všechna možná i nemožná témata jsem nabyl dojmu, že většina z Vás rybářů má se psi špatnou zkušenost. Já sám jsem majitelem něm. ovčáka, kterého beru téměř všude sebou. Ať už bobkařina, nebo procházka kolem vody s vláčákem v ruce. Už několikrát jsem byl moc rád, že mám u sebe "pejska". Ne kvůli cizím psům, ale lidem. Chci se zeptat, máte horší zkušenosti se psy nebo s lidmi. Samozřejmě co se výkonu rybařiny týče....
Autor diskuse: Mišák - Profil , 10.10.2004 všeobecné - ostatní

Ndrvoštěp - Profil | Čt 17.3.2022 9:57:43

Bord >> Asi tak nějak 👍👍Ono hodně majitelů psa polidšťuje. A to je ten problém. A pes to vycítí a pak je pánem domu. Denně slyším od závozníka jak jejich roční pes jim dělá doma peklo. Boty, nachcáno atd. Marně mu vysvětluji kde je chyba. A když začne vyprávět jak psa nosí po schodech, to už pěním...

    NVash - Profil | Čt 17.3.2022 9:55:49

    drvoštěp >> Taky sem použil chilli, když mi jedna nádhera kousala kabely 😩 a to byly pod proudem 😮 No přestala 🤘

      NBord - Profil | Čt 17.3.2022 9:49:47

      Samo na každýho platí néco jiného vétšinou stačil pepř s vodou do prskačky vše na co měl záĺusk postříkat.Když to nepomohlo proutek za záda musí být v akci rázně ho švihnout s povelem fuj nebo nesmíš,nesmí poznat žes to byl ty.Vetšinou za párkrát zabralo

        N1Mara - Profil | Čt 17.3.2022 9:40:46

        jurasoft >> ono jestliže taky to není tím, že ti psi mají citliví čich a pepř jim vadí jako každému jinému a to i člověku ! jako dávat tohle jako vzor je píčovina, tohle udělat někdo mému psu, nakopal bych mu prdel !! To že ti psi serou pod oknem , za to může majitel psa a né pes ! :-((( tvému psovi bys to ale neudělal viď ? aby náhodou nepřišel o čich a netrpěl ............ Juro Juro, z tebe lezou věci............

          Ndrvoštěp - Profil | Čt 17.3.2022 9:05:03

          1Mara >> Já tím nekrmím😆 Jen jsem mazal. Někdy stačí i trochu poprášit pepřem a pes si dá pak majzla.Psy dělám 32 let a každej je jinej. Prostě musíš vystihnout na koho co platí. Jednou jsem si přivezl 5ti letého bullmastifa. Ten zase čóroval co viděl. Čudlovi vlezl na zahradu a odnosil jeho děckám hračky, pak jsem v boudě našel 25m zahradní hadice a perla byla když truhlářovi odnesl maflíka a nářadí😆😆 Nikdy nic nezničil, jen prostě odnášel. To byl snad jedinej pes u kterého jsem to trpěl. Ty jeho smutný očíčka mě vždy dostali 😍

            N1Mara - Profil | Čt 17.3.2022 8:57:21

            drvoštěp >> Od kluka, co pěstoval chilli a dělal první pasty v Hostomicích vím, že jeho fena dráždila sousedovo psa, a ten pes mu kousal dřevěný plot, aby se na tu jeho hádající fenu dostal a oh ho natřel právě tou pastou, plot byl ještě více okousaný a tak vzal pečený stehno, celé ho namočil do pasty z morugy což byla ta svině nejpálivější v té době a hodil to psovi přes plot a čekal co se bude dít, pes to v mžiku sežral a chtěl ještě a ještě u toho vrtěl ocasem ..... takže obrácená zkušenost. Za mě jsou obě zkušenosti špatně, tohle by pes jíst neměl !! A Jurovi radím, dej si boty někam, kam na ně pes nemůže a máš po problému .... .-)

              Ndrvoštěp - Profil | Čt 17.3.2022 8:47:39

              jurasoft >> Jednoduchý. Příště si koupit holinky a vaťák. Vyjde to levněji😆😆 Teď vážně. Jedna fena v pubertě se rozhodla že bude vše zakulacovat. Nový zahradní nábytek, selskou lavici v kuchyni, sedadlo na skůtru atd. Když to nešlo po dobrém nastoupila chemie. Co okusovala jsem natřel Tabascem a zasypal ještě chilli. Zafungovalo to a nastal mezi námi mír😆

                NDušan_hp - Profil | Čt 17.3.2022 8:38:09

                jurasoft >> já tedy když už potrestat, tak jen klasiku vytahám za kůži za krkem zatřepu s ním a vynadám. Ale je to zlatíčko a použil jsem za dva roky tak třikrát.

                  Nkoralovec1 - Profil | Čt 17.3.2022 7:57:29

                  Ja vam dekuji. Na varena kurata je zvykla tak se snad po varenem bazantu neposere 😀

                    Nsven - Profil | St 16.3.2022 19:56:24

                    koralovec1 >> Určitě můžeš. Úplně ho obrat není třeba ale dlouhé, duté kosti, bych určitě vyhodil.

                      Ndrvoštěp - Profil | St 16.3.2022 19:55:14

                      koralovec1 >> Ještě doplním. Bacha na zajíce a i domácí králíky. Tam maso převařit. Jsou to přenašeči tasemnice.

                        Ndrvoštěp - Profil | St 16.3.2022 19:29:48

                        Robur >> Ano, vařením a pečením kosti ztvrdnou, jsou hůře stravitelné a může se stát že si ,,štěpinu" kosti vrazí do patra a nebo hltanu.

                          NRobur - Profil | St 16.3.2022 19:25:09

                          nejsem zas takový znalec přes zvěřinu, ale některé kosti pečením tvrdnou a štěpí se. Ale bažant by se měl asi chovat jako kuře při vaření. Ale osobně bych toho bažanta snědl sám.

                            Ndrvoštěp - Profil | St 16.3.2022 19:20:56

                            koralovec1 >> Nic nevař a hoď mu ho syrového. Já razím heslo - vlk taky po lese neběhá s vařičem😆

                              Nkoralovec1 - Profil | St 16.3.2022 18:56:56

                              Mam dotaz. Mohu uvarit ve vode s mrkvi bažanta obrat ho a dat to pejskovi sezrat treba s ryži? Z kuretem to delam bezne ale tu divocinu neznam.

                                NEduard 2011 - Profil | St 16.3.2022 16:37:41

                                Rastislaf >> Mám to samé. Jen je černý má bílé tlapky a náprsenku. Leží, nebo je v rákosí ve vodě. Při nahazování to ví celý rybník. Když je brzy ráno, to by mně s něho trefilo.

                                  NRastislaf - Profil | St 16.3.2022 15:31:23

                                  Dušan_hp >> Ten můj tam jenom hupsne a hned jde za mnou na břeh, ale to stačí k tomu, aby mi to tam hezky všechno namočil a pak ušpinil cajky. Jednou jsem se kvůli mokrému břehu i parádně vykoupal.

                                    NDušan_hp - Profil | St 16.3.2022 15:09:26

                                    Rastislaf >> to znám s Borderkou, náhodím kaprák a čokl plave do půlky rybníku ;)) už se tedy trochu polepsil, abych mu nekřivdil

                                      NRastislaf - Profil | St 16.3.2022 14:24:10

                                      Pvl >> Umí nahazovat všechny věci bahnem, jak kolem nich lítá a je mokrý =D

                                        Nstandas - Profil | St 16.3.2022 14:21:00

                                        Jarní sestřih😉