Psi, pejskaři, rybáři

Po přečtení mnoha příspěvků na všechna možná i nemožná témata jsem nabyl dojmu, že většina z Vás rybářů má se psi špatnou zkušenost. Já sám jsem majitelem něm. ovčáka, kterého beru téměř všude sebou. Ať už bobkařina, nebo procházka kolem vody s vláčákem v ruce. Už několikrát jsem byl moc rád, že mám u sebe "pejska". Ne kvůli cizím psům, ale lidem. Chci se zeptat, máte horší zkušenosti se psy nebo s lidmi. Samozřejmě co se výkonu rybařiny týče....
Autor diskuse: Mišák - Profil , 10.10.2004 všeobecné - ostatní

Nvundu - Profil | St 9.3.2022 20:57:44

drvoštěp >> mě kousl nás Kuba,když jsem šel zadem ve dvě ráno domů z plesu,když jikernačka měla klíče u sebe a zůstala plesat s kamarádkou,obsrala to levá nohavice a jak jsem promluvil,hned vrtěl ocasem...blb...asix po mě,ráno dostal pochvalu že skvělé hlídá své...

    Ndrvoštěp - Profil | St 9.3.2022 19:54:17

    Lutra >> Né nikdy. Ba naopak. Bulíci jsou ochranáři dětí. Teda tak to bylo aspoň u nás. Žena chtěla klukovi dát přes prdel a měl jsi vidět jak se fena ozvala. Mě pes za celej život kousnul jednou. A to krysařík když jsem mu chtěl sebrat hovězí stehenní kost. A to mojí blbostí😆👍

      NLutra - Profil | St 9.3.2022 19:41:41

      drvoštěp >> Já to myslel s tím synátorem, pokud ho po stopě třeba doběhli??
      Mně kdysi taky jedna fena kousla, ale nemohla za to. Dvě mezi sebou drželi v noře lišku a já se tam proboural stropem a po lišce jsem sáhnul, že ji vytáhnu. No a jak viděla, že se něco hlo, tak přehmátla. L.

        Ndrvoštěp - Profil | St 9.3.2022 16:46:39

        jurasoft >> Jen dotaz. Proč tě to zajímá ? Budeš to provozovat ? Já se přiznám, krysaříky, bullteriery a bullmastify chovám od roku 90. A vždy se snažím zachovat to k čemu byli vyšlechtění. V dobách vrcholu punkového hnutí si hodně rádoby punkerů rozmyslelo předemnou pustit rocnu ( potkan, krysa) na stůl nebo na rameno. Moje Betyna je rychle probrala😆😆

          Ndrvoštěp - Profil | St 9.3.2022 16:25:30

          jurasoft >> Ne, jeď do Austrálie a nebo do farem kde je poptávka...

            Ndrvoštěp - Profil | St 9.3.2022 16:21:29

            Lutra >> Fena bulíka která byla jak robot byla neskutečná. Ta se uměla zakousnout do ruky a na povel kousej, ale pomalu, zatínala zuby jak hodinovej strojek😆☠️

              Ndrvoštěp - Profil | St 9.3.2022 16:15:41

              Lutra >> Úplně v pohodě. Já beru psy normálně jako parťáky, a oni se tak ke mě chovají. Mě třeba pes za celou dobu co je chovám nikdy nekousl. Jeden to zkusil a pak dostal rozum..

                NLutra - Profil | St 9.3.2022 15:58:35

                drvoštěp >> Jak dopadla disciplína : chování u kusu???

                  NBord - Profil | St 9.3.2022 9:54:39

                  Mám už patýho jezevčíka pokaždé drsňák do tlaku všichni dobří pak jsem přibral k jednomu BRT-BORDÍKA při nahaňkach to byla sehraná dvojka.Když dédek drsňák odešel do psího nebe tak jsem chtél dalšiho bordíka bo ten první
                  4 zkoušky lovecke upotřebitelnosti.Žena měli jsme vždy drsňáky tak přišel další jezevec a zase s bordíkem dvojka k pohledani.Bordík po 17 letech odešel do jiných lovišť

                    Ndrvoštěp - Profil | St 9.3.2022 9:47:18

                    lištička 33 >> 😆😆 neee

                      Nlištička 33 - Profil | St 9.3.2022 8:47:35

                      drvoštěp >> Načínaj? :)

                        NDušan_hp - Profil | St 9.3.2022 8:34:02

                        koralovec1 >> v mládí jsem měl doma dva boxéry, super pes. Jen škoda že nemůže být venku, to ho vyřadilo z mého výběru. Jinak povaha TOP.

                          Nkoralovec1 - Profil | St 9.3.2022 7:50:27

                          Takovy velky pelechy ma a stejne bude lezet jen na pulce.

                            Ndrvoštěp - Profil | Út 8.3.2022 22:30:52

                            Lutra >> Když jsem začínal lovecky upotřebovat bulíky k obrazu svému tak se doteď tlemím. Synovi, v té době 3roky, jsem uvázal petku s barvou a nebo kusem škáry a nechal ho běžet polem a lesem. A pak pustil psy na stopu😆😆

                              NRadek Fox - Profil | Út 8.3.2022 22:24:33

                              Lutra >> Ahoj, třikrát zdar ;-) Pana Loudu jsme měli s mojí ženou moc rádi. Jeho paní je též super ženská. Jdu zkouknout Tvoje stránky, už se těším na fotky špagetek. Je dobře, že se Ti daří jak na závodech, tak v chovu. Držíme palce celá naše rodina ;-)

                                NLutra - Profil | Út 8.3.2022 22:14:15

                                Radek Ráliš >> Radek Fox - 8.3.2022 20:47:21 >> Nedám na hlaďáky dopustit. Chovám a cvičím je už dost dlouho. Startuji s nima na zkouškách a soutěžích i v zahraničí. Lovím s nima, jak na povrchu, tak v norách.
                                Pana Loudu jsem znal osobně. Chovka Z mařenické fořtovny. Moje CHS je Od Hájkovy lípy. Jsou i webovky.
                                Jezevčíkům zdar a hlaďákům zvlášť.

                                  Nvaga - Profil | Út 8.3.2022 21:05:33

                                  Bacha San >> ja mam nieco dlhosrste, ale niekedy mam pochybnosti ci je to pes... vyskocil do kralikarne, cakal som ze bude srst lietat.. ukradol samcovi suchy chleba a vyskocil von.. ma rad ovocie, svieze uhorky, kyslu kapustu.. agresivita 0.. jedineho nepustil na schody typka co chova vlcaky, to som cumel.. chalan mi vola ze pod von.. pod ty dnu.. pes ma nechce pustit.. reku to moj? a pes zjezeny jak dikobraz na podeste, zuby vycerene..

                                    NRadek Fox - Profil | Út 8.3.2022 20:47:21

                                    Bacha San >> Ahoj, to jsi možná znal p. Ing. Loudu z Mařenic. Bohužel již není mezi námi, ale chov stnadartních hlaďáků díky jeho paní i dceři pokračuje dále.

                                    Jo, hrubáci jsou pro myslivost lepší a odolnější. Máme tři hlaďáky a z nich na to má pouze jeden, vlastně jedna. Má v sobě dravost, bystrost a tvrdost. Další naše holka při pokusu o norování udělala polohu hohy vpřed, celá se natáhnula, ztuhla a nedostal by ji tam ani pár volů :-)) A ten třetí, to je kluk té "wostré", jenže je to výškrabek. Machruje, ale je posraný a bohužel i podražený. Jeho fotřík byl z Itálie, kde žila dcera a měla tam s sebou jeho mamku. Ovšem nevybrali dobře tátu, později zjistili, že byl v celém vrhu sám a tak se narodili pouze dva. Jeden pošel krátce po příchodu na svět a druhého vypiplala dcera, i když jí říkali, že nemá šanci. Ani mu neustřihli vratiprst, nedávali mu žádnou šanci. Nakonec to přežil a dělá nám radost už jen svojí přítomností. Je to pošuk, jak jsem psal, pořád na všechno stěká. Běhal jsem s ním po cvičáku a mírně se to zlepšilo, jenže je pořád posranej a snaží se to maskovat štěkáním na všechno, prostě Lojza :-)

                                    Ve finále je to super, když se člověk vrátí domů, to přivítání je nenahraditelné, však to určitě sám znáš ;-)

                                    PS: Tady na fotce je ten náš mladý píčus

                                      NBacha San - Profil | Út 8.3.2022 20:43:16

                                      vaga >> Je to už pěkných pár let, co jsem svému dlouhosrstému jezevčíkovi řekl "dovolíš", když jsem mu chtěl odebrat zakouslé morče. Málem zakousl i mě a potrhal mi ruku tak, že mě ráno nechtěli pustit do háku:-)))
                                      Když jsem jim vysvětlil, že mě pokousal můj pes, tak mě milostivě vzali na milost:-DDD

                                        NBacha San - Profil | Út 8.3.2022 20:33:33

                                        Radek Ráliš >> Radek Fox - 8.3.2022 19:43:10 >> Měl jsem chov hlaďáků trpasličích a králičích. Jó, to byly časy. Do lesa jsem ale musel "přezbrojit" na drsňáky:-)