Čína - objednali ste uz nieco?

na ebay som v poslednych dnoch natrafil na sadu zaujimavych vyrobkov

hlasice zaberu s odposluchom, tak som sa ich rozhodol objednat jedna sa o sadu 4 hlasicov + odposluch + baterky + kufrik, vyrobca z ciny, cize tak k tomu aj pristupujem, tu na fore uz par ludi tieto halsice vlastni

http://www.ebay.co.uk/itm/301036204860?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

okrem toho sa pohravam s myslienkou objednat sonar, tiez cina, laka ma ta cena
http://www.ebay.co.uk/itm/WIRELESS-WATERPROOF-FISH-FINDER-0-6-40m-Wireless-Range-125KHz-Operate-Frequency-/181326103067?pt=UK_CarsParts_Vehicles_BoatEquipment_Accessories_SM&hash=item2a37e0c21b

cinska zavazacia lodka, ktora ma velmi nepresvedcila ale moznu ju niekto vlastni a vie napisat viac...
http://www.ebay.co.uk/itm/skyruleshk-F2-Work-Distance-200yd-RTR-RC-Fishing-Bait-Boat-Green-car-charger-/321143542982?pt=UK_SportingGoods_FishingAcces_RL&hash=item4ac5a594c6

ma niekto dalsie "vychytavky"?
Autor diskuse: neviscarp - Profil , 11.3.2014 všeobecné - náčiní, doplňky

Nxr125l - Profil | Pá 21.5.2021 10:43:46

Takže v případě, že není stanovená cena za dopravu, vypočítá se dle platného sazebníku nákladů na dopravu a teprve pak se vypočítá DPH.Pochopil jsem správně ?

    Ndrvoštěp - Profil | Čt 20.5.2021 14:04:42

    Pvl >> Na radiu Beat na to upozornili. Tak buď číst a nebo poslouchat radio😁😁

      Ndrvoštěp - Profil | Čt 20.5.2021 14:03:45

      barbar >> 👍👍👍

        NPvl - Profil | Čt 20.5.2021 13:52:51

        barbar >> Čt 20.5.2021 6:51:00 tady taky , Mám dojem, že nemá cenu sem něco dávat .... stejně se to nečte :o§))

          Nbarbar - Profil | Čt 20.5.2021 12:32:02

          Zde to máte bez dohadů.

          https://celnicka.cz

            NRobur - Profil | Čt 20.5.2021 11:07:08

            J.F. >> otázka je, zda to ti celníci budou chtít řeišt, tedy brát každý malý balíček do ruky

              NRobur - Profil | Čt 20.5.2021 11:05:37

              no, hlavně většina novinářú píše o všem, ale to podstatné tedy, co rozhoduje se musí hledat. Prostě jsem to risknul

                NJ.F. - Profil | Čt 20.5.2021 11:04:46

                pepson >> Asi před 3 dny jsem poslouchal reportáž na Radiožurnálu. Celníci tam výslovně řekli, že rozhodující je datum, kdy zásilka dorazí na celnici. A že momentálně je zásilek z Číny tolik, že ty nové to nemají šanci stihnout. Zřejmě to nestihnou ani ty, které dorazily v posledních dnech. Nemají prioritu...
                Platí pro ČR, předpokládám ale, že v SR bude situace podobná.

                  Npepson - Profil | Čt 20.5.2021 10:55:29

                  Mickej >> To som si nevšimol, moja chyba, tým si vlastne odpovedal aj Robur-ovi.
                  Díky.

                    Npepson - Profil | Čt 20.5.2021 10:54:43

                    Robur >> Myslel som to tak, že tovar si objednal napr. 20.5.2021 a že Ti príde až po 1. červenci, tak by sa tie nové pravidlá nemali na tento tovar vzťahovať, pretože si tovar kúpil ešte pred novými pravidlami.

                      NMickej - Profil | Čt 20.5.2021 10:54:12

                      pepson >> nie. podľa toho, čo sa píše na internete a čo hovorí colná správa, podstatné je kedy sa tovar dostane na colnicu

                        NRobur - Profil | Čt 20.5.2021 10:49:41

                        pepson >> to opravdu netuším

                          Npepson - Profil | Čt 20.5.2021 10:35:32

                          Robur >> A nie je podstatný dátum nákupu a platby ?

                            NRobur - Profil | Čt 20.5.2021 9:27:42

                            jsem to risknul, objednal dva navijáky. Aby byl adrenalin dokonalý, tak jeden za 22,26E.
                            Jsem zvědav. U obou slibují dodání do 29. 6. Což bude adrenali č. 2

                              NMickej - Profil | Čt 20.5.2021 8:20:51

                              moreno >> nebude to také hrozné, ako sa pôvodne zdalo... žiadny 9€ poplatok za zastupovanie SK poštou nebudeš musieť platiť pokiaľ si zrýchlené colné konanie urobíš sám elektronicky. vyyíja sa u nás na to vraj nový portál kde sa bude dať urobiť zjednodušené zrýchlené colné konanie. zaplatíš teda pri zásielke do 22€ len DPH navyše. to v najhoršom prípade. ale aj s pridanou DPH budú stále niektoré veci ďaleko lacnejšie ako u nás. neboj, Čína si nájde a našla spôsoby, ako neprísť o tento miliardový biznis... potom máš ešte sklady Alibaby všelikde v EU, kopa zásielok už teraz chodí s podacími číslami z EU a nie z Číny, oni si spôsob nájdu ako to zachovať...

                                Ndrvoštěp - Profil | St 19.5.2021 19:59:36

                                Robur >> Tak platíš předem cenu. Přiklad, 50,-Kč. A pak ti u nás vypočítají zbytek ( Dph,Clo, atd) a jsi tam za 150,-. A to je to co myslím...

                                  NRobur - Profil | St 19.5.2021 19:12:17

                                  drvoštěp >> tak pokud platíš předem, tak zase moc dobré karty v ruce nemáš na odmítání

                                    Ndrvoštěp - Profil | St 19.5.2021 15:43:42

                                    moreno >> Mě spíše zajímá jak se bude řešit odmítnutí zásilky pokud jedinec nebude vědět o červencové ,,novince"...

                                      Červené karty: Kajman60