- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
zvýšený tlak na váš revír?
cítíte po zveřejnění videa, fotky nebo komentáře zvýšený tlak na "profláknutou" vodu??vysvětlím: po zveřejnění fotky s komentářem o úspěšném lovu se na pisatele snese smršť negativních komentářů, že prozrazuje úspěšnou lokalitu.
cítíte tlak na vodu? viz otázka
A) ano70%
B) ne19%
C) na ryby nechodím, bo jsem furt na MRKu10%
Od 10.2.2014 hlasovalo 203 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
9x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
NSven - Profil | Út 11.2.2014 15:06:07
Pravda je, že např. na Jičínsku vysazují jen kapry, míra + a to mají míru tuším 43cm. Ale pak dva týdny hájí.
U nás vysazují v obchodní síti neprodejný "odpad" nakoupený od produkčních rybářství. A pokud by ses zkrz něj chtěl prochytat k mírovému kapříkovi (od loňska) , tak ti to dá hooodně starostí.
O nějakém masaření míráků, nemůže být tedy ani řeč .
NKruan - Profil | Út 11.2.2014 14:50:23
NSven - Profil | Út 11.2.2014 14:40:16
Já na revanš pustím revír, kde se sypou pravidelně 2 -3 x ročně metráky a metráky kapříků do 30 cm..
NSiven Polní - Profil | Út 11.2.2014 14:26:34
Ale patrně ne tak mnoho jiných. Takže nepropalovat je rozhodně lepší :)
NKruan - Profil | Út 11.2.2014 14:04:36
Nšumava - Profil | Út 11.2.2014 13:39:56
Nradjjaa - Profil | Út 11.2.2014 13:23:44
NtomisBMW - Profil | Út 11.2.2014 11:30:05
sezona 2011 osum ryb 70+ víkend
sezona 2012 2ks 65-80 víkend
sezona 2013 jeden šmudla 70 za měsíc z jara a můj poslední lov na této vodě :-(
ano někteří z místních si nevážili toho bohatství co mají honili a honí svoje ega
článkama atd nebyl problém volného pokecu nejen o tomto konkrétním revíru na Facebooku.
Na nějaké upozornění na profláknutí mi bylo odpovězeno at jdu brečet jinam ...
Možná to těm jak si říkají kapraři už došlo ......
Nšmudla007 - Profil | Út 11.2.2014 9:49:19
Bude sranda veliká, kapři lítaj z rybníka.
V ML sem profláknul svoje revíry a tlaky furt nikde. Jasně že nedávám přesný GPS a ryby fotím doma v umyvadle, takže monitoři mají velmi těžký úkol. Dokonce mi i psal o rade nějaký klučina, sem mu poradil přesně rybník, kdy bylo nasazeno .. a ejhle vyhořel jak papír tam kde já sem den před tím chytil šest kaprů, a týden nato osm kaprů. Negativní komentáře u propálených revírů, to je problém pisatelů těch negativních komentářů.
A že je někdo blbej a fotí a propaluje svoje fleky a svůj xicht, tož je blbej. Dneska u vody stejně každej druhej třetí šmíruje dalekohledem co kdo na druhým břehu dělá. Když někde jsou ryby tak je mi tlak volnej, sednu si kde je volno a chytám si svoje. Když někde nejsou ryby ale jenom ten "Vysoký tlak" tak jdu na oukleje nebo proudníky(ty mi zatím ještě nikdo nezávidí).
NMrknato - Profil | Út 11.2.2014 9:32:39
V ČRS máme zase redistribuci, to je podíl z CS povolenek za úlovem na konkrétní vodě. Světe div se, např. V Severomoravském ÚS toho nevyužívají, omezují úlovek a tím se zcela jasně připravují o peníze. I v Jč. ÚS to řeší jinak na pstruhovkách, nehospodařením, tedy aby tam nikdo nejezdil a jinde zas prodávají VIP povolenky, aby tu díru v rozpočtu zalátali.... No a logiku postrádají i soukromáky, kam klienta zvou a chlubí se bohatým zarybněním..... Tak že ono to bude složitější....
NSiven Polní - Profil | Út 11.2.2014 8:49:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Když Vezmeš ten ruksak, prut a lístek na vlak,
jedeš třicet kiláků, pak jdeš dalších pět k vodě...
Pak jsi konečně tam, jdeš neproniknutelnou džunglí,
pokoušíš se něco chytit, nedaří se...
Takhle jdeš tři kilometry - nejdelší tři kilometry, které jsi poznal - a vylezeš u chat.
Tam sedí jeden rybář, kouká na tebe jak na exota,
a zve tě vedle sebe, aby sis klidně nahodil,
že už tady skoro nikdo nechytá,
a že v těch prázdných chatách vedle té jeho dřív pobývali rybáři,
ale už na to kašlou.
A že to loni projel echolotem, a je tam pár jelců, sem tam cejn.
Rafinovaná obrana a kamufláž?
Poděkuješ, chvíli pokonverzuješ, a vyrazíš dál, jdeš už zástavbou,
potkáš jakéhosi vlídného dědu,
ten se ti směje, že vláčíš - a přidá,
že candáty tady netahají už ani na rybku.
Rafinovaná obrana a kamufláž? Bohužel - asi ne.
Roztrhané triko z trní, poškrábané ruce a nohy...
Popálený od kopřiv zjistíš, že je to jedno,
že jsi vlastně šašek, který mohl klidně jít po cestě už od začátku.
Nakonec jsi rád, že už jedeš domů,
na nádraží si dáš na rozloučenou pivo - a doufáš,
že do příští výpravy ztratíš jizvy a škrábance (nejen ty na těle),
a s novou zásobou opojné naivity si znovu koupíš lístek na nějaký vlak...
NKocháč - Profil | Út 11.2.2014 8:41:12
Způsobeno je to obrovskou členskou základnou a minimem vod, kde je reálná šance na trofej. Z toho důvodu se mnozí stahují na méně atraktivní revíry nebo minimálně na hůře přístupná místa, aby tomu tlaku utekli.
Je to škoda, ale internet má zásadní vliv na tlak na revírech, je to daň za to nepřeberné množství informací.
Nagig - Profil | Út 11.2.2014 8:36:36
Ndraveček - Profil | Út 11.2.2014 8:28:22
NPříbor - Profil | Út 11.2.2014 8:16:59
Nsintrix - Profil | Út 11.2.2014 8:11:23
NLauri - Profil | Út 11.2.2014 7:33:21
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59867
NRybářsko-houbařské jádro .-)45006
NUdírny a uzení51139
NBušákovy plky a frky a různé věci od našich vod412759
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5794
NDokumenty z přírody kolem vody624
NBrněnské jádro364683
NRybářský retro bazar.16779
NORLÍK - volná diskuse240486
NČerná listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
Kde to žije - všechna témata
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNRybáři vs ochránci přirody 68
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
ÚtNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....












