- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
zvýšený tlak na váš revír?
cítíte po zveřejnění videa, fotky nebo komentáře zvýšený tlak na "profláknutou" vodu??vysvětlím: po zveřejnění fotky s komentářem o úspěšném lovu se na pisatele snese smršť negativních komentářů, že prozrazuje úspěšnou lokalitu.
cítíte tlak na vodu? viz otázka
A) ano70%
B) ne19%
C) na ryby nechodím, bo jsem furt na MRKu10%
Od 10.2.2014 hlasovalo 203 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
9x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
NMaxi Sob - Profil | Pá 14.2.2014 12:12:06
NFRANK71 - Profil | Pá 14.2.2014 11:19:32
Nknik-licht - Profil | Pá 14.2.2014 11:08:41
Nnahodil - Profil | Pá 14.2.2014 5:47:53
Nknik-licht - Profil | Čt 13.2.2014 22:10:15
NDonn79 - Profil | Čt 13.2.2014 21:05:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Miloval jsem jednu vodu,vlastně ještě miluju.Ale kolegové rybáři mi mou lásku vzali...Jezdil jsem na jednu vodu,jezdil jsem tam rád.Rok od roku se tlak rybářů zvětčoval,až to dopadlo tak,že jsem si jednou ani neměl kam sednout.Skončil jsem v práci a těšil se mé oblíbené místečko,ale ty doby jsou ty tam....Tlak rybářů a i masařů tam byl čímdál neunosnější,tak jsem na mou milovanou vodu pomalu zanevřel.Při poslední návštěvě si kousek ode mně sedl pár mladíků a chytali.Po chvilce jim přišel kapřík a hned zvedl telefon a volal někam...hej,mám kapra,nechceš ho? a ten člověk ho chtěl.Tak mladík vzal palici a bylo po kapříkovi.Raději jsem po chvilce odjel,neboť bych tu palici musel vzít na něho.Kdoví kolik ještě těch kaprů v ten den odvezli.
A tak raději od té doby chodím na místa méně přístupnější,ale mám tam klid od rybářského tlaku a hlavně od masařů.Sice měto někde štve se prodírat houštím,ale výsledek pak stojí zato .-)
NSAHIB - Profil | Čt 13.2.2014 20:55:29
teda!
To je drn jako krtčí kožíšek na zimu!:-)hihi
Nnahodil - Profil | Čt 13.2.2014 20:35:03
a o víkendu se k vodě dostanu a to je to hlavní:-)
Nknik-licht - Profil | Čt 13.2.2014 18:59:01
Nnahodil - Profil | Čt 13.2.2014 18:54:28
Víme všichni, že je na MRKu pár prudilů, co snad ani k vodě nechodí a jen negativně komentují vše, co jim zavdá sebemenší příčinu reagovat.
Více mě udivuje moment, kdy se na tyto žvásty chytají Ti druzí, z mého pohledu normální kluci, kteří hned začnou ve vší slušnosti hájit svůj názor-ztráta času.
Nknik-licht - Profil | Čt 13.2.2014 18:11:57
Nknik-licht - Profil | Čt 13.2.2014 17:51:46
Nhraji - Profil | Čt 13.2.2014 16:01:05
Vycházím z tohoto tvého zápisu: "Všechno je na prd, nic se tady nevyřeší."
Nknik-licht - Profil | Čt 13.2.2014 15:27:44
Nknik-licht - Profil | St 12.2.2014 23:09:36
NMrknato - Profil | St 12.2.2014 22:28:18
Nknik-licht - Profil | St 12.2.2014 22:22:25
NMrknato - Profil | St 12.2.2014 22:22:20
"ja se spis fakt divim a jsem za to rad ze takova vec jako rybarskej svaz s dosazitelnou moznosti rybolovu pro siroky masy za par kacek jeste funguje. Je to fajn..."
Cca 70% peněz z toho, čemu říkáš fajn věc, míří mimo to, co 90% rybářů chápe jako rybolov...... Zkus se podívat, jak třeba rybařina vypadala v 80tých letech minulého století? Kam šly peníze z brigád, kolik soukromáků měly MO, Kolik revírů měla Rada ČRS, kolik revírů mělo K70 a lov 24hod, atd. ?
Nflekos - Profil | St 12.2.2014 22:13:53
NRavachol - Profil | St 12.2.2014 22:09:41
NMrknato - Profil | St 12.2.2014 22:09:31
Nmarmyš - Profil | St 12.2.2014 22:09:12
NRavachol - Profil | St 12.2.2014 22:06:20
NMrknato - Profil | St 12.2.2014 22:03:17
Mně též svazový rybolov vyhovuje, ale zlepšení vidím jinde, než ve svébytnosti MO, více BP, více RS a více práce pro MO...... (též to ber v klidu...))))))
NRavachol - Profil | St 12.2.2014 21:59:31
Ndoliz - Profil | St 12.2.2014 21:59:06
Na revírech na které chodím nastává po nasazení duháků nebo kapři totální masakr. Na ryb se stojí pomalu fronta. Pokud vím, že do ňákého úseku řeky nasypali ryby, a že tam bude lidí jak (cenzura) tak tam radši ani nejdu. Davová těžba ryb mě moc nebaví. Zajímavý je, že se o nasypání ryb většinou dovím od svého otce který ryby nechytá.
A když už náhodou přijdu k vodě, která je obsypaná rybáři, kteří si chtějí naplnit igelitky, tak radši jdu na jiný úsek revíru kde ryby nasypané nejsou. Mám tam klid, a skvěle si zachytám.
NRavachol - Profil | St 12.2.2014 21:57:55
NMrknato - Profil | St 12.2.2014 21:56:36
Nretrívr - Profil | St 12.2.2014 21:55:23
NSAHIB - Profil | St 12.2.2014 21:54:26
tak - tak,plný souhlas-))já sám trubeček,já sám:-))
Nknik-licht - Profil | St 12.2.2014 21:52:16
NRavachol - Profil | St 12.2.2014 21:51:58
Nnofish - Profil | St 12.2.2014 21:51:43
Někteří si myslí, že člověk je hned paranoidní, když nevěří lidem, ale raději budu paranoidní, než blb co vykecá všechno.
NMrknato - Profil | St 12.2.2014 21:47:18
NSAHIB - Profil | St 12.2.2014 21:46:06
zduř,
když o tom kámošovi,..max..
Já takle jednoho cca před 10-12 lety měl,hodně dobrýho,..většinou chodil vláčku..
Jednou sem si našel kus "zapomenutýho"ramene Labe,spíše túň(cca 1.5ha)krásný ryby-líni 40-45cm,karasy 40-50cm,amuř kolem 1m,zubejdy cca 80-90cma CANDÍCI-HŘEB,OKOLO METRU..
ŘÍKÁM JEDNOU MEZI ŘEČÍ-JEDU SI PRO CANDÁTA NA VÁNOCE-POJEDEŠ?ALE NIKOMU ANI Ň,AŤ NÁM TO VYDRŽÍ,SKORO NIKDO TAM NECHODÍ,..
dobrá,ráno v 8 hod..-on nikde,tak jsem jel sám,pověděl sem vůl,kde to je..
Dojedu k vodě-ani jsem neměl kde zaparkovat,..sebral "partu"vláčkařů,taky kamarádů ,nasedali do aut a vyrazili tam(bylo jich 17)!!stačí-ju,a co sem viděl,bylo k pláči..bylo to u lesíka,žádný baráky,silnice,nikdo,tak to masili..každý 2-3 candoše,štiky,kolik mohli,kolik dostali,..Za 14 dní nájezdů(si brali)i dovolenou ,házeli se marodi nato,vozili denně ryby,.to vyčistili tak,že voda byla na další roky zabitá,candíka si nechytl cca 4-5 roků a když-dorostence,zubejdy taky,pak se pustili i do kaprů....no zmasakrovali celý rameno,eště dneska to není co bejvalo,je to v ...
A zařek sem se,a hotovo,skončil jsem..
Nmarmyš - Profil | St 12.2.2014 21:39:28
NRavachol - Profil | St 12.2.2014 21:38:17
NMrknato - Profil | St 12.2.2014 21:37:41
Pak by "propálení" slušného revíru bylo o hodně těžší, než dnes.
NSAHIB - Profil | St 12.2.2014 21:35:21
nazdar,
souhlas i s Tebou,je to kolikrát opravdu sranda pozorovat,co jsou schopní proto udělat,dovolené,hodit se marodi,no prstě jen aby tam byl a tu rybu dostal,..a znám hodně,kteří jsou opravdu schopní(a dělají to),že jezděj i 100-150kiláků,jen aby tam byli...a rybu odvezli,dokud tam něco je...
Nnofish - Profil | St 12.2.2014 21:34:12
I když letos je v plánu taková menší konspirace :-))) Fotoaparát připraven, pak doladit zbytek, možná photoshop :-))) Pak si budu ověřovat, kolik lidí se "chytlo".
NSAHIB - Profil | St 12.2.2014 21:32:26
jasné-)),
my máme 2ks/týden,ale i tak jsou přeborníci,by ses divil.kolik toho nabagrují za rok,jak hektarový rybník skoro....ale tady celkem rybníky sou-ryb poméně,ale jsou "zdatnější"MO a-méně zdatnější a tak to vidíš hned,kde lidi sedí a kde ne..,..,kde je tlačenice,...
NRavachol - Profil | St 12.2.2014 21:30:41
NVL.K. - Profil | St 12.2.2014 21:26:29
Nmarmyš - Profil | St 12.2.2014 21:26:24
NSAHIB - Profil | St 12.2.2014 21:24:11
omluva!
Už je mi to jasný!
Teď sem kouk do kartóšky pořádně,-)),je to fakt už dlouho..-) a za tu poklonu díkes-))
a máš recht,je to tak,děje se to..
NSAHIB - Profil | St 12.2.2014 21:20:01
ale dyk ju,
já neříkám že ne,..
U nás je to veřejně známo,může se jít každý podívat,jakou rybu krásnou umíme udělat...,proč ne..
Já to jen myslel v kontextu,že těch"pár" plničů mražáků si to hlídá jak výhru ve sportce,aby měli svý jistý,mapují revíry a dělají si plný,jak který den kam pojedou,kolik tam můžou kaprů,a objíždějí revíry jeden za druhým,..ANO-může chytat kde se dá,ale přijed takle k nim na revír v takovou dobu-a nebudeš se stačit divit,už tam číhá připravená RS a eště pořádně nevybalíš,a už Ti "ladí"NOTY,ZNECHUTÍ TĚ,co nejvíce lidu dostat pryč ještě než začne chytat,..taky je to pravdilem,a povím Ti taky proč..
Většinou tyto MO mají sami málo ryb ve vodě ke konzumu,tak si je hlídají takto,bud nemají,.nebo neumí rybu v rybochovném zařízení udělat,či jsou to už jen"spekulenti",což se také v hodně případech ukazuje,..
Todle víš se mi nelíbí,,každý může všude,ale..Když ty jedeš sem-já si jedu zachytat tam,onde,a ne že vy všude můžete ,ale k nám si ohlídáme,kolik lidí a koho tam pustíme,víš..
NVL.K. - Profil | St 12.2.2014 21:18:27
Nnofish - Profil | St 12.2.2014 21:14:28
Nejde o to, že by tam ti lidé hned něco chytli, ale prostě funguje ta snaha hned na te revír jet to zkusit taky, atd... Kdysi jsem tomu taky nevěřil...
Jako není to nic dramatického, že se díky fotce na netu nahrne celý okres na jeden flek, ale nějaký vliv to občas má.
edit: Ale podobný vliv na místa má somozřejmě i to, že tě někdo vidí jak tam cyhtáš a hned volá kamarádovi "sbal to, přijeď...." .... Jsme prostě moderní společnost a tak i ta informovanost je někde jinde. V dnešní době je obecně lepší držet hubu a vykecat toho co nejméně.
NRavachol - Profil | St 12.2.2014 21:10:55
Nmarmyš - Profil | St 12.2.2014 21:09:23
NSAHIB - Profil | St 12.2.2014 21:07:17
nazdar,
klidně mi tykej,..
je to odpozorováno za leta a leta rybaření(skoro 45let),a existovalo to už tenkrát,za dob mého radostného skotačení,začínajícího rybaření coby usmrkánek a otrhánek,.-))
A taky mohu s klidem pls,že nás k tomu dokonce "stařešinové" nabádali,ať se dobře učime-sledujeme, jak se co dělá,..Já jsem na todle nebyl nikdy,neříkám že jsem na takový revír nezajel-ale jen proto,abych si zachytal,..protože mladýho smrda baví ryba na klacku,a ne na pekáči,..(alespoň v mém případě),
Už tenkrát se taky pozorovalo,hlídalo-kdo,kdy-kde- a kolik,a kdy se bude moct,obzvláště na podzim,aby se udělaly zásoby na vánoce dopředu,..
To se dneska nevidí,to se o tom nemluví,nikdo to nevzpomene,protože by musel chtě - nechtě kápnout "božskou"každý a přiznat,že to tak bylo a že to dělal taky,..a to se nenosí dneska že,protože je každý "IN"..
"Stařešinoivé"prostě učili mládež to,co o rybách věděli,znali,měli zkušenosti,to jim neberu ty zásluhy,vztah k přírpodě-za to jim dávám za jedna,ale byly tady i tyto dnes již jakoby nevidoucí ,vedlejší produkty doby,...která to nesla..
Na jednu stranu se jim nedivím,opravdu to mysleli dobře,at jedu si zachytat,chytit rybu,..ale byli jak"kormoráni"taky-)),aniž by si to většinou uvědomovali sam,že konají stejně..-)
Dnes to je trošku jinačí kabátek,skvostněji se temu "nadává",jsou rafinovanějsší způsoby,jak to z některých"nás" - bez urážky konkrétna dokážou vycucat,kde,kolik,kdy...a pak je už jen slet masařek,zasednutí na "týdenní"víkendovky a genocida kapř,potažmo línečků,parmiček,a dalších rybyšek,a až je vyčistíno,přesun na jiný revírek,opravdu jako cormoráni.--)
Je to skutečnost,je to fakt,je to pravda a dělá to neskutečně hodně rybářů,i když se tady bijí v prsa,druhémů nadávají,ale za těmi nadávkami sami čekají,že dotryčný se ukecne na revír,..
a ted do mne,..
ale je to můj soukromý názor,je to odpozorované,u vody chtě-nechtě vyslechnuté,někdy přímo "navalené"skoro ,sousedem chytajícím vedle,bušeno opakovaně,že musí,jinak by neměl za rok splacené noty a spol,..a top mi mnení po chiuti,todle ne...
Pokud sami se nebudeme chtít změnit,tak to bude nastálo porád...
Nnofish - Profil | St 12.2.2014 21:00:08
NRavachol - Profil | St 12.2.2014 20:46:50
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59867
NRybářsko-houbařské jádro .-)45006
NUdírny a uzení51139
NBušákovy plky a frky a různé věci od našich vod412759
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5794
NDokumenty z přírody kolem vody624
NBrněnské jádro364683
NRybářský retro bazar.16779
NORLÍK - volná diskuse240486
NČerná listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
Kde to žije - všechna témata
22:46NRybáři vs ochránci přirody 68
21:00NATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
20:25NStaré Česke rybářské vybavení 394
19:06NDaiwa Whisker SS 2600 173
16:31NKurz Teo Daška pro Otoše 305
15:53NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
13:44NÚprava chodu woblerů. 11
12:08NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
11:41NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Lehátko Cocoon II Flatbed Wide | SLEVA 33%Za 5.249 Kč
Velmi pohodlná silná polstrovaná matrace. Vnitřní matrace je vyjímatelná, což usnadňuje její čištění. Super pevný ocelový rám na 8 nohách. Nohy odolné proti blátu s otvory pro kolíky. Úložný vak se zipem. Včetně popruhu se sponou pro snadnou přepravu. Rozměry: 220x100x40-55 cm
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme cestovku
SAF
Nabízíme pronájem chat a lodí v atraktivních lokalitách středního Norska. Naše destinace jsou vhodné pro rybáře, aktivní...














