A co opeřenci ?

Jsou zde různá jádra,spolky,skupiny přívrženců toho či onoho. Jsou zde i tací, jejichž nejoblíbenějším tvorem vedle ryby jsou opeřenci?
Vkládejte fota pořízená v přírodě,na rybách,u krmítek i fotky doma chovaných.
Komentáře o kormoránech prosím vynechte:-)
Autor diskuse: jaa1959 - Profil , 28.1.2014 všeobecné - ostatní
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

b.gun - Profil | Pá 26.2.2016 0:19:05

Vzhledem k tomu, že zakladatel diskuzi uzamkl a odhlásil se, byla založena nová diskuze na téma opeřenci:
http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=741291

    TEZAR - Profil | Čt 14.1.2016 18:37:00

    Bušák >> Ted je ještě dostat k sobě.-)

      Bušák - Profil | Čt 14.1.2016 18:35:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      TEZAR >> přesně tak ,je to jiná kachnička,nebo jsem uplně slepej

        TEZAR - Profil | Čt 14.1.2016 18:33:08

        jaa1959 >> Zajímavý je,že hnízdí ted.

          Bušák - Profil | Čt 14.1.2016 18:33:00

          Denny >> na tý fotce je uplně jiná kachna než jsem dneska vyfotil

            jaa1959 - Profil | Čt 14.1.2016 18:32:41

            Bušák >> To je křivonoska, říká se jí papoušek našich lesů, nejde o opravdového papouška.

              jaa1959 - Profil | Čt 14.1.2016 18:31:26

              Denny >> Já jsem to tak dalece nezkoumal, na fotkách které jsem viděl tak mne tento rozdíl zaujal nejvíc.

                Bušák - Profil | Čt 14.1.2016 18:31:20

                Denny >> no já si jistý nejsem,mě se zdá že tahle má uplně jiný tvar těla než sameček Mandariňák,dneska jsem o tom dokonce převědčenej když jsem jí viděl na vlastní oči

                  jaa1959 - Profil | Čt 14.1.2016 18:30:04

                  Denny >> Bylo to hejno tak 8 kousků, ale žádná nebyla vybarvená do té sytě červené. Pár jich mělo nádech tak napůl, buď mladí ptáci nebo samice. Ty samci to ztratí i v zajetí, prý tu barvu mají ze semínek smrkových šišek.

                    TEZAR - Profil | Čt 14.1.2016 18:28:29

                    Denny >> Jestli je na téhle fotce Karolínka,tak to u nás je stoprocentně Mandarínka-jsou tam velké rozdíly.-)

                      Bušák - Profil | Čt 14.1.2016 18:26:39

                      jaa1959 >> to je velká paráda,jinak hodně papouchů žije celoročně venku v Heidelbergu,o to se postaral můj táta

                        Denny - Profil | Čt 14.1.2016 18:26:15

                        jaa1959 >> Oni si nejsou jisti ani u nekterych dalsich fotek,nekdo se priklani k samickam mandarinek,nekdo karolinek.Letos je chci nafotit,tak snad je poznam :-)

                          Denny - Profil | Čt 14.1.2016 18:24:02

                          jaa1959 >> No to je docela tezke,opravdu nevimPodivej se na tuhle fotku
                          https://www.flickr.com/photos/velocityofsound/36077​46312/in/photostream/

                            TEZAR - Profil | Čt 14.1.2016 18:17:11

                            Denny >> Stoprocentně ne-jsou si velmi podobné,ale tahle má náznak chocholky,což by kachna Karolínky prý mít neměla.Podle GOOGLE jsem taky moc nezmoudřel...

                              jaa1959 - Profil | Čt 14.1.2016 18:15:45

                              Denny >> Chvíli mi to taky vrtalo v lebce, ale Mandarinka má ten bílý pruh od oka dozadu na rozdíl od Karolínky.

                                Denny - Profil | Čt 14.1.2016 18:13:12

                                Jste si naprosto jisti tim,ze jde o samicku mandarinky.Nedavno jsem koukali jak vyvadi mladata karolinka a ja bych to typoval prave na tuhle kachnicku.

                                  jaa1959 - Profil | Čt 14.1.2016 18:11:59

                                  Bušák >> Aha, já myslel že to je někde na nábřeží, někde v civilizaci:-)

                                    Denny - Profil | Čt 14.1.2016 18:11:29

                                    jaa1959 >> O tech papouskach jsem dost cetl a slysel,pomerne dost pozorovani bylo nekde v brdskych lesich,jestli si dobre pamatuju,ale nikdy jsem nevidel jejich fotku v prirode,takze za me velika parada.

                                      Bušák - Profil | Čt 14.1.2016 18:06:53

                                      zelí >> uvidíme,bylo by to dobrý

                                        Bušák - Profil | Čt 14.1.2016 18:05:39

                                        jaa1959 >> přesně to si taky myslím,Luboš si myslí že jedna z ních je ta naše místní stará a že by je tady mohla udržet,mě se zdá že tyhle jsou mladší nový,no uvidíme po zimě,byl bych fakt taky rád kdyby tady zahnízdily,místo tady maji dobrý na ostrově nebo na tuňích

                                          jaa1959 - Profil | Čt 14.1.2016 17:58:02

                                          zelí >> Ty vezmou roha po zimě :-)