A co opeřenci ?

Jsou zde různá jádra,spolky,skupiny přívrženců toho či onoho. Jsou zde i tací, jejichž nejoblíbenějším tvorem vedle ryby jsou opeřenci?
Vkládejte fota pořízená v přírodě,na rybách,u krmítek i fotky doma chovaných.
Komentáře o kormoránech prosím vynechte:-)
Autor diskuse: jaa1959 - Profil , 28.1.2014 všeobecné - ostatní
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Nb.gun - Profil | Pá 26.2.2016 0:19:05

Vzhledem k tomu, že zakladatel diskuzi uzamkl a odhlásil se, byla založena nová diskuze na téma opeřenci:
http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=741291

    Njirka0 - Profil | Čt 31.12.2015 22:22:47

    zelí >> koukni sem http://www.nasiptaci.info/

      Nzelí - Profil | Čt 31.12.2015 22:19:40

      TEZAR >> v sobotu jsi pro nej uz jdu.Mel jsem ho v ruce a je to i s obrazkama a nechci byt večne za blbce

      Ale ja vubec nevim kterou tu knihu vzit.Jejich tolik ze me az zrak prechazel.Snad 8 knizek jsem mel v ruce,az ta pani me urcite podezrivala ze ji chci neco ukradnout

        NTEZAR - Profil | Čt 31.12.2015 22:16:20

        DeProfundis >> :-))) Klasika,ale je fakt,že ho správně zařadil k pěnkavovitým.-)

          NTEZAR - Profil | Čt 31.12.2015 22:14:23

          zelí >> Asi tam byli prvně-počkej,až se otrkaj.-) Ládo už máš ten atlas evropských ptáků?Je to fakt dobrý to vzít i trochu teoreticky.-)

            NDeProfundis - Profil | Čt 31.12.2015 22:13:35

            zelí >> vydrž až ještě lehce přituhne, pak ti to zvonci vyluxujou ani nemrkneš:-)

              NDeProfundis - Profil | Čt 31.12.2015 22:13:06

              zelí >> kdybys tam plácnul jen ty barvy a nemátnul proporcema, tak to taky dáme, ale takhle jsme stehlíka logicky vyloučili:-)

                NDeProfundis - Profil | Čt 31.12.2015 22:12:03

                TEZAR >> to já to přisuzoval spíš barvosleposti:-)))

                  Nzelí - Profil | Čt 31.12.2015 22:10:50

                  TEZAR >> Hele Luboši včera jsem pozoroval dva zvonky na krmitku a sakra jim trvalo nez se odvazili mezi sykorky a byli tam jen 2x za celej den.A dnes ani jednou.A pritom jich je plny les,tak nevim...

                    Nzelí - Profil | Čt 31.12.2015 22:09:07

                    Dejte mi pokoj vy ornitologove:-)))))))))))

                    jen Jirka0 me pochopil a vedel co myslim:-)) To je muj clovek!!:-))

                    a pod vlivem nejsem:-))

                      NTEZAR - Profil | Čt 31.12.2015 22:06:33

                      DeProfundis >> :-)))))) já už špekuloval,jakýho hýla myslí.-)))Stehlík 16 gramů a dlask 55 g. To je mazec.-)))))

                        NDeProfundis - Profil | Čt 31.12.2015 22:02:47

                        zelí >> kristovy rány! Prej stejná stavba těla i zobák:-))) Láďo, ty už jsi lehce pod vlivem, jinak to není možný. Dlask má zoban tlustej na louskání semen a stehlík naopak tenkej a ostrej na vybírání třeba semínek z bodláků.
                        To ti asi musím odečíst plusový bodíky za tu poznávačku:-)))

                          Njirka0 - Profil | Čt 31.12.2015 21:55:24

                          zelí >> je to stará fotka ze začátků.

                            Nzelí - Profil | Čt 31.12.2015 21:42:03

                            jirka0 >> jo to je ono:-)))

                            Mno to jsem debil,ale druh a jmeno jsem ale poznal a uhodl:-))))

                              Njirka0 - Profil | Čt 31.12.2015 21:40:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              zelí >> Není to tento,,,stehlík

                                Nzelí - Profil | Čt 31.12.2015 21:36:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                :-)))

                                  Nzelí - Profil | Čt 31.12.2015 21:35:09

                                  DeProfundis >> tak ja zkusim najit co jsem myslel

                                    Nzelí - Profil | Čt 31.12.2015 21:34:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    :-)

                                      NDeProfundis - Profil | Čt 31.12.2015 21:34:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      zelí >> hledal jsem jestli nemám na jedný fotce jak samce, tak samičku, ale bohužel. Takže samice dva roky zpátky ještě třístovkou a samec rok zpátky šestistovkou:-) Mají totožnou kresbu, ale samec je lehce barevnější.

                                        Nzelí - Profil | Čt 31.12.2015 21:33:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        a něco málo těch špuntu,ale to fotit je peknej vopruz. Zlate plíženi za volavkou!!:-))

                                          Nzelí - Profil | Čt 31.12.2015 21:32:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                          Tak jsem se byl dnes rozloučit v letosnim roce naposledy v mokřadu,rozvěsil jsem kolem celeho močalu lojové gule a nasypal na prirodní krmitko i nejakou tu slunečnici.

                                          I te volavky jsem se dnes dočkal,ale byla to s ní dřina:-)))