A co opeřenci ?

Jsou zde různá jádra,spolky,skupiny přívrženců toho či onoho. Jsou zde i tací, jejichž nejoblíbenějším tvorem vedle ryby jsou opeřenci?
Vkládejte fota pořízená v přírodě,na rybách,u krmítek i fotky doma chovaných.
Komentáře o kormoránech prosím vynechte:-)
Autor diskuse: jaa1959 - Profil , 28.1.2014 všeobecné - ostatní
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Nb.gun - Profil | Pá 26.2.2016 0:19:05

Vzhledem k tomu, že zakladatel diskuzi uzamkl a odhlásil se, byla založena nová diskuze na téma opeřenci:
http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=741291

    Nzelí - Profil | Čt 31.12.2015 21:15:52

    DeProfundis >> takovy podobny ptak,stejna stavba i zobak ale červenožluto bile zabarven???

    Jsem debil nevim

      NTEZAR - Profil | Čt 31.12.2015 21:12:35

      DeProfundis >> Většinou jalovce a takový malý,pokroucený borovice a duby.Myslím,že tam spíš využívají skalní štěrbiny.A v létě si dělají ty krásný,kulatý hnízda.U babičky jsem je kdysi na Brdech nacházel na pasekách v maliní.Tam jsem taky jako kluk jednoho chytil.-)

        NDeProfundis - Profil | Čt 31.12.2015 21:12:03

        zelí >> jestli barevnější než samička, tak tos myslel dobře

          Nzelí - Profil | Čt 31.12.2015 21:08:38

          DeProfundis >> já myslel že je barevnejsi sameček,byl jsem o tom presvedčen.

            NDeProfundis - Profil | Čt 31.12.2015 21:07:33

            TEZAR >> a co na tý stráni roste? Normální vysočinská džungle?:-) Já že chci dát některý budky taky právě nad takovou stráň. Ikdyž ono to tady kolem nás je samá stráň:-)))

              NDeProfundis - Profil | Čt 31.12.2015 21:05:26

              zelí >> sameček, ale už se lepšíš:-)

                NTEZAR - Profil | Čt 31.12.2015 21:05:06

                DeProfundis >> Kamarád tam měl včelí úly a ve stříšce jednoho si udělali na zimu hnízdo-byli tam dva.-)Tak právě chci zkusit jim tam ty budky rozvěsit-je to hodně strmá skalnatá strán.Taky bych si je rád nafotil.

                  Nzelí - Profil | Čt 31.12.2015 21:04:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  dnes jsem ulovil tohoto ptacka.Asi samicka Dlaska??

                    NDeProfundis - Profil | Čt 31.12.2015 21:00:58

                    zelí >> díky!

                      NDeProfundis - Profil | Čt 31.12.2015 21:00:35

                      TEZAR >> mít doma plšíka byl takovej můj dětskej sen. Ještě jsem ho nikdy v přírodě neviděl. Tak třeba na další zimu obydlí některou z těch budek:-)

                        Nzelí - Profil | Čt 31.12.2015 20:53:17

                        DeProfundis >> tak to klobouček dolu!!!!

                          NTEZAR - Profil | Čt 31.12.2015 20:51:40

                          DeProfundis >> Pěkný-přírodní.Já zas přemýšlím o malých budkách pro plšíky-vím o lokalitě,kde jsou a moc stromových dutin tam nemají.

                            NDeProfundis - Profil | Čt 31.12.2015 20:49:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            zelí >> dláta, kladívko a nejlíp zapojit i mladýho:-)

                              Nzelí - Profil | Čt 31.12.2015 20:45:12

                              DeProfundis >> Pocem Romane to jako ty spalky vydlabes a jak to delas jestli ano??

                                NDeProfundis - Profil | Čt 31.12.2015 20:41:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                TEZAR >> taky se těším, jestli to půjde zdokumentovat. Na podzim jsem jim ve skále vyhrabal ještě jednu ďouru, kdyby se jim to náhodou zalíbilo:-)
                                Já bydlím sice na hodně klidným kraji městečka, ale na zahradu se mi sovy zrovna neženou:-( Chtělo by to ještě víc k lesu...
                                Poslední dva dny jsem věnoval příbytkům pro drobnější jarabáčky. Teda krom těch dvou spodních, tam by se mohla nastěhovat i žluna, nebo datel, ale to by bylo moc velký štěstí, spíš tam vlítnou špačci, který obsadí každou ďouru:-) Tak ty hotový na novej rok asi pověsím, ať mají třeba holky sýkoří na ty mrazy aspoň kde přenocovat...

                                  NTEZAR - Profil | Čt 31.12.2015 20:28:22

                                  DeProfundis >> Taky to mám moc rád,to zimní noční houkání-dřív jsem bydlel v domku u lesa a námluvy jsme měli na našem pozemku-to byl rachot!-)Výry jsem našel na Slapech,ale na nepřístupné skále-tam by nešlo fotit.Tak se těším,že se ti to povede a zdokumentuješ to.-)

                                    NDeProfundis - Profil | Čt 31.12.2015 20:22:50

                                    TEZAR >> správně, zrovna v týhle lokalitě jsou, ale mám to od nás tak 20km. Jen nevím, jestli už na ně není pozdě a jestli si jí ještě stihnou vybrat. Dal jsem jednu i tady u nás, tak uvidíme. Za chvíli to vypukne, tak se těším, až to začne houkat:-) Tady u nás mám vytipovaný spíš výry, tak to se těším dvojnásob!

                                      NTEZAR - Profil | Čt 31.12.2015 20:12:06

                                      DeProfundis >> Paráda! -A podle velikosti to je asi přichystaný pro puštíky?

                                        NErva - Profil | Čt 31.12.2015 20:05:03

                                        DeProfundis - Jj. to znám hlavně když jsem občas byl klukům z práce pomoct pověsit anténu na net na nějaký stožár , to je pak taky komedie a taky jiná výška a hlavně zboží za x desítek tisíc :-))))

                                          NDeProfundis - Profil | Čt 31.12.2015 20:02:28

                                          Erva >> taky si to vždycky takhle jednoduše maluju:-) A říkám si, vždyť to musí za 20 minut viset.... Ale pak si vlezeš na žebřík, vytáhneš boudu jak jen vysoko dokážeš a najednou to už taková legrace není, když se ještě modlíš, abys u toho náhodou nežuchnul a nerozlámal se, to si člověk prostě musí vyzkoušet.:-)