Rybářská stráž práva a povinnosti

Ahoj hoši , v mé předešlé diskusi jsem se ptal na to , jaký máte názor na používání podběráku. Ve spoustě reakcí sem také narazil na zajímavou věc , že dost z vás se ohraňovalo také na rybářskou stráž , která podle některých nedostatečně trestá rybáře , kteří dělají různé přestupky a z mého pohledu se také neukazují ani moc u vody. Například za dvě sezony zpět jsem měl u vody jedinou kontrolu(u vody strávím celkem dost času) a ještě bych řekl že ani ne moc povedenou. Otázka tedy zní jakou máte zkušenost s rybářskou stráží ? Jaká práva a povinnosti RS vám například leží v žaludku , která by jste jim naopak třeba přidaly do pravomocí a kolik kontrol stráží za sezonu máte ?
Autor diskuse: jany77 - Profil , 3.2.2013 všeobecné - ostatní

Kolik návštěv rybářské stráže z sezonu máte ?

A) Maximálně 1. do roka37%

B) 2 – 4 ročně40%

C) 4 a více ročně23%

Od 3.2.2013 hlasovalo 256 čtenářů.

dun - Profil | So 4.1.2014 20:16:17

Sven >> Můžu sem dát odkaz na kaktusáře?
Nějak mi unikla souvislost.

    Sven - Profil | So 4.1.2014 20:14:18

    dun >> pokud něčemu konkrétnímu z psaného textu nerozumíš, rád ti to vysvětlím.
    Tedy máš nějaký konkrétní dotaz ?

      JaČ - Profil | So 4.1.2014 20:13:02

      nofish >>
      Co řekli RS "na svazu" je pro danou RS jen podnět k zamyšlení.
      RS se musí řídit zákony této země a samozřejmě svým svědomím.

        nofish - Profil | So 4.1.2014 20:12:29

        Mrknato >> hoď sem odkaz na tu pasáž z toho ob. zákoníku. Prosím. To ej to co celou dobu tvrdím. Jak se bude řešit neoprávněné zadržení povolenky, když mi tot třeba zkazí dovolenou a přitom se prokáže, že jsem byl v právu.
        Protože tohle není sranda. Jak kdysi číkal hraji. že mi povolenku zadrží "jen ta" že se bude domnívat...

          dun - Profil | So 4.1.2014 20:12:06

          Mrknato >> Poptávko u nás v MOMRS se oznamuje "mateřské" MO,že má pán povolenku v depozitu aby třeba záhy nepříšel že vyhořel apod jako u vás :-)

            Ladineeek - Profil | So 4.1.2014 20:11:27

            kakr >> To máte dobře vypsáno, co se považuje za vyprošťovač, protože u nás někteří chytráci chodí s kombinačkama, ale řád neporušují. Dělají to tak schválně, protože ikdyby měli u sebe pean, stejně tu rybu budou mordovat rukou.

              Sven - Profil | So 4.1.2014 20:10:40

              hraji >> s tvého pohledu snad :-) Ovšem já trvám na tom, že většina členů RS, překračuje ať už úmyslně či z nedbalosti své kompetence.
              A to je špatně. Pokud vyžaduji dodržování zákona, musím jej ctít a dodržovat především sám.
              Tato debata je důkazem toho, že i řada zde diskutujících členů RS se domnívá, že jim placka dává neomezenou moc improvizovat z pozice síly aniž by jim za to hrozila sankce.
              Zatím chybí potřebný precedens ale věřím, že se dříve nebo později najde nějaký kos který to rozjede....

                Mrknato - Profil | So 4.1.2014 20:09:27

                JaČ >> Kde je v zákoně uvedeno, že RS jako osobu úřední má zajímat MO a číslo člena, i když to pro někoho může být zajímavé? Opět tu papouškuješ poptávku z MO. Ty mě o to můžeš požádat a já to mohu odmítnout. Když moje, nebo kohokoliv kontrola proběhne dle zákona vpořádku, nemusíš nikam nic hlásit a posílat. Pár dní již platí nový OZ a tam si poškozený může definovat věci vzláštní důležitosti a pro mě to je povolenka. Doposud šlo o prd, uvidíme jak to bude nyní, při krádeži povolenky-věci vzláštní obliby.

                  nofish - Profil | So 4.1.2014 20:07:58

                  JaČ >> no... bývávalo. Taky jsem byl hodný kluk. Ale ty časy jsou pryč. Za dobrotu.... a proto od jisté doby budu do puntíku trvat na dodržení zákona.
                  říkám, nikdo to neřeší, ale tady se RS občas chová "divně". Samozřejmě na základě toho že jim to "řekli na svazu" ale to je mi jedno. Od určité doby bude z mé strany vše jak má být.
                  Nutno podotknout, že doby "nula" jsem měl dvě kontroly a obě úplně v pohodě, s úsměvem. Aneb "jak se lidé chovají k tobě, chovej se k nim".

                    hraji - Profil | So 4.1.2014 20:07:16

                    Příště vyzkouším nový postup. Přijdu, představím se, upozorním kontrolovaného, že je průběh celé kontroly nahráván, a pak jej vyzvu, aby mi v souladu se zákonem prokázal totožnost. A uvidíme co se bude dít. Žádné napovídání, co má ukázat, jen suché konstatování, prokažte mi prosím totožnost. Již v loňském roce mi rybáři při kontrolách sami dávali svůj OP, i když jsem ho po nikom nechtěl. Dokonce si pamatuji na pytláka, který na žádost o doklady automaticky vytáhl OP, jiný doklad ani neměl. Bude tohle protizákonné? Co mrkoprávníci?

                      JaČ - Profil | So 4.1.2014 20:07:04

                      Sven >>
                      Máš pravdu, jsme tu taková malá Mafie:-))
                      Ti strážníci jsou na naší výplatní listině.:-)))

                        JaČ - Profil | So 4.1.2014 20:04:35

                        b.gun >>Je to dvě stránky zpátky.
                        A je to tam dost jasně.

                          dun - Profil | So 4.1.2014 20:04:02

                          Sven >> Těžkej den?
                          Nepsal jsi zde moudra o porozumění psanému textu?

                            JaČ - Profil | So 4.1.2014 20:01:52

                            nofish >>
                            To už jsou jen drobné nuance :-)))
                            Zatím mi ji každý dal dobrovolně a nikdo neřešil, že mi ji jen ukáže..:-)))

                              kanarek - Profil | So 4.1.2014 20:01:21

                              b.gun >> a jak pak prokážeš totožnost ? (občanka ,pas ,řidičák ,zbroják )

                                hraji - Profil | So 4.1.2014 19:59:36

                                Petan600 >> myslím že nejsem.

                                  kanarek - Profil | So 4.1.2014 19:59:11

                                  Mrknato >> No tak to určitě

                                    hraji - Profil | So 4.1.2014 19:58:47

                                    Sven >> to je ovšem argument hodný génia, pochybení strážníků spojovat s RS, to se nezlob.

                                      Petan600 - Profil | So 4.1.2014 19:58:40

                                      hraji >> Tak to jsi jeden z mála.

                                        kakr - Profil | So 4.1.2014 19:58:15

                                        Petan600 >>
                                        Co zase meleš, psal jsem zcela jasně, že RS předkládá průkaz RS bez vyžádání. To asi není možné pokud jej má v kapse.

                                          Červené karty: Malda512, tuzemak