Rybářská stráž práva a povinnosti

Ahoj hoši , v mé předešlé diskusi jsem se ptal na to , jaký máte názor na používání podběráku. Ve spoustě reakcí sem také narazil na zajímavou věc , že dost z vás se ohraňovalo také na rybářskou stráž , která podle některých nedostatečně trestá rybáře , kteří dělají různé přestupky a z mého pohledu se také neukazují ani moc u vody. Například za dvě sezony zpět jsem měl u vody jedinou kontrolu(u vody strávím celkem dost času) a ještě bych řekl že ani ne moc povedenou. Otázka tedy zní jakou máte zkušenost s rybářskou stráží ? Jaká práva a povinnosti RS vám například leží v žaludku , která by jste jim naopak třeba přidaly do pravomocí a kolik kontrol stráží za sezonu máte ?
Autor diskuse: jany77 - Profil , 3.2.2013 všeobecné - ostatní

Kolik návštěv rybářské stráže z sezonu máte ?

A) Maximálně 1. do roka37%

B) 2 – 4 ročně40%

C) 4 a více ročně23%

Od 3.2.2013 hlasovalo 256 čtenářů.

NSven - Profil | So 4.1.2014 19:57:12

hraji >> desítky, ke zdárnému konci dotažených projednání přestupků, nic nevypovídají o tom, že nemohla být během procedůry porušena zákonnost...
V Brně bych za to ruku do ohně tedy nedal :-) http://www.mpb.cz/infocentrum/poskytovane-informace​-2012/pochybeni-strazniku-v-letech-2010-az-2012/

    Nhraji - Profil | So 4.1.2014 19:56:52

    Petan600 >> nosím průkaz RS spolu s odznakem RS na šňůrce na krku. Je to dostatečně viditelné?

      Nb.gun - Profil | So 4.1.2014 19:56:47

      JaČ >> Tak napiš konkrétně a přesně, na základě jakého paragrafu jakého zákona může RS po kontrolované osobě požadovat předložení OP.

        Nkanarek - Profil | So 4.1.2014 19:56:22

        Kubalorenc >> jo jo .Pravdu máš . Přitom je ta debata o h.... , Ještě jsem neměl nikdy důvod po někom chtít doklad totožnosti .

          Ndun - Profil | So 4.1.2014 19:56:11

          b.gun >> Můžeš prosím stručně naznačit jak dostatečně důvěryhodně prokážeš kdo jsi bez dokladu s fotografií?Netrvám na OP,u Úkáček se spokojím s platným pasem...

            NMrknato - Profil | So 4.1.2014 19:56:02

            kanarek >> A je vymalováno. Kdyby mmě požádala taková to RS o boty, občanku, řidičák a nemusel by mít ani placku, tak mu to dám i s hodinkama.....

              Nnofish - Profil | So 4.1.2014 19:55:52

              JaČ >> S tou policií souhlasím, když budeš chtít nahlédnout do občanky, asi ti ji ukážu, když mi vysvětlíš proč, ale to jak ji někteří hrdinové chtějí do ruky.... neexistuje... ať si zavolá tu policii.

                Nkakr - Profil | So 4.1.2014 19:55:38

                Kubalorenc >>
                Z BP MRS.

                VII. Povinné vybavení:
                Oprávněný k lovu ve vodách mimopstruhových musí mít u sebe platný rybářský lístek, povolenku k lovu, Bližší podmínky výkonu rybářského práva a členskou legitimaci (pokud je členem MRS nebo ČRS).

                Oprávněný k lovu je povinen mít při lovu vyprošťovač háčků (např. pean, obůstek, pinzetu, klíšťky), míru pro zjištění délky ulovených ryb.

                  Nhraji - Profil | So 4.1.2014 19:55:07

                  Kubalorenc >> možná to co píšeš platí v ČRS, v MRS máme jasně uloženo, že lovící a to dokonce i člen ČRS, musí mít členský průkaz u sebe, viz strana 5 BPVRP ve vodách MP pro rok 2013-2015

                    NKubalorenc - Profil | So 4.1.2014 19:54:54

                    kanarek >> to nemá cenu :-)

                      NPetan600 - Profil | So 4.1.2014 19:54:14

                      kakr >> Jak ho pak nosí na viditelném místě,když ho má v kapse napevno s průkazem?

                        NJaČ - Profil | So 4.1.2014 19:53:59

                        nofish >>
                        Nevím, jak u vás, ale u nás je v členském průkazu uvedena MO, číslo člena a trvalé bydliště.
                        Tyto údaje jsou první, které mě jako RS zajímají a pokud se neshodují s údaji v povolence, je zapotřebí je doložit jiným dokladem.
                        Nebo, pokud se tak nestane, zjistí je MP, nebo PČR, pokud to nejde jinak.

                          Nb.gun - Profil | So 4.1.2014 19:53:25

                          kanarek >> Když už jsi došel k poslednímu odstavci, tak si nejprve všimni, že se v něm hovoří o prokázání totožnosti, nikoliv předložení OP. A co je prokázání totožnosti zjistíš tak, že se vrátíš na začátek tebou odkazovaného článku a přečteš si ho znovu.

                            Nhraji - Profil | So 4.1.2014 19:51:32

                            b.gun >> V MRS je na členském průkazu adresa. V ČRS ji tam nemáte, nemůžete porovnávat, RS v MRS může porovnávat. I na povolence je adresa. Pokud se liší, výslovně požádám lovícího, aby mi do záznamu o přestupku uvedl, na kterou adresu chce dostat předvolání na úřad k projednání přestupku. Pokud uvede špatnou adresu, v MRS si moc nepomůže. Co je na tom nepochopitelného?

                              Nkakr - Profil | So 4.1.2014 19:50:47

                              Petan600 >>
                              Copak RS porušila nanejtováním odznaku k průkazu RS??
                              Že by RŘ??

                                Nb.gun - Profil | So 4.1.2014 19:50:41

                                JaČ >> To naprosto vedle nejsem. A sám jsi ve svém příspěvku popsal zákonný postup, o OP v něm není ani slovo.

                                  Nb.gun - Profil | So 4.1.2014 19:49:34

                                  dun >> Jednoduše, vyzveš osobu k prokázání totožnosti. A pokud bude mít RS za to, že způsob prokázání ze strany kontrolovaného je nedostatečně průkazný s ohledem na okolnosti a důvod kontroly, může ho vyzvat k dalšímu doložení uvedených údajů, případně poté požádat o součinnost PČR a nechat dotyčného tzv. ztotožnit.

                                    NKubalorenc - Profil | So 4.1.2014 19:48:59

                                    Tak ještě jednou a naposled pro všechny kteří to nepochopili, nebo nechtějí pochopit.
                                    Právo požadovat občanský průkaz má policie ČR a městská policie v zákonem daných případech a dále pak rybářská stráž, myslívecká stráž, stráž přírody, celní správa a jiné suběkty dané zákonem. Nevím co je na výkladu zákona tak těžké pochopit.
                                    taktéž nikde není psané že po tobě RS může chtít členskou legitimaci a taky nikde není napsané že rybář ji s sebou musí u vody mít.
                                    ale vidím že tady se jen nadává jak RS nic nedělá a když se vám napíše jak to má být tak máte jen plnou hubu keců a urážek a nic víc.
                                    tady když chce někdo napsat jak to je podle skutečnosti tak si pak akorát vyslechne urážky. Pak se nedivte že na tad položený dotaz nikdo neodpovídá.

                                      Nnofish - Profil | So 4.1.2014 19:48:27

                                      kanarek >> já to řeším už dlouho :-) Na to rpostě není odpověď. Policajt mi řekne něco jiného, a svazu ti řeknou něco jiného, právník ti pokaždé řekne něco jiného. Je to sranda.
                                      Dej tu flašku, to víš že jo. Chytřejší nebudeš, ale bude ti to jedno :-)))

                                        NJaČ - Profil | So 4.1.2014 19:47:40

                                        b.gun >>
                                        Ale můžu.
                                        Nevím, kde jsi vyčetl, že ne.

                                          Červené karty: Malda512, tuzemak