Rybářská stráž práva a povinnosti

Ahoj hoši , v mé předešlé diskusi jsem se ptal na to , jaký máte názor na používání podběráku. Ve spoustě reakcí sem také narazil na zajímavou věc , že dost z vás se ohraňovalo také na rybářskou stráž , která podle některých nedostatečně trestá rybáře , kteří dělají různé přestupky a z mého pohledu se také neukazují ani moc u vody. Například za dvě sezony zpět jsem měl u vody jedinou kontrolu(u vody strávím celkem dost času) a ještě bych řekl že ani ne moc povedenou. Otázka tedy zní jakou máte zkušenost s rybářskou stráží ? Jaká práva a povinnosti RS vám například leží v žaludku , která by jste jim naopak třeba přidaly do pravomocí a kolik kontrol stráží za sezonu máte ?
Autor diskuse: jany77 - Profil , 3.2.2013 všeobecné - ostatní

Kolik návštěv rybářské stráže z sezonu máte ?

A) Maximálně 1. do roka37%

B) 2 – 4 ročně40%

C) 4 a více ročně23%

Od 3.2.2013 hlasovalo 256 čtenářů.

NJaČ - Profil | So 4.1.2014 20:44:41

b.gun >>
Taky by jsi mohl argumentovat tím, že osoba kontrolovaná je sice povinna poskytnout součinnost, ale není povinná být součinná.
To je o ničem.
Naštuduj si podstatu a pak tady plácej.

    NKrouzič - Profil | So 4.1.2014 20:43:22

    Za jediné dva doklady prokazující totožnost osoby se považuje OP nebo PAS, pokud osoba vykonávající rybářské právo při kontrole RS odmítne svou tottožnost prokázat, tedy předložit jeden z uvedených dokladů..pak má RS požádat o součinnost Pčr. Odmítnutí předložení dokladů potřebných pro lov ryb, popřípadě odmítnutí zápisu kontroly do povolenky členovy Rs je přestupek.

      Nnofish - Profil | So 4.1.2014 20:41:57

      Kubalorenc >> Lovící musí mít při lovu ryb u sebe platný členský průkaz s vylepenou fotografií a předloží ho společně s rybářským lístkem a povolenkou k lovu ryb kontrolním orgánům.

      toto je bod č.18 z BP pro letošní rok. A to se loni ještě blbci (a to myslím vážně, to slovo, tohle už totiž není normální) dohadovali, jestli má být kulaté razítko přes fotku, nebo ne.

        Nkanarek - Profil | So 4.1.2014 20:39:40

        b.gun >> nevím jak ti to říct . zákon je daný 99/2004 sb .tam si to přečti .
        Praxe je druhá věc . Jak by si se prokázal ty ?

          NMrknato - Profil | So 4.1.2014 20:39:36

          JaČ >> Taky dobrý, když to nejde legálně, tak do prdele... ty se nezdáš a zezadu....

          O stránku zpět bylo toto : Platná právní úprava však dává oprávnění vyžadovat prokázání totožnosti, popř. osobních údajů za určitých okolností i dalším subjektům. To se týká tzv. lesní stráže8), rybářské stráže9), myslivecké stráže10), stráže přírody11), celníků12) a jiných subjektů v dalších zákonech13).

          A jsi na začátku.....

          Co se ale stane, když OP nemáte? Zaprvé jsem již v úvodu vysvětlil, že povinnost mít občanský průkaz neznamená mít jej stále u sebe. Zadruhé máte povinnost prokázat totožnost, ne ukázat OP. Totožností jsou jméno a příjmení, datum narození a trvalý pobyt. V závislosti na tom, jak je závažný důvod zjišťování těchto údajů, provádí se kontrola a ověřování s určitou spolehlivostí. Totožnost se má za prokázanou, jsou-li všechny výše uvedené údaje spolehlivě zjištěny.

          Zjištěny, nikoliv ověřeny.

            NKubalorenc - Profil | So 4.1.2014 20:38:41

            JaČ >> Oni to ale číst nechtějí :-) pořád si pojedou to své.

              NJaČ - Profil | So 4.1.2014 20:37:58

              Sven - 4.1.2014Právo požadovat občanský průkaz má policie ČR a městská policie v zákonem daných případech a dále pak rybářská stráž, myslívecká stráž, stráž přírody, celní správa a jiné suběkty dané zákonem.
              Bylo to o stránku zpět.

                NKubalorenc - Profil | So 4.1.2014 20:35:25

                hraji >> Ne ne. Je to pro severní moravu. My máme pouze v BP povolenku, rybářský lístek a prokázání totožnosti. Legitimace se v BP jako povinná neuvádí.

                  Nb.gun - Profil | So 4.1.2014 20:30:39

                  kanarek >> Totožnost se prokazuje jménem a příjmení, datem narození, místem trvalého pobytu, případně místem pobytu, rodným číslem nebo státní příslušností. Osoba kontrolovaná je sice povinna poskytnout součinnost v maximální možné míře, ale to neznamená, že je RS oprávněna vyžadovat předložení toho konkrétního průkazu, který není výslovně uveden v jejích oprávněních dle zákona o rybářství.

                    NMrknato - Profil | So 4.1.2014 20:30:29

                    Nadporučíku, zda-li jde o případ v MRS, nebo ČRS je z hlediska kontroly RS, kterou provádí podle stejného zákona, jedno. Rozdíl je jen v BP na které má uživatel vyjímku RO, nebo BP, které řeší VRP ale neřeší je žádný právní předpis. U nás ve Vč. cca 5 let v rozporu se zákonem 99/2004Sb uživatelé podnajímali MO RMV a najednou v tichosti RMV do půl roku zmizely.... To, že se něco nějak dělá léta, neznamená, že je to správně.
                    Co brání uživateli požádat RO o plošnou vyjímku na změnu míry kapř? Asi to, že by ji nedostal..... Tak že něco bude asi blbě.....

                      Nb.gun - Profil | So 4.1.2014 20:23:33

                      JaČ >> Není to o dvě strany zpět, tudíž tam nemůže být nic jasně. Pokud tu operuješ tím, že je RS oprávněna požadovat předložení OP, pak bych tedy rád věděl přesný odkaz na ustanovení zákona, které jí toto oprávnění dává.

                        NSven - Profil | So 4.1.2014 20:22:59

                        dun >> no tak pokud by se to týkalo pouze rodů rebutia, mammillaria nebo lobivia tak bych ti snad mohl i něco menšího poradit :-)

                          NJaČ - Profil | So 4.1.2014 20:21:42

                          Mrknato >>
                          Tebe jestli někdy potkám u vody, tak ten odznak zastrčím do té nejhlubší kapsy.
                          Pak tě kopnu do prdele a až se začneš cachtat ve vodě, strčím si ruce do kapes a budu si pískat a budu si hrát na turistu, co pozoruje ptáčky a nic jiného ho nezajímá.

                            Nnofish - Profil | So 4.1.2014 20:21:21

                            Pavouk‌ >> no tak to si nemysli. Každý z toho baráku jak teď sedím ti řekne že fotky neřeším, dary klidně zas rozdám, prachy nemám a neřeším to, ale bez povolenky a možnosti jít na ryby by mi přeskočilo.

                              NREX65 - Profil | So 4.1.2014 20:19:51

                              Prokázání totožnosti vyžaduji vždy pokud to není osoba kterou znám , protože by jinak na jednu povolenku a jeden rybářský lístek mohlo chodit půl vesnice poctivý rybář s tím nemá žádný problém a pokud nechce totožnost prokázat je podezřelí z přestupku a totožnost musí prokázat v případě že odmítne volám 158 a požaduji součinnost policie

                                Nnofish - Profil | So 4.1.2014 20:19:43

                                JaČ >> teoreticky máš pravdu, ale víš jak je to s praxí... Ono ve finále to je i zákonem podpořeno. Navrhnul ji, organizuje ji a její práci. Horší je když ti chapi nemyslí a poslechnou každozu blbost co jim nařídí.

                                  NMrknato - Profil | So 4.1.2014 20:18:46

                                  dun >> Ty depozite, já se tu bavím o běžné kontrole, jichž jsem neměl moc, ale vždy to proběhlo ve Vč.ÚS korektně a fér. To, co tady čtu ve mě vzbuzuje obavu a nedobré pocity.

                                    NPavouk‌ - Profil | So 4.1.2014 20:18:14

                                    nofish >> ta vec je vec zvlastni obliby, a jsem zvedav jak prokazes citovy vztah k povolence.. tam jde spise o rodinne fotografie dopisy a podobne...ne o uredni doklad...

                                      Nhraji - Profil | So 4.1.2014 20:17:13

                                      Sven >> já bych si netroufl na základě diskuze na Mrku usuzovat na nic tak ošemetného, jako je nezákonný postup při kontrole. To bych si musel myslet, že celá řada lidí zde píšících jsou blázni. Moje dlouhodobá zkušenost je, že i ti nejhorkokrevnější debatéři se v reálu chovají jinak. A při kontrole u revíru zvlášť. Takže diskuzi na MRku přikládám menší než malou důležitost. V podstatě se tu dvě hodiny vedla přestřelka jen protože jeden psal o ČRS a druhý o MRS a nebyla vůle si to srovnat. A to má být seriózní podklad? Opravdu si myslíš, že po přečtení několika příspěvků od zuřivého geometra tady může rybář toužící po osvětě najít zrnko pravdy? Já už dávno ne.

                                        Červené karty: Malda512, tuzemak