ČR - pivní velmoc? | MRK.cz

ČR - pivní velmoc?

Kolegové,

máme zde diskuse zabývající se dobrým jídlem i vínem. A proto mi tu malinko chybí diskuse nad tímto všeobecně oblíbeným nápojem. Vítány jsou recenze na méně známá piva z českých regionálních pivovarů i doporučení na piva zahraniční. Podělte se také o místa, kde o pivo pečují s láskou a umem. Rovněž ocením fotografie zajímavých pivních sklenic, výčepů a samotných pivních láhví. Co naopak neocením jsou odkazy na nekulturní nasávání průmyslových "rádobypiv", bohužel v ČR tolik oblíbených. Fotografie piva v pet-láhvích mažu okamžitě.
Autor diskuse: KóĎA - Profil , 9.10.2012 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Buffalo1969 Profil + Darďas Profil + Praseodym Profil

Nkubah - Profil | Čt 3.12.2020 19:25:16

Buffalo1969 >> abych tam zítra zase jel ... chudák já :-(

    Nkubah - Profil | Čt 3.12.2020 16:03:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    https://www.facebook.com/PivovarFerdinand/videos/85​8176438272081

    Je to tady ☺ Svátečně vyladěný ležák je na světě 🍺 Od zítra v nabídce naší pivovarské prodejny v Benešově

      NBuffalo1969 - Profil | Čt 3.12.2020 14:23:40

      kubah >> 😎🍺👍

        Nkubah - Profil | Čt 3.12.2020 13:20:39

        Buffalo1969 >> dobře Ty

          NElessar - Profil | St 2.12.2020 22:03:48

          Darďas >> Správný přístup s tím ochutnáváním. A bohužel i svatá pravda s tím že je to kolikrát za trest, ale co by člověk pro to pivo neudělal :-) Část špatných zážitků se dá odbourat přípravou předem a zjistit si kam má cenu vůbec jezdit a kam né. Ale jak říká jenen náš moravský vinařský velikán "nevyzkoušené je nepoznané..."

            N1Mara - Profil | St 2.12.2020 20:37:20

            Elessar >> tak to je přesně co mám, mám doma 15L soudek naražený třetí den :-))

              NElessar - Profil | St 2.12.2020 20:30:20

              1Mara >> pokud chutná, tak mírný zákal není na závadu. kvasnice klesjí na dno, takže pokud se se sudem nehýbe, ta první pivo, nebo piva jsou kalnější, pak se pivo vyčistí.

                NBuffalo1969 - Profil | St 2.12.2020 20:25:59

                Elessar >> Zdarec...konečně někdo, kdo jí víc než pouhopouhý píč...:-)))

                  Nkubah - Profil | St 2.12.2020 20:23:20

                  Darďas >> souhlasím

                    Nkubah - Profil | St 2.12.2020 20:23:08

                    Elessar >> klidně se poděl...

                      NDarďas - Profil | St 2.12.2020 20:22:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Elessar >> Já jsem prostý pivař,který když někde jede na výlet,tak vyžaduje místní pivo (i když to je někdy za trest).:-)) Přece nepojedu přes celou republiku,abych se napájel gambáčem.Takže názor odborníka,si rád poslechnu.:-)

                        NElessar - Profil | St 2.12.2020 20:05:54

                        Darďas >> Trochu jo. Spíš monitoruju ...Když vy přispíváte spíš jak konzumujete. A viš jak je to, o kovářově kobyle...

                          NBuffalo1969 - Profil | St 2.12.2020 19:49:46

                          Moc pěkně borci...moc pěkně..:-)

                            Nkubah - Profil | St 2.12.2020 19:47:37

                            Elessar >> Elessar - jako Aragorn II. ? :-)))

                              N1Mara - Profil | St 2.12.2020 19:45:44

                              kubah >> :-))) mám dvě :-))))

                                N1Mara - Profil | St 2.12.2020 19:45:31

                                Elessar >> jako na jejich točené pivo v sudech nedám zatím dopustit, třeba mě mate ten větší zákal že to je nové a mladé pivko a do toho že zkouší jiný druh chmele co je více kořeněný, nevím .-))) Ale je vidět jak píše kolega, že o tom něco víš a to jsem moc rád .-))

                                  Nkubah - Profil | St 2.12.2020 19:44:41

                                  1Mara >> nemáš koronu ??

                                  :-))

                                    N1Mara - Profil | St 2.12.2020 19:43:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Elessar >> no asi máš pravdu, já tomu hovno rozumím a vím, že něco o kvasnicích a všem co píšeš jako mladým pivku se sládek bavil, hele, tohle je dneska natočetý teď z toho samého sudu, že by ten kal klesl na dno ? nevím, ale pivo je dobré, už není cítit jako mdlé a podobně, nechápu to .-)))

                                      NDarďas - Profil | St 2.12.2020 19:32:30

                                      Elessar >> Ty tomu asi opravdu rozumíš.Tak tady vítej a
                                      přispívej častěji.Dík

                                        NElessar - Profil | St 2.12.2020 19:12:47

                                        1Mara >> Divné. Osseg jsem ještě neměl, ale mám ho zafixovaný jako velmi kvalitní pivovar s vyrovnanou kvalitou. Dobrý, technologicky zvládlý ležák by měl být čirý (prakticky jako filtrovaný, případně jen s jemnou, sotva znatelnou mlhou). Chmel by na zákal neměl mít vliv (pokud se tedy nejedná o nějaké Hazy pivo s obludným množstvím chmele na dryhop). Většinou takhle kalné pivo (ležák) znamená mladé, nedostatečně odleželé (a tím pádem i vyčeřené) pivo, případně sud stočený ze začátku nebo konce tanku, kde se dostalo větší množství kvasnic, případně nějakou chybu při rmutování.

                                          Červené karty: paci14, Beerotzutz