ČR - pivní velmoc?

Kolegové,

máme zde diskuse zabývající se dobrým jídlem i vínem. A proto mi tu malinko chybí diskuse nad tímto všeobecně oblíbeným nápojem. Vítány jsou recenze na méně známá piva z českých regionálních pivovarů i doporučení na piva zahraniční. Podělte se také o místa, kde o pivo pečují s láskou a umem. Rovněž ocením fotografie zajímavých pivních sklenic, výčepů a samotných pivních láhví. Co naopak neocením jsou odkazy na nekulturní nasávání průmyslových "rádobypiv", bohužel v ČR tolik oblíbených. Fotografie piva v pet-láhvích mažu okamžitě.
Autor diskuse: KóĎA - Profil , 9.10.2012 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Buffalo1969 Profil + Darďas Profil + Praseodym Profil

N1Mara - Profil | St 2.12.2020 19:03:12

kubah >> No a jestli tohle já zjistím, tak jim to tam řeknu že už od nich nebudu pivo pít a udělám jim i reklamu !! Běda jim, jestli to pivko zkurví !! :-((

    Nkubah - Profil | St 2.12.2020 17:49:11

    1Mara >> no, podivné vysvětlení....

      Nkubah - Profil | St 2.12.2020 17:48:40

      1Mara >> kousek odtud je malý pivovarek, vařili tam hrozně dobrou desítku a jedenáctku.

      Sládek byl starý pán, vařil tradiční české pivo.

      Pak se majitel rozhodl zaměřit na mladé lidi. Vzal mladšího sládka - a už se to nedá pít...

        N1Mara - Profil | St 2.12.2020 17:37:25

        Darďas >> on mě to vysvětloval stylem že ta kalnost je na svém místě a na chuť piva to nemá žádný vliv, ten druhý druh chmele ze udělali jen na zkoušku. No uvidíme.

          Nkubah - Profil | St 2.12.2020 17:37:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Buffalo1969 >> tak na Vánoční volno objednán sud nefiltra Maxe sud nefiltr 10°... Pak samozřejmě dokoupim černochy...

          A když už jsem u toho Ferdy byl... koupil i něco na teď.

          Řezany.

            NDarďas - Profil | St 2.12.2020 16:49:01

            1Mara >> Zkušený sládek nevaří pivo.... stylem hop,nebo trop.Tak vaří pivo jen břídil.🙂

              N1Mara - Profil | St 2.12.2020 15:43:09

              Darďas >> no dal mi ochutnat z dalších dvou tanků co uvařili, jeden dle starého chmelu a druhý ten nový kde by pivo mělo být jako kořeněný a více silný na chuti. Ti prý zkoušeli a šéfovi to moc chutná. Takže mě stejně natočili to samé zakalené pivko co jsem měl před tím a je to. Jako určitě si dám teď nějakou dobu oraz a počkám až tyhle dvě várky vyprodán a zkusím později novou a běda jim. Tak mě fakt naserou, vždycky mě vytočí to, že když něco funguje najdese čurák co to začne měnit a vždycky to pak stojí za hovno....

                NDarďas - Profil | St 2.12.2020 15:22:04

                nerf >> Pivo to je dobré,ale jak říkáš....leze rychle do hlavy.

                  NDarďas - Profil | St 2.12.2020 15:21:09

                  1Mara >> Jinak jsem byl přesvědčen,že ten Ossegg ...je dost dobrý pivovar.Takže zákazníky by si měl předcházet. Nestálost kvality výroby,bych předpokládal u začínajících minipivovarů a ne u nich.

                    NDarďas - Profil | St 2.12.2020 15:17:40

                    1Mara >> No nevím.Mi se stalo něco podobného a reklamace v pohodě (beskydský pivovárek)Prodejce tvrdil,že správně netěsnil uzávěr na sudu.

                      Nnerf - Profil | St 2.12.2020 14:42:10

                      1Mara >> Taky se mi tohle stava. Jednou za cas vicemene u kazdeho minipivovaru, ktery kupuju. Vetsinou se jedna o lezak, jedenactka. Je to ale tak, ze ja takovy pivo vypit nemuzu, nepekne by me to prohnalo. Vetsinou rovnou vyleju. (nemivam sud). Reklamace? Pivo na zahradce mi zpatky vemou a natoci neco jineho, ale kdyz je to z petky doma, tak tam s tim zpatky ani nejdu. Ja osobne si myslim, ze to je pivo "z konce sudu/tanku".

                        N1Mara - Profil | St 2.12.2020 14:38:39

                        kubah >> ano nefiltrovaný. Nevím proč najednou to mají takhle zakalené. Jako piju to, ale tohle je poprvé takhle zakalené.

                          Nkubah - Profil | St 2.12.2020 14:33:05

                          1Mara >> nefiltr?

                            N1Mara - Profil | St 2.12.2020 14:31:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Darďas >> jako můj pivovar se asi zbláznil, byl jsem reklamovat lahvové pivo a už i sud, že to je hodně kalný pivko a že takové jsem za ten rok co od nich beru pivo neměl, sládek mě uklidňoval, že to je naprosto v pořádku a podobně že i zkoušejí jiný chmel a podobně. Jako přijde mi to pivko takové mdlé, ale sládek tvrdí že je vše v pořádku. Tak nevím, co si o tom myslet. No hele ta barva pivka. Je doufám že to zakalení není hlavně tím že to pivko je dlouho v tanku či v těch bandách v čem to vaří. Jako že by nebyl odbyt, což moc nemají když jsou hospody už přes 2 měsíce zavřený a tak je to špatný pivko, nevím.

                              Nnerf - Profil | St 2.12.2020 13:59:34

                              Darďas >> Obcas to mivali na cepu v jedny hospudce, kam jsme chodili na sipkovy turnajky. Tri nachmeleny opice jeste nez zacal turnaj.... no...

                                NDarďas - Profil | St 2.12.2020 13:33:26

                                nerf >> :-)Hlavně to nesmíš ničím zahušťovat.:-)

                                  Nnerf - Profil | St 2.12.2020 13:18:15

                                  Darďas >> Jo, ta jde rychle do hlavy..

                                    NDarďas - Profil | St 2.12.2020 13:09:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Víkend se blíží.

                                      Nu x a - Profil | Ne 8.11.2020 8:50:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Já nejsem moc pivař,ale co mi fakt hodně chutná je guinness akorát ta cena:-(

                                        NBuffalo1969 - Profil | So 7.11.2020 21:55:46

                                        1Mara >> 😂😂😂

                                          Červené karty: paci14, Beerotzutz