Rybáři a chov domácích zvířat.

Zdravím všechny rybáře - chovatele v této nevšední diskusi.
Chov domácích zvířat je s rybařením úzce spjat.Vejce slepic se používají při výrobě boilie,chlup králíků či peří kohoutů se používá při vázání mušek,krmivo pro domácí zvířata je vhodným doplňkem partiklů a směsí - prostě tyto dva obory jsou si velmi blízké.

Jelikož bydlím celý život na venkově,chovatelství mě nemohlo minout.Věnuju se chovu domácích zvířat dlouhá léta a věřím,že zde na MRKu nejsem určitě sám.

Proto vznikla tato diskuse,chcete-li jádro chovatelů na MRKu.Kdo má doma králíky,slepice,holuby,kozy,krávy,koně a já nevím co ještě -račte vstoupit.Tato diskuse je přesně pro Vás.
Předáme si zkušenosti a poznatky,poklábosíme o chovech či o problémech.

Poděkování nedávám,nemám zájem o zaplevelení diskuse obrázky z netu právě k vůli honbě za poděkováním.Díky za pochopení.
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 22.9.2012 všeobecné - ostatní

NTomášV - Profil | Čt 11.10.2012 22:32:55

A ještě jedna.

    NCloud - Profil | Čt 11.10.2012 22:31:29

    TomášV >> Ten pruhatej králík je nejlepší!!!

      NCloud - Profil | Čt 11.10.2012 22:30:28

      rover >> Omylem jsem ho asi přehodil,ale cestou zpět proti vodě jsem našel ještě jednoho stejné velikosti pár set metrů výše, u břehu.
      Tudíž asi ten jeden sám nikam omylem nenarazil (a střelbu jsem taky nezaznamenal) . A jestli hodovali spolu (růžový granule) ,tak taky divný,....nevím,tak se ptám? :-)

        NTomášV - Profil | Čt 11.10.2012 22:28:40

        Chovám králíky cca 20 let, tak sem taky něco přidám.

          Nrover - Profil | Čt 11.10.2012 22:16:38

          Cloud >> Dal bych ti "poděkování", kdyby byl ovšem vydrák vzhůru, ...foto je ale až od "osumnácti ", ...tady "člověka" nechápu :-(((

            NCloud - Profil | Čt 11.10.2012 22:09:25

            rover >> Pravda,u nás vlastně začala deratizace celého města :-)
            Ale i tak mi přišel takovej malej,když jsem ho vytáhl z vody :-)))

              Nrover - Profil | Čt 11.10.2012 22:03:53

              Cloud >> :-)))
              Člověk je ale víc, jak bůh, proto může všechno, ...i trávit "zlobivé" holuby.
              Jinak k dotazu, ...nejčastěji na cizopasníky, je v tom ale zase člověk :-(

                NCloud - Profil | Čt 11.10.2012 22:00:18

                rover >> na Kostely,a úřady srát můžou jen oni,snad je bůh netrestá,že dělají něco dobrýho :-)

                  Nrover - Profil | Čt 11.10.2012 21:54:49

                  Cloud >> Na svou nezměrnou odvahu kálet po historických památkách ...

                    NCloud - Profil | Čt 11.10.2012 21:51:16

                    Na co nejčastěji umírají holubi,a třeba i v tuhle roční dobu?

                      NMiPo - Profil | St 10.10.2012 18:42:10

                      Makrelobíjec
                      Klecovej brojler Hyla,Zika, atd jak se dnes ty plemena jmenují nevím ,to co pěstují na farmách .
                      samice je březí 30-31 dnů,
                      po vrhu se po týdne znovu připustí,aby se ve 3 týdnu odstavila od mladých a měla týden na přípravu dalšího vrhu a tak to jede stále dokola to je 10 -11 krát za rok
                      tak je to nastaveno 8 mladých v každém vrhu,má-li méně mladých častokrát za sebou vyřazuje se z chovu nebo se ji přidává od samic které mají víc jak 8 mladých
                      dospělej jedinec má cca 5-5,5kg

                        NMakrelobíjec - Profil | St 10.10.2012 17:39:24

                        MiPo >> Cože to je zaplemeno ,že to má 90dnech až 2.8kg vykuchanejch bez hlavy ? To se mi nějak nechce věřit to by ten králik musel mít živé váhy aspon 5kg .

                          Nsomr49 - Profil | Po 24.9.2012 21:54:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Zdravím přechod na komplet granule musí být velmi pomalý a míchat 1/1 s ovsem . Nejhúř dopadnou králici při odstavu tj. 8 týdnu věku . Tam bych žádnou změnu v krmení nezkoušel.

                            NVapi - Profil | Po 24.9.2012 21:04:06

                            : vydrák >> Ale jinak letos to moc úspěšný nebylo, králicí byli tedy OK ale hodně drůbeže nám odnesla kuna ( kachnu, 5 běžců a křepelky) a když jsme si pořídili vylíhlý křepelky a kuřata, tak nám je při hodině nepozornosti odnesla straka. :)

                              NVapi - Profil | Po 24.9.2012 20:57:15

                              : vydrák >> Jojo, já sem musel něco vyndat z archivu :)

                                N: vydrák - Profil | Po 24.9.2012 20:51:34

                                Vapi >> Krásný barčinky!
                                Jaro je pro chovatele nejkrásnější měsíc.Rodí se spousty mláďat,však až bude jaro,přijdem si tu na svý.

                                edit: Až na toho hlodavce dobrý :-)

                                  N: vydrák - Profil | Po 24.9.2012 20:49:00

                                  Říká se,že hodně nemocí přenášejí u králíků mouchy.
                                  Každý léto věším ke králíkárně mucholapky a během pár dnů je mucholapka ouplně vobalená.
                                  Jak píšu,těch spouštěcích faktorů tam bude víc - hygiena kotce,mouchy,krmení atd.atd.
                                  Je to věda.

                                    NVapi - Profil | Po 24.9.2012 20:46:08

                                    Taky tedy něco přidám. :)

                                      N: vydrák - Profil | Po 24.9.2012 20:45:12

                                      Vapi >> Asi trochu desinfikuje.

                                        Nrover - Profil | Po 24.9.2012 20:45:01

                                        : vydrák >> jj, ...někdy je ale lepší řešit zásadní problém zásadní metodou, aspoň čas od času.