Rybáři a chov domácích zvířat.

Zdravím všechny rybáře - chovatele v této nevšední diskusi.
Chov domácích zvířat je s rybařením úzce spjat.Vejce slepic se používají při výrobě boilie,chlup králíků či peří kohoutů se používá při vázání mušek,krmivo pro domácí zvířata je vhodným doplňkem partiklů a směsí - prostě tyto dva obory jsou si velmi blízké.

Jelikož bydlím celý život na venkově,chovatelství mě nemohlo minout.Věnuju se chovu domácích zvířat dlouhá léta a věřím,že zde na MRKu nejsem určitě sám.

Proto vznikla tato diskuse,chcete-li jádro chovatelů na MRKu.Kdo má doma králíky,slepice,holuby,kozy,krávy,koně a já nevím co ještě -račte vstoupit.Tato diskuse je přesně pro Vás.
Předáme si zkušenosti a poznatky,poklábosíme o chovech či o problémech.

Poděkování nedávám,nemám zájem o zaplevelení diskuse obrázky z netu právě k vůli honbě za poděkováním.Díky za pochopení.
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 22.9.2012 všeobecné - ostatní

N: vydrák - Profil | Po 24.9.2012 20:39:39

rover >> No jasný,to se dělá.Stačí i vobyčejný vápno.

    NVapi - Profil | Po 24.9.2012 20:38:10

    : vydrák >> Já tedy myslel že ocet desinfikuje také.

      Nrover - Profil | Po 24.9.2012 20:35:23

      : vydrák >> Jak v rybníku, tak v kotci, občas pomůže i chlorové vápno ... :-)

        N: vydrák - Profil | Po 24.9.2012 20:32:47

        chrostik3 >> To je hotová věc,že to lidi nevědomky množí od králíkárny ke králíkárně.

          N: vydrák - Profil | Po 24.9.2012 20:31:31

          Vapi >> Ocet není desinfekce,ocet pouze okyseluje střevní mikroflóru.
          Ale ocet se přidává proti kokcidě.

            Nchrostik3 - Profil | Po 24.9.2012 20:29:56

            : vydrák >> Ahoj :-)
            Jo a v neposlední řadě,jsou to lidi co šetřením jen memoci množí.Bohužel.

              NVapi - Profil | Po 24.9.2012 20:28:53

              MiPo >> Mam malý dotázek, nebyl by ekonomicky výhodnější obyčejnej ocet? Buď samostatně a nebo by se mohl střídat s tim tvym přípravkem. Nevim zda už se tady o tom psalo, nečetl jsem celou stránku. :)

                NMiPo - Profil | Po 24.9.2012 20:25:28

                Machino >> nevím Jodisol v té době stál 1 litr cca 20,- přípravek od veteriny přes 100,- a dávkování 3 dny do vody raději králíci nepili protože to bylo hnusně hořký
                1litr = bylo na 1000 litrů vody to je cca 20králíků na 90dnů a byla jistota že jsou zdravý

                  N: vydrák - Profil | Po 24.9.2012 20:24:22

                  chrostik3 >> To je pravda.Ahoj

                    Nchrostik3 - Profil | Po 24.9.2012 20:21:13

                    Machino >> Myslíš,že tě to vyjde levněji? ...... Tak přemýšlí spousta lidí do doby,než mu padne 50-100 kusů.

                      N: vydrák - Profil | Po 24.9.2012 20:17:22

                      BlasdeLezo >> Ta čistota je klíčová,i když...,je to jen jeden z mnoha vlivů.
                      Je to věda:-)

                        NMachino - Profil | Po 24.9.2012 20:16:55

                        MiPo >> a myslíš že tě to vyjde levněji když to aplikuješ nepřetržitě?Léky od veterináře nemusím aplikovat neustále...

                          NBlasdeLezo - Profil | Po 24.9.2012 20:11:57

                          Zdravím,přidám trochu svých zkušeností.Králíky chovám už 12 let.Za tu dobu se mi párkrát stalo,že mi nějaký mladý odešel.Ale nic brutálního.Mé zkušenosti jsou: vybrat vhodné místo pro králíkárnu a především čistota kotců.To je základ,pokud je čisto koksa nemá tolik šancí.Pokud máte dostatek místa vyplatí se držet chovného samce v samostatné králíkárně cca 20 m od ostatních.
                          Přes léto krmím klidně zelenou trávou a je to bez problémů.I v tom případě je dobré mít v krmelci seno.Pokud ho tedy máte dostatek.Krmím ječmenem s přídavkem granulí bez léčiv.Výkrm sice trvá trochu déle,ale králíci mají po vykuch.přes 2 kg a to jsou obyčejný "pekáčníci".Hodně štěstí nejen v chovu.

                            NMiPo - Profil | Po 24.9.2012 20:11:55

                            : vydrák >> jo takovej králíček na smetaně nebo česneku momentálně není čas ani místo

                              N: vydrák - Profil | Po 24.9.2012 20:06:01

                              MiPo >> Zajímavý tip.Díky

                                NMiPo - Profil | Po 24.9.2012 20:01:43

                                : vydrák >> ano bylo to stále namícháno v poměru 1ml na 1 litr vody

                                jednu dobu jsem měl kromě Belgických obrů i brojlerové králíky typ Zika a Hyla na kšeft v klecích z farmy ,jako krmení pouze granule s kokcidiostatiky + voda (8-10kg granulí a za v 90dnech od narození váha staženého vykuchaného bez hlavy 2,5-2,8kg ) a stejně některý byl napaden.

                                po stálé aplikaci Jodisolu bylo vše bez problémů

                                  N: vydrák - Profil | Po 24.9.2012 19:50:46

                                  MiPo >> Píšeš nepřetržitě...,co si mám pod tím pojmem představit - nepřetržitě celý rok?

                                    NMiPo - Profil | Po 24.9.2012 19:47:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    : vydrák >> Ahoj,v době kdy jsem choval králíky,tak jsem jako prevenci proti kokcidioze používal přípravek http://www.spofadental.com/CZ/produkty/dezinfekce-a​-profylaxe/dezinfekce/jodisol-roztok/productfamily/​JodisolSolution
                                    v dávkování 1ml na 1 litr vody nepřetržitě v automatických napaječkách - http://www.selko.cz/napajecka-pro-kraliky--500-ml~z​51410.html
                                    jen s tím rozdílem ,že jsem měl udělán rozvod od jednotlivých ventilků hadičkou do nádrže cca 30 litrů
                                    nikdy jsem neměl s nemocí problém,mnoho kolegů na to přešlo také z drahého přípravku od veterináře.............
                                    v době vegetace jsem králíkům dával k trávě Pelyněk černobýl a kojícím samicím list Bolševníku

                                      N: vydrák - Profil | Po 24.9.2012 19:30:56

                                      Zajda >> Jo,vo tom listí už jsem četl.
                                      viz. -..okyseluje střevní mikroflóru a tím pádem zabraňuje množení kokcidií, které následně v překyseleném prostředí hynou.

                                      Taky se místo toho leje vocet do vody.

                                        NZajda - Profil | Po 24.9.2012 19:25:42

                                        : vydrák >> No, třeba když bobky nejsou bobky..:-(((