Rybáři a chov domácích zvířat.

Zdravím všechny rybáře - chovatele v této nevšední diskusi.
Chov domácích zvířat je s rybařením úzce spjat.Vejce slepic se používají při výrobě boilie,chlup králíků či peří kohoutů se používá při vázání mušek,krmivo pro domácí zvířata je vhodným doplňkem partiklů a směsí - prostě tyto dva obory jsou si velmi blízké.

Jelikož bydlím celý život na venkově,chovatelství mě nemohlo minout.Věnuju se chovu domácích zvířat dlouhá léta a věřím,že zde na MRKu nejsem určitě sám.

Proto vznikla tato diskuse,chcete-li jádro chovatelů na MRKu.Kdo má doma králíky,slepice,holuby,kozy,krávy,koně a já nevím co ještě -račte vstoupit.Tato diskuse je přesně pro Vás.
Předáme si zkušenosti a poznatky,poklábosíme o chovech či o problémech.

Poděkování nedávám,nemám zájem o zaplevelení diskuse obrázky z netu právě k vůli honbě za poděkováním.Díky za pochopení.
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 22.9.2012 všeobecné - ostatní

N: vydrák - Profil | Po 24.9.2012 19:23:36

Zajda >> Na Tvoje zdravotní problémy? .-))

    NZajda - Profil | Po 24.9.2012 19:18:57

    : vydrák >> Mně pomáhá na zdravotní problémy vrbové listí...Edit: Jo, a kůra taky...:-)

      N: vydrák - Profil | Po 24.9.2012 18:58:17

      Zdar všem chovatelům.
      Psal mi dnes jeden můj virtuální známý,že od někoho slyšel,že proti kokcidioze u králíků pomáhá též listí akátu.
      V životě jsem toto neslyšel a tak mě zajímá,zda to někdo praktikuje.

      Nevím,zda je to vůbec možný,jelikož o akátu se píše,že kromě květů je celej jedovatej:
      http://www.naturfoto.cz/trnovnik-akat-fotografie-12​62.html

        N: vydrák - Profil | Ne 23.9.2012 13:47:37

        Zajímavý článek o léčbě králíků přírodní cestou:
        http://www.kralikar.cz/index.php/krmiva-a-krmeni/it​em/14-p%C5%99%C3%ADrodn%C3%AD-medikamenty

        A ještě něco na téma kokcidioza:
        http://kralik.plivnik.cz/kokcidioza.html

          NMakrelobíjec - Profil | Ne 23.9.2012 13:16:15

          Knedla12 >> tak to můj veterynář na každyho kralika novou jehlu podle počtu jehel mu to pak platím .Vakcína na mixnu je vždy čerstvá ,protože je účiná jen 4h po rozbalení .

            NKnedla12 - Profil | Ne 23.9.2012 9:19:42

            Ono záleží taky na veterináři....pokuď já ale vím, jsou k dispozici přípravky proti kokcidioze a ta jde koupit buď v lékarně nebo přímo u veterináře a tyto přípravky se míchají do vody. Králík rozdíl nepozná a chovatel nepříjde a chlupáče ;)

              N: vydrák - Profil | Ne 23.9.2012 8:39:25

              Ještě jedna důležitá věc !!!!
              Zásadně po zkušenostech nevočkuju.Veterináři jsou pacholci a roznášejí nemoci ode vsi ke vsi.
              Neznám veterináře,který by u každého jiného chovu načínal novou vakcinu a jehly.-)) Pozor na to!

                N: vydrák - Profil | Ne 23.9.2012 8:33:26

                Makrelobíjec >> Ahoj.
                Když chcípne 80 králíků,to je katastrofa.Já k vůli úhynu zrušil před několika lety chov a to mi těch králíků chcíplo „jen“ 27ks.Ale člověk to dlouho nevydrží a tak jsem se k tomu zase vrátil:-))

                Jinak,já krmím takhle:
                Denní dávka - ráno a večer suchý.Nejvíce nemocí přitáhneš do králíkárny na zeleným.
                Ráno a večer granule - ale ne moc,já dávám hrstičku na kus.
                Voda je lepší mimo kotec v napaječce - viz.foto.
                2x týdně přidávám králíkům list křenu,na jeden kus jeden list.(v lidovém králíkářském léčitelství prý proti kokcidě).
                Kydám jednou týdně.

                Až ti chcípne králík,vykuchej ho a koukni na játra.Pokud jsou na nich světlý fleky,tak se jedná o kokcidu.Ale pokud se bude jednat o kokcidiozu střevní,na játrech nebude nic.

                Ještě jedna zajímavost - tenkrát mě chcíplo těch 27 králíků.Dalších 6 to mělo za pár.
                Přemýšlel jsem co s tím,zda zabýt nebo nechat.Pak sem dostal nápad: Pustil sem 6 zbývajících králíků na svobodu.Mám králíkárnu a chlív úplně na konci vsi,z jedný strany louka,z druhý pole,zepředu les.
                Králíci a příroda se postarali sami o sebe,nejenom že to přežili ale krásně vyrostli a zmohutněli a za dva měsíce sem je střílel vzduchovkou.To byli tenkrát mackové!! :-))
                Takže asi tak.

                  Nretrívr - Profil | So 22.9.2012 22:38:03

                  Sven >> To nejde.

                    NSven - Profil | So 22.9.2012 22:34:45

                    retrívr >> pravda :-)
                    Teď bydlím v paneláku, takže bych mohl chovat králíky jedině v garáži a všechno pro ně kupovat :-(

                      NSven - Profil | So 22.9.2012 22:30:49

                      Makrelobíjec >> se senem ti neporadím, jedině koupit. Toho pelyňku se dává jen větvička na kus. To je jen léčivá bylina, ne krmení :-) Tak alespoň změnit ty granule.
                      Koupil bych jiné a pokud se králíci zmátoří, tak ty co máš, tak pak po troškách přidávat. No uvidíš.
                      Pokud máš podezření na granule, tak bych to neriskoval dávat je dál.

                        Nretrívr - Profil | So 22.9.2012 22:30:45

                        Sven >> Je to tak.Co si uděláš sám, tak je trocha jistoty. Nejni to ten propagovaný bio chov, či jak ty podvody nazývají?

                          NMakrelobíjec - Profil | So 22.9.2012 22:26:42

                          chrostik3 >> jenže já krmím jen granulema který obsahují vše potřebný pro králika akorát se rozlišují pro kojící samice ,pro odstav z léčivem a bez .
                          Dodává mi je jeden chlap ,kterej je předseda jednoho chovatelskýho spolku živí se jen králíkama a prodejem granulí a taky nechápe jak je to možny .Su stoho hotovej tak zháním rady kde se dá .

                            NSven - Profil | So 22.9.2012 22:22:54

                            retrívr >> já už také nic nemám ale léta jsem dělal brojlery Nb, Cal a Vss. Nejvíc se dařilo v klecích, v uzavřeném prostoru s ventilací, napaječkami a vlastním krmením. Žádné zelené ani granule ale kvalitní seno, oves, občas vlastní kedlubny gigant, salát, vař. brambory a Roboran H. Chovným kusům jsem dával preventivně sulfonamid a očkoval proti myxomatoze.
                            Nikdy bych nepůjčil ani nepřipustil chovného samce. To je nejlepší způsob, jak si něco dotáhnout.

                              Nretrívr - Profil | So 22.9.2012 22:21:23

                              Makrelobíjec >> Myslím, že se někdy obrátím. Velmi dobrá nabídka. Kdybych letos neměl štěstí, tak už by to bylo.

                                NMakrelobíjec - Profil | So 22.9.2012 22:18:44

                                retrívr >> já prodávám za 150kč vykuchanej váží cca 1.3kg

                                  NMakrelobíjec - Profil | So 22.9.2012 22:16:52

                                  Sven >> seno nemám víš co by to bylo sena pro tolik králiků .Pelyněk v takovim množství je taky problém sehnat .Spíš zněnim výrobce granulí jenže toho mám doma ještě do vánoc .

                                    Nchrostik3 - Profil | So 22.9.2012 22:13:47

                                    Makrelobíjec >> Důvodů může být mnoho,aby se králík posral.Náhlá změna krmení je jeden z nich.Změna krmení by měla být pozvolná a nejméně 14 dní.Jinak to nemusí vydržět mikroflóra a sračka je na světě.Nebo králící žerou víc vojtěšky a ta má vysoký obsah dusičnanů.Sračka je o5 na světě.Je toho mnoho,chce to znát podrobnosti případu a pak se dá řešit.Takhle na dálku po netu to bohužel nejde.

                                      Nretrívr - Profil | So 22.9.2012 22:06:39

                                      Makrelobíjec >> Prodá jen kamarád, cena bývá tak asi 120 kč kus, pěknej mladej kousek.

                                        Nretrívr - Profil | So 22.9.2012 22:04:58

                                        Sven >> Nejsem znalec, tak to tu ale řeší.