Rybáři a chov domácích zvířat.

Zdravím všechny rybáře - chovatele v této nevšední diskusi.
Chov domácích zvířat je s rybařením úzce spjat.Vejce slepic se používají při výrobě boilie,chlup králíků či peří kohoutů se používá při vázání mušek,krmivo pro domácí zvířata je vhodným doplňkem partiklů a směsí - prostě tyto dva obory jsou si velmi blízké.

Jelikož bydlím celý život na venkově,chovatelství mě nemohlo minout.Věnuju se chovu domácích zvířat dlouhá léta a věřím,že zde na MRKu nejsem určitě sám.

Proto vznikla tato diskuse,chcete-li jádro chovatelů na MRKu.Kdo má doma králíky,slepice,holuby,kozy,krávy,koně a já nevím co ještě -račte vstoupit.Tato diskuse je přesně pro Vás.
Předáme si zkušenosti a poznatky,poklábosíme o chovech či o problémech.

Poděkování nedávám,nemám zájem o zaplevelení diskuse obrázky z netu právě k vůli honbě za poděkováním.Díky za pochopení.
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 22.9.2012 všeobecné - ostatní

NSven - Profil | So 22.9.2012 22:02:30

Makrelobíjec >> těžko poradit.. Sice máš stejné granule ale může být, že si chytil nějakou špatnou várku, do které přidali něco závadného. Možná bych zkusil ty granule omezit a přidat víc sena na úkor jádra. Ale ten pelyněk opravdu funguje, ten bych zkusil určitě..

    NMakrelobíjec - Profil | So 22.9.2012 21:53:05

    retrívr >> Za kolik se u vás prodává kus ?

      Nretrívr - Profil | So 22.9.2012 21:49:49

      chrostik3 >> Ano není lepší odpovědi / zkušenosti/. I tak, jak píšeš budeš trnout. Mám stejnou zkušenost.Mám stejnou zkušenost. Chlívek po kozách,teplota super. Krmení své celý rok suché a pořád se klepeš. / Tedy já za babičku/.

        Nchrostik3 - Profil | So 22.9.2012 21:44:13

        retrívr >> Dnes je nejlepší chovat králíky v uzavřených prostorách a krmit suchým.Nejlépe vlastním.I tak se katastrofy chovatel nevyhne.Je to fakt smutné,ale je to tak.Mnoho chovatelů to odradí od další práce.

          Nretrívr - Profil | So 22.9.2012 21:43:58

          Makrelobíjec >> Psal jsem to níže. Je to tak. Je to jedno z nejdražších mas. Ale tady se pomalu vrací.Dřív tu králíka nechtěl nikdo ani vidět. Dnes se u souseda kupují. Jen dobře, i když to značí něco špatného.

            NMakrelobíjec - Profil | So 22.9.2012 21:39:51

            retrívr >> králíka už málo kdo chová aj veterynář říká ,že každej rok ubívá hodně lidí kam dřív jezdil očkovat .

              Nretrívr - Profil | So 22.9.2012 21:39:42

              chrostik3 >> Jo asi jo. Je to pro mnoho lidí srdeční záležitost, jsou to letité chovy. To víš na Krkonoších to bývalo jediné maso a asi zase bude. Jak smutné.

                NJovánek - Profil | So 22.9.2012 21:37:55

                LSD >> Já to chovám jen 16 let.

                  NMakrelobíjec - Profil | So 22.9.2012 21:37:50

                  Sven >>já už zkoušel vše před tím jsem krmil ječmenem ,vojtěškovíma granulema a přikrmoval granulema pro výkrm .Jenže jsem začal krmit jen granulema a okamžitě po odstavu se všichni posrali .Přitom ty granule jsou z léčivem proti koksně do vody přidávám takovou kyselinu z vitamínama z prevencí proti koksně a jsou aj přeléčení sulfáčem .
                  Je to šílený a ted se mi navíc aj podělali samice i zmladýma .Jako by jim ty granule nedělali dobře ,ale ostatní snima bezproblému krmí . Králiky chovám 15let a mám 37samic .

                    NJovánek - Profil | So 22.9.2012 21:37:26

                    retrívr >> Mně to docvaklo.

                      Nchrostik3 - Profil | So 22.9.2012 21:36:21

                      retrívr >> Náhlé a hromadné úmrtí králíků?To jsou většinou virová onemocnění.Na některé očkování nezabere.

                        NLSD - Profil | So 22.9.2012 21:33:57

                        Jovánek >>
                        nevím, asi dravec

                        :-))))))))))))))))

                          Nchrostik3 - Profil | So 22.9.2012 21:33:53

                          LSD >> se připrav,až jí to dám přečíst :-))))))))))

                            Nretrívr - Profil | So 22.9.2012 21:31:08

                            Jovánek >> Já tuším, když je to bez fotky, tak to bude vážný.Netušíš taky?

                              Nchrostik3 - Profil | So 22.9.2012 21:30:12

                              orlas2 >> ano,většina králíků to tak dělá,ale samice s lalokem a banděrem se blbě kroutí a tak sem psal zvířata chovná.Prostě pohodlí nadevše.U výkrmáků je to buřt sem psal taky.Já jsem proti roštům pro chovná zvířata.Myslím,že tam strávit několik let(na roětech)není to pravé ořechové a nejen kvůli žraní bobků.Myslím,že nemá cenu to pitvat dál.

                                NJovánek - Profil | So 22.9.2012 21:29:08

                                LSD >> a co je to?

                                  Nretrívr - Profil | So 22.9.2012 21:27:49

                                  Makrelobíjec >> Už nic nechovám, jsem ale z oblasti , kde byly tisíce králíků. Dnes už tak čtvrtina. Důvodem je úhyn králíků, očkovaných chovaných v super podmínkách. Nikdo neví proč a jsi najednou bez králíků.

                                    NLSD - Profil | So 22.9.2012 21:25:44

                                    Bohužel vám sem fotku nedám, ale věřte, že chovat už třicetdva let doma takové zvíře, to chce občas hóóódně sebezapření
                                    :-)
                                    jo, a je to odpurkyňus domus

                                      NSven - Profil | So 22.9.2012 21:25:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Makrelobíjec >> je to sice na dálku věštění z koule ale pokud králík hubne, má nafouklé břicho a průjem, mohla by to být kokcidioza. Když vezmeš králíka do ruky a zaklepeš s ním, tak je slyšet jak to v něm žbluňká.
                                      Pokud to je ono, je třeba zvýšit hygienu v kotci, denně čistit, vodu podávat v uzavřených napaječkách a do vody přidat nějaký sulfonamid (k dostání v lékarně) podle návodu. Také je dobré přidávat do krmení trochu pelyňku černobýlu.

                                        NMakrelobíjec - Profil | So 22.9.2012 21:11:02

                                        Zdravím chovám králiky a přešel jsem kompletně na granule a začli chcípat už jich zdechlo 80ks nechápu jak je to možny . Všichni se posrali a přitom kamoš co krmí stěma stejnyma granulema tak to má úplně v pohodě .Nevíte náhodou jak je to možný ?