Rybáři a chov domácích zvířat.

Zdravím všechny rybáře - chovatele v této nevšední diskusi.
Chov domácích zvířat je s rybařením úzce spjat.Vejce slepic se používají při výrobě boilie,chlup králíků či peří kohoutů se používá při vázání mušek,krmivo pro domácí zvířata je vhodným doplňkem partiklů a směsí - prostě tyto dva obory jsou si velmi blízké.

Jelikož bydlím celý život na venkově,chovatelství mě nemohlo minout.Věnuju se chovu domácích zvířat dlouhá léta a věřím,že zde na MRKu nejsem určitě sám.

Proto vznikla tato diskuse,chcete-li jádro chovatelů na MRKu.Kdo má doma králíky,slepice,holuby,kozy,krávy,koně a já nevím co ještě -račte vstoupit.Tato diskuse je přesně pro Vás.
Předáme si zkušenosti a poznatky,poklábosíme o chovech či o problémech.

Poděkování nedávám,nemám zájem o zaplevelení diskuse obrázky z netu právě k vůli honbě za poděkováním.Díky za pochopení.
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 22.9.2012 všeobecné - ostatní

NStopař - Profil | Út 15.1.2013 18:56:52

chrostik3 - Vlastec - ® 15.1.2013 17:55:24 >> Koukám samej odborník :-))

    NVlastec - Profil | Út 15.1.2013 18:00:13

    Stopař >> Todle dělal od mladýho pekaře děda a do čtrnáctí dnů šel .

      Nchrostik3 - Profil | Út 15.1.2013 17:55:24

      Stopař >> Buď rád,že se ti to stalo jen u králíka.Mě se todle stalo u manželky :-)))

        NStopař - Profil | Út 15.1.2013 13:56:43

        CHaP >> Dřív to nedělala.Nevím co se jí stalo,začalo to dá se říct že z ničehož nic.Misku nepřevrací jen si ji stěhuje tam kam ona chce ale to mi nijak nevadí nechávám ji tam kde ji chce mít.

          NCHaP - Profil | Út 15.1.2013 13:38:26

          Stopař >> povahou, nebo ze strachu. měl jsem to samé a boj yl sní velký. a ještě mi dělala že převracela misku. tak dostala betonovou, speciálně odlitou pro ní .

            NStopař - Profil | Út 15.1.2013 13:15:16

            Hele a čím by bylo možné vysvětlit to že moje samice je poslední dobou čím dál tím víc agresivní?Když ji jdu krmit tak je to fakt boj.Útočí na moji ruku už když otevřu dvířka a chci ji vzít a vyčistit misku na krmení.

              Npajinek - Profil | Út 15.1.2013 12:08:40

              : vydrák >> Díky za poklonu :-) Když člověk chce něco chovat, tak ho to musí bavit jinak to nemá cenu ani začínat. Však sám to určitě dobře víš taky.
              Byla to náhoda že jsem na pravděpodobnou příčinu přišel, kdyby dnes samec zas neoxidoval a samice nevrčela, tak by měl brouka v hlavě ještě ted. Tak jsem se nad tím zamyslel a došel jsem k závěru, která samice by u porodu snesla v blízkosti vetřelce. Ona sama v ohrožení nebyla, ale cítila ho, viděla ho otvorem, tak to zřejmě vyhodnotila jako nebezpečí......tím pádem stres a dopadlo to tak jak dopadlo......moje chyba měl jsem tak zauvažovat dřív.

                N: vydrák - Profil | Út 15.1.2013 11:38:42

                pajinek >> Je to možný.Byla to prvnička a tak opravdu mohla s tím mít problém.
                Musím říct,že jsi velmi vnímavý chovatel.Mě by to asi nenapadlo.

                  Npajinek - Profil | Út 15.1.2013 11:23:50

                  Dnes jsem podrobně s kontroloval burgunské hnízdo. 5 králíčků s toho jeden mrtví. Zbývající 4 se mají k světu :-))) ( 0.1 Bu x 1.0 Kal )

                    Npajinek - Profil | Út 15.1.2013 11:16:48

                    Tak pánové,na záhadu nemilého okocení kalifornačky jsem asi pravděpodobně přišel.
                    Samice sousedí ze samcem a v dřevěné příčce co dělí kotce je vypadlí suk.Už dříve (samice byla v březí ) jsem slyšel jak samice vrčí, když jsem se podíval k ní do kotce, tak ležela podél té příčky a byla neklidná. Podíval jsem se vedle k samci a ten strkal čumák právě do otvoru vypadlého suku. Jenom že mě to netrklo že by to v budoucnu mohlo udělat peklo. Došlo mi to až dnes, když jsem šel poklízet a samice zas vrčela a samec zas nakukoval do jejího kotce.
                    Určitě při kocení samec zas oxidoval a samici to zneklidnovalo.....Poučení do budoucna....Naštěstí mám novou králikárnu kde budou jen chovné samice.

                      NCHaP - Profil | Út 15.1.2013 10:41:05

                      pajinek >> králik na smetaně, taky dobrej! taky dávám druhou šanci.ale kolikrátd to nevyšlo. tak jsem se nadlábl

                        Nsomr49 - Profil | Po 14.1.2013 21:58:37

                        Tak to taky nerad vidím.Příště to bude v pohodě,Kal.jsou většinou dobré matky.Moje se taky sekly a o samce nezájem.Dostaly dietu a uvidíme.

                          NZajda - Profil | Po 14.1.2013 19:28:30

                          pajinek >> Jasná laktační psychóza - jako u lidí...Neví, co dělá...

                            NSmutek - Profil | Po 14.1.2013 19:23:13

                            pajinek >> Tak to je mrzuté,ale hold se to stává.

                              N: vydrák - Profil | Po 14.1.2013 17:58:53

                              pajinek >> Tak to jo.No uvidíš příště.

                                Npajinek - Profil | Po 14.1.2013 17:56:05

                                : vydrák >> Prvnička......

                                  NStopař - Profil | Po 14.1.2013 17:54:38

                                  pajinek >> Tak tohle fakt zamrzí. :-(

                                    N: vydrák - Profil | Po 14.1.2013 17:53:49

                                    pajinek >> Spíš zkrat. Hele,jinak to byla dobrá matka?

                                      Npajinek - Profil | Po 14.1.2013 17:52:13

                                      : vydrák >> Zamrzí to :-((( Při ranním poklidu samice úplně v klidu,šla žrát a nikde ani chlup. Po dvou hodkách jsem šel kolem,tak jsem nakoukl......Škoda,o hodku dřív, tak jsem mohl udělat hokus pokus. Čtyři mladé podstrčit burgunské a zbývající uložit do připraveného hnízda ze slámy a přikrýt je chlupama, kterých tam měla roztáhanejch dost. Ale co už včíl.......
                                      Vyrušit jí nic nemohlo, kočka a pes se nemají šanci ke králikárně dostat snad jedině potkán. Nebo samičí zkrat......

                                        N: vydrák - Profil | Po 14.1.2013 17:33:24

                                        pajinek >> Moc pěknej chov.No,těch králíčat je škoda.