Rybáři a chov domácích zvířat.

Zdravím všechny rybáře - chovatele v této nevšední diskusi.
Chov domácích zvířat je s rybařením úzce spjat.Vejce slepic se používají při výrobě boilie,chlup králíků či peří kohoutů se používá při vázání mušek,krmivo pro domácí zvířata je vhodným doplňkem partiklů a směsí - prostě tyto dva obory jsou si velmi blízké.

Jelikož bydlím celý život na venkově,chovatelství mě nemohlo minout.Věnuju se chovu domácích zvířat dlouhá léta a věřím,že zde na MRKu nejsem určitě sám.

Proto vznikla tato diskuse,chcete-li jádro chovatelů na MRKu.Kdo má doma králíky,slepice,holuby,kozy,krávy,koně a já nevím co ještě -račte vstoupit.Tato diskuse je přesně pro Vás.
Předáme si zkušenosti a poznatky,poklábosíme o chovech či o problémech.

Poděkování nedávám,nemám zájem o zaplevelení diskuse obrázky z netu právě k vůli honbě za poděkováním.Díky za pochopení.
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 22.9.2012 všeobecné - ostatní

Npajinek - Profil | Čt 10.1.2013 20:35:01

CZ >> Jasně že můžeš, ale musíš jí situovat tak aby na králíky nefučel ledový severní větr a vlétě na ně nesvítilo celý den žhavé slunko.
Tu si něco přečti, takový ten základ tu je....http://www.kralikar.cz/index.php/ustajeni-a-vybaven​i/item/8-životní-potřeby

    NSmutek - Profil | Čt 10.1.2013 20:29:42

    CZ >> Umístění venku nevadí,ale průvan jo a taky je dobré aby jim do kotců nepražilo slunce.Chlad snáší lépe než horko.

      Npajinek - Profil | Čt 10.1.2013 20:27:56

      Smutek >> jj,je to vidět.....

        Npajinek - Profil | Čt 10.1.2013 20:26:21

        Smutek >> Tato to neudělá,měl jsem sní zakryté dřevo venku a pak jí zas smotal a schoval.

          NSmutek - Profil | Čt 10.1.2013 20:25:49

          pajinek >> tady jsou ty bubliny, není to moc vidět,ale byly tam,-)

            NMachino - Profil | Čt 10.1.2013 20:20:02

            Vapi >> Potkanů jsem se nachytal taky dost ale par let byl klid,ted se vrátili.....
            Ano potkani žijí ve společenstvu a ti nehůře postavení v hierarchie se ti chytí jako první do pasti,horší je to matkami mládat

              NVapi - Profil | Čt 10.1.2013 20:15:19

              Machino >> Také máme ted problém s potkanama, u králíků a slepic se to jen hemží, past nastražuju každej večer ale oni se jen tak nedaj, mam tedy jen tu zavírací, nášlapnou past a v posledních 2 týdnech jsem dva dostal ale ted už si dávaj pozor, do pasti snad posílaj jen mladý, kteří vše sežerou, past zavřou ale stejně zdrhnou. Pravděpodobně okama v pletivu klece. Chodim na ně i se vzduchovkou ale i tak to neni nic jednoduchýho.

                NSmutek - Profil | Čt 10.1.2013 20:13:23

                pajinek >> já jsem podobmou folii (používá se při podřezávání baráků) použil a v létě mi udělala veliké bubliny tak jsem ji musel vyřezat.,-)

                  NCZ - Profil | Čt 10.1.2013 20:12:20

                  Dobrý večer, jste mne nabudily k chovu ale mám obavy s umístěním chovného zařízení v tomto případě králikárny, je možné ji umístit do volného prostoru, zahrady?Dík .

                    Npajinek - Profil | Čt 10.1.2013 19:57:28

                    Smutek >> je to izolační tvrzená folie, která se používá na místech kde je nebezpečí úniku nebezpečných látek. (zbytek ze stavby ) Dno kotce je vyspádované směrem do zadu s přesahem na kterým je zavěšený žlab a ten močku odvádí do trativodu. ( tak že do země, mám tam vykopanou díru a vysypanou makadamem ) Bohužel ti to nenafotím,musel by oddělat eternity ze stěny přístřešku.

                      NMachino - Profil | Čt 10.1.2013 19:45:24

                      pajinek >> to jsou bohužel:(Náš kocour nedávno skolil velkýho kusana a pak jsem jeden večer seděl u telky a slyšel z venku pískot (od potkana) no rachot jako prase.Mylím si že kocour měl zaseknutou ještě větší bestii ale nedostal ji bohužel.Pak na ní čekal asi týden,pořád seděl na jedno místo ale nic.možná to byla ta co mi přišla na králíčky...

                        NSmutek - Profil | Čt 10.1.2013 19:41:17

                        pajinek >> krásná kálíkárna, jak máš vyřešenou tu foili ,nebo co je to,kam poteče močka?

                          Npajinek - Profil | Čt 10.1.2013 19:38:07

                          Machino >> jj,ty potvory jsou mazanější jak mi lidi :-(

                            NMachino - Profil | Čt 10.1.2013 19:34:57

                            pajinek >> jo maličký budou mít prásný hnízdo je poctivá:)
                            Mě se ted dostala škodná na králíčky kteří vylezli z hnízda.Myslím si že to byl potkan,protože se mi prokousal do králikárny a přes dva kotce se mi dostal na mladé,Odnesli to dva malí a jednoho poranila tak že umřel za dva dny:((Zadělal jsem díru ke králíčkům a do prvního kotce dal past a výsledek?Už 4 dny se vyhýbá pasti...Člověka to zamrzí:(

                              Npajinek - Profil | Čt 10.1.2013 19:31:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Tak a hotovo, jak bude možné začnu přestěhovávat samice....

                              1. fotka..... celkový pohled
                              2. fotka..... 1 ze 6 kotců
                              3. fotka...... kotiště které je u každého kotce
                              4. fotka...... vyjímatelný rošt pro snadné čištění kotce

                                Npajinek - Profil | Čt 10.1.2013 19:24:48

                                : vydrák - Machino 10.1.2013 17:20:31 >> Ahoj,dělal jsem na ty nový králikárně pro samice,tak jsem holku ušatou měl pod kontrolou .-)))))) Dnes byla v klidu až na večer začala zas budovat ....

                                  NMachino - Profil | Čt 10.1.2013 18:31:49

                                  pajinek >> Pěkně jsi zachytil samičku při práci...

                                    N: vydrák - Profil | Čt 10.1.2013 17:20:31

                                    pajinek >> To jak tahá na hnízdo si zachytil bezvadně.Pěkný fotky.

                                      Nsomr49 - Profil | Čt 10.1.2013 16:29:31

                                      Nevadí lépe porostou!!!!.Je to nádhera .

                                        Npajinek - Profil | St 9.1.2013 21:51:37

                                        CHaP >> ne, né..... Burgunský