Rybáři a chov domácích zvířat.

Zdravím všechny rybáře - chovatele v této nevšední diskusi.
Chov domácích zvířat je s rybařením úzce spjat.Vejce slepic se používají při výrobě boilie,chlup králíků či peří kohoutů se používá při vázání mušek,krmivo pro domácí zvířata je vhodným doplňkem partiklů a směsí - prostě tyto dva obory jsou si velmi blízké.

Jelikož bydlím celý život na venkově,chovatelství mě nemohlo minout.Věnuju se chovu domácích zvířat dlouhá léta a věřím,že zde na MRKu nejsem určitě sám.

Proto vznikla tato diskuse,chcete-li jádro chovatelů na MRKu.Kdo má doma králíky,slepice,holuby,kozy,krávy,koně a já nevím co ještě -račte vstoupit.Tato diskuse je přesně pro Vás.
Předáme si zkušenosti a poznatky,poklábosíme o chovech či o problémech.

Poděkování nedávám,nemám zájem o zaplevelení diskuse obrázky z netu právě k vůli honbě za poděkováním.Díky za pochopení.
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 22.9.2012 všeobecné - ostatní

Smutek - Profil | So 5.1.2013 16:15:29

rikox >> s morčatama skušenost nemam,
ale mohou být taky dobrá,-))

    rikox - Profil | So 5.1.2013 15:55:12

    Smutek >> Asi mám rozmlsané jedince :)
    Možná králíci to pijí dobře, morčata však ne :(

      Smutek - Profil | So 5.1.2013 15:52:33

      rikox >> Ocet dávám dcl.na 5litrů a pijí mi to v pohodě.

        rikox - Profil | So 5.1.2013 15:34:08

        Čík >> Acidomid dáváme teď ale předtím jsme o kocidech jen slyšeli ale jakmile nás zahltila koncidioza tak už bylo pozde na prevenci. :(

          somr49 - Profil | So 5.1.2013 14:31:20

          Acidomid dávám hlavně mladým.Ale dávám jen poloviční ředění.Největší nebezpečí vzniku problému s trávením vzniká při stresu, tedy hlavně při odstavu mladých.Pokud je možnost tak odebereme samici a mladé necháme spolu dokud je to možné.

            Čík - Profil | So 5.1.2013 13:58:37

              Makrelobíjec - Profil | So 5.1.2013 13:54:51

              pajinek >> ted jsem se ptal matky a ona ten amarant má nazahradě :)) ,ale tu odrůdu Amaranthus caudatus neboli Laskavec . Má to na okrasu . Vysoký je to cca 60cm .
              Na to krmení píše ,že je vhodný Amaranthus paniculatus.
              Tady by ho měli prodávat jsou tam aj nějaky odkazy mrkni .
              http://www.rostliny.net/rostlina/Amaranthus_panicul​atus

                rikox - Profil | So 5.1.2013 13:31:41

                somr49 >> Někdo povídá osvědčenou a užitečnou radu, pčidávat do napájení trochu octa, to jsme zkusili, na 4 l vody 1 dcl octa, ale nechtěli to pít :(

                  rikox - Profil | So 5.1.2013 13:29:17

                  TomášV >> Nás postihli kokcidie u 12 morčat z 30 před 6 měsíci. Asi ze sena. Koupovali jsme seno pro koně po 25 kg někde ze šumavy, ale i když vonělo, vypadalo dobře atp. tak nejspíše to bylo z toho, protože zeleninu omýváme před podáváním a ostatní pokud to jde tak také.
                  Z těch 12 co průjmy a křeče dostali jich nepřežilo 5 :(

                    somr49 - Profil | So 5.1.2013 11:12:33

                    Zdravím,po skušenostech sgranulemi s léčivem jsem je vypustil.Jestli se přidává další složka krmení seno,oves,nebo ječmen dochází k ředění léčivé látky akokcidie se stávají rezistentní.pokud se následně vyskytne kokca je velký problém s léčením.Proto krmím pouze bez léčiva s přídavkem ovsa nebo ječmene a zatím pár let pohoda.Nekrmím travu ale pouze seno a topinam bury a jádro s přídavkem granulí.Granule s ovsem pouze mladým.V lednu přeléčím chovné kusy a je pokoj.Mladé stěhuju do mražáku za 90 dní.

                      SERPIK - Profil | Pá 4.1.2013 21:29:24

                      Čík >> nee no ale ted když sa tak dívu na tu fotku, tak to tak vypadá docela.

                        Čík - Profil | Pá 4.1.2013 20:57:20

                        SERPIK >> Nemáš to nějak moc očouzený?Ale jinak krásná práce.

                          pajinek - Profil | Pá 4.1.2013 20:43:33

                          Makrelobíjec >> Měsíční přírůstky hmotnosti :


                          Nb
                          1. 0,6 / 2. 1,4 / 3. 2,2 / 4. 3,2 / 5. 3,7 / 6. 4,1 ........měsíc - váha

                          Bu
                          1. 0,6 / 2. 1,5 / 3. 2,2 / 4. 3,0/ 5. 3,5 / 6. 3,9 / 7. 4,2 / 8. 4,5 /.......měsíc - váha

                          Kal
                          1. 0,5 / 2. 1,0 / 3. 1.7 / 4. 2.3 / 5. 2,8 / 6. 3,4 / 7. 4,0 / ......měsíc - váha

                          Vss
                          1. 0,5 / 2. 1,3 / 3. 2,2 / 4. 2,8 / 5. 3,4 / 6. 3,8 / 7. 4,1 / 8. 4,5 / ......měsíc - váha

                          jen pár masných plemen.....

                          Tyto tabulky mám opsané ze VZORNÍKU PLEMEN KRÁLÍKŮ vydaný v roce 1986

                          Rychlý přírůstky jsou o intenzivním krmení ( granule,jádro ). Před léty jsem taky krmil vším co bylo zrovna po ruce a o pravdu se váhové přírůstky pohybovali plus - mínus podle tabulky daného plemene. Akorát mladým tetovaným králíkům jsem přidával před výstavou jádro,aby se dostali k horní váhové hranici dle jeho stáří.( Ale na to jsou jiné váhové tabulky,ne ty co jsou výš)
                          Podle toho jak popisoval, krmil takovou běžnou klasikou až po daní Amarantu musel krmnou dávku zvýšit, což určitě pomohlo k váhovým přírůstkům. Vůbec tam nepopisuje jaké králiky má...čistokrevné plemeno roste pomaleji o proti křížencům.
                          To dle jsem nějak nepitval, spíš mě zajímá ta rostlinka ..........

                            Stopař - Profil | Pá 4.1.2013 20:31:35

                            SERPIK >> Jo,jsi agent provokatér ! :-))

                              SERPIK - Profil | Pá 4.1.2013 20:14:42

                              : vydrák >> Tož taky jsem se těšil, až se zakousnu.

                                : vydrák - Profil | Pá 4.1.2013 20:08:34

                                SERPIK >> Takovejch špíčků....,hned bych si dal:-)

                                  SERPIK - Profil | Pá 4.1.2013 20:06:21

                                  : vydrák >> Já, to snad néééééééé.

                                    : vydrák - Profil | Pá 4.1.2013 20:04:14

                                    SERPIK >> Ty si ale provokatéér!:-))

                                      SERPIK - Profil | Pá 4.1.2013 20:00:13

                                      Stopař >> Už víš proč?

                                        Stopař - Profil | Pá 4.1.2013 19:51:18

                                        SERPIK >> Šmarná,proč to děláš ? Hned bych šel pomáhat :-)))))