Rybáři a chov domácích zvířat.

Zdravím všechny rybáře - chovatele v této nevšední diskusi.
Chov domácích zvířat je s rybařením úzce spjat.Vejce slepic se používají při výrobě boilie,chlup králíků či peří kohoutů se používá při vázání mušek,krmivo pro domácí zvířata je vhodným doplňkem partiklů a směsí - prostě tyto dva obory jsou si velmi blízké.

Jelikož bydlím celý život na venkově,chovatelství mě nemohlo minout.Věnuju se chovu domácích zvířat dlouhá léta a věřím,že zde na MRKu nejsem určitě sám.

Proto vznikla tato diskuse,chcete-li jádro chovatelů na MRKu.Kdo má doma králíky,slepice,holuby,kozy,krávy,koně a já nevím co ještě -račte vstoupit.Tato diskuse je přesně pro Vás.
Předáme si zkušenosti a poznatky,poklábosíme o chovech či o problémech.

Poděkování nedávám,nemám zájem o zaplevelení diskuse obrázky z netu právě k vůli honbě za poděkováním.Díky za pochopení.
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 22.9.2012 všeobecné - ostatní

SERPIK - Profil | Pá 4.1.2013 19:45:15

A tohle tady nemůže chybět.

    tyci - Profil | Pá 4.1.2013 19:39:24

    SERPIK >> Takhle barevný jsem ještě neviděl.Jsou ale nádherný....

      Makrelobíjec - Profil | Pá 4.1.2013 19:34:19

      pajinek >> jediny co mě na tom článku zaráží tak cituji :

      Pokračoval jsem s krmením amarantem dál u všech králíků až do jateční velikosti. Jelikož si píšu, za jak dlouhou dobu králíka vykrmím, byl jsem mile překvapen. U prvních jatečních králíků jsem dosáhl zkrácení doby o jeden necelý měsíc. V druhé várce, ti byli o něco mladší a delší dobu jsem je krmil amarantem, zde se mi podařilo zkrátit výkrm o měsíc a půl. U posledních králíků jsem zkrátil čas do vykrmení dokonce o dva měsíce. Tedy suma sumárum za 4 měsíce můžete mít králíka na talíři.

      Nevim jak velký ty králiky poráží ,ale já co běžně udělám tak 90dní můj králík má 2-2,4kg rekord mám 77dní 2kg živé váhy .
      A on píše ,že dřív mu trvalo až 6 měsíců vykrmit králika na pekáč.
      6 měsíců starej králík tem by musel mít min.4.5kg živé váhy . Na jídlo aj 4 měsíční králik je starej.Takže nevim co si o tom mám myslet .

        SERPIK - Profil | Pá 4.1.2013 19:26:53

        tyci >> Tady je máš

          Stopař - Profil | Pá 4.1.2013 19:26:06

          pajinek >> Perfektní článek.

            SERPIK - Profil | Pá 4.1.2013 19:24:19

            Tady je v letě BRUTUS HUBERTUS

              : vydrák - Profil | Pá 4.1.2013 19:20:32

              SERPIK >> Pane jo,ty toho máš:-)

                SERPIK - Profil | Pá 4.1.2013 19:20:26

                náš brutus hubertus

                  tyci - Profil | Pá 4.1.2013 19:19:42

                  SERPIK >> Ten kačer je nádhernej....Kolik máš k němu kačen?

                    SERPIK - Profil | Pá 4.1.2013 19:18:21

                    Ovečky

                      SERPIK - Profil | Pá 4.1.2013 19:16:46

                      Ještě jedna

                        SERPIK - Profil | Pá 4.1.2013 19:15:14

                        Taky se přidám

                          pajinek - Profil | Pá 4.1.2013 19:13:43

                          Makrelobíjec >> Ok

                            Makrelobíjec - Profil | Pá 4.1.2013 19:09:59

                            pajinek >> zajimavé stím Amarantem kdybys sehnal tak dej vědět kde dík .

                              TomášV - Profil | Pá 4.1.2013 18:54:13

                              Tak taky přidám své zkušenosti s chovem.
                              Mám tři samice, loni měli cca 80 mladých.Při porážce jsem dvakrát našel kokcidie v játrech v takovém rozsahu, že jsem je vychodil. Ostaní čisté.
                              Jinak na koksu neuhynulo nic. Odstavuji mladé cca v 6-7 týdnu. Koksa je poznat na sto honů po čuchu.
                              Krmím pokud je zelené, voda, ječmen, granule s léčivem a tvrdé pečivo.
                              V zimě seno, voda, ječmen, granule s léčivem, krmná mrkev a tvrdé pečivo.
                              Očkuji proti mixe, jinak králíky žádnou chemií nezatěžuji.
                              Tolik moje poznatky a zkušenosti s chovem ušáků.
                              Tahle si dnes zachránila život. Po dvou měsících se nechala přiskočit .

                                pajinek - Profil | Pá 4.1.2013 18:42:09

                                : vydrák >> Ahoj, zvažuji ty amarantové semínka sehnat a vyzkoušet to.

                                  pajinek - Profil | Pá 4.1.2013 18:39:32

                                  Makrelobíjec >> jj, to už jsem četl.....ale jak píšeš,moc odborný. My potřebujem jednoduchost, ale účinost :-)

                                    Makrelobíjec - Profil | Pá 4.1.2013 18:16:05

                                    pajinek >> včera jsem to četl :)
                                    Mrkni na toto taky zajimavy až moc odborny ,ale zajimavé .

                                    http://www.agroweb.cz/VYZIVA-A-KRMENI-BROJLEROVYCH-​KRALIKU__s45x9653.html

                                      : vydrák - Profil | Pá 4.1.2013 18:08:12

                                      pajinek >> Výbornej článek.

                                        pajinek - Profil | Pá 4.1.2013 17:50:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Makrelobíjec >> Ahoj, tohle jsem před chvílí našel a pěkně jsem se do článků zakousl, dost mě zaujali.....

                                        http://www.kralikar.cz/index.php/rady-a-tipy/item/1​11-jak-správně-krmit-králíky

                                        http://www.kralikar.cz/index.php/rady-a-tipy/item/1​16-jak-jsem-pěstoval-amarant