Rybáři a chov domácích zvířat.

Zdravím všechny rybáře - chovatele v této nevšední diskusi.
Chov domácích zvířat je s rybařením úzce spjat.Vejce slepic se používají při výrobě boilie,chlup králíků či peří kohoutů se používá při vázání mušek,krmivo pro domácí zvířata je vhodným doplňkem partiklů a směsí - prostě tyto dva obory jsou si velmi blízké.

Jelikož bydlím celý život na venkově,chovatelství mě nemohlo minout.Věnuju se chovu domácích zvířat dlouhá léta a věřím,že zde na MRKu nejsem určitě sám.

Proto vznikla tato diskuse,chcete-li jádro chovatelů na MRKu.Kdo má doma králíky,slepice,holuby,kozy,krávy,koně a já nevím co ještě -račte vstoupit.Tato diskuse je přesně pro Vás.
Předáme si zkušenosti a poznatky,poklábosíme o chovech či o problémech.

Poděkování nedávám,nemám zájem o zaplevelení diskuse obrázky z netu právě k vůli honbě za poděkováním.Díky za pochopení.
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 22.9.2012 všeobecné - ostatní

NMakrelobíjec - Profil | Pá 4.1.2013 17:38:08

mufik >> taky jsem to někde četl ,že je lepší krmit granule bez léčiva když se to z něčim jinym míchá. Něco to má do sebe ,ale zas znám plno lidí co dávaj granule z léčivem a míchaj to z ječemen a podobně a taky jim to de . Vše je o osobním zkušenostech .

Prosímtě jak krmíš samice z mladými v jakých poměrech to mícháš a jak pak krmíš odstaveny ušáky .

    Nmufik - Profil | Pá 4.1.2013 13:32:51

    Makrelobíjec >> Ahoj chovám králíky asi 15 let a krmím seno,ječmen,oves i granule. Granule ale používám bez kokcidia v granulích je toho léčiva málo a králík si vybuduje imunitu proti tomuto léku takže potom nepomáhá ani očkování. Mám to od souseda veterináře a vlastní zkkušenost potvrdila že je menší nemocnost když krmím granule bez léčiva.čistota a sucho v kotci hlavně v létě je samozřejmost která sa né vždycky podaří dodržet.

      NMakrelobíjec - Profil | Pá 4.1.2013 10:30:31

      pajinek >> ahoj chovám králiky 16let ve velkym .Takže nějaky zkušenosti už mám :) znám se splno chovatelama a nikdo znich nechápal jak je to možné.

        NVapi - Profil | Čt 3.1.2013 22:44:22

        Já se také musim pochlubit našim hlídačem ale je to pěkná potvora, dokáře přeskočit dvířka u chlívku co jdou vidět za ní a pak si i dokáže otevřít normální dveře a už si lítá po zahradě, tedy spíše buď žere kachnám zrní nebo žere seno. :)

          Npajinek - Profil | Čt 3.1.2013 22:33:42

          rikox >> je to hybridní brojlerový králík Hyla a ten dokáže odchovat i 13 králičat. Mají velkou tvořivost mléka,tak že by je měla uživit. Navíc tato samička je po samici, která nikdy nešla pod 10, tak pokud bude po matce nemusím mít strach. Ale víš ...stát se může cokoli...

            Nrikox - Profil | Čt 3.1.2013 22:22:56

            pajinek >> No to má co kojit ušatá :) Budete vypomáhat ? My jsme vypomáhali při 10 ks před lety...

              Npajinek - Profil | Čt 3.1.2013 22:12:32

              Ahojte ve spolek. Dnes podrobnější kontrola hnízda novoročních králičat. Krásných,zdravých 11 ušáčků :-))))

                Npajinek - Profil | Čt 3.1.2013 21:53:23

                Makrelobíjec >> Ahoj, pokud to byla kokcidioza tak si dělal něco špatně. Granulemi to není i přesto že granule obsahují léčiva proti kokcidii,tak musíš od času samice i samce preventivně přeléčit nějakým přípravkem na kokcidiu. Hlavně musíš vždy přeléčit mladé hned po odstavu od samice. Stravou se kokcidia samozřejmě probouzí, ne že by si měl nějakou špatnou, ale náhlým přechodem na novou stravu, kterou si do posavád nekrmil. Vždy musíš začít pozvolna a ne najednou.
                Projed si net, najdi si články o kokcidii,prostuduj,popřemýšlej a uvidíš že přindeš nato kde si udělal chybu.

                Tu máš třeba .....a jejich tu spoustu dalších....http://www.kralikar.cz/index.php/parazitarni-onemoc​neni/item/39-kokcidióza-králíků

                Já co mám ty Hyly od chovatele, tak ten krmí jen granulemi a má chov zdraví.
                At se ti daří v chovu

                  Nchrostik3 - Profil | Čt 3.1.2013 20:45:49

                  Makrelobíjec >> Tak to je mě záhadou,ale z krmení to není,leda by bylo plesnivé nebo podobně poškozené.To pak jo a to by bylo cítit či vidět.Jinak krmení by se nemělo dávat na zem a voda je dobrá z napaječek a ty čistit.Jak říkám,už na škole nám hustili do hlav,že koksa je nemoc z bordelu.V praxi sem se tím taky tak setkával.

                    NMakrelobíjec - Profil | Čt 3.1.2013 20:36:48

                    chrostik3 >> určo to byla ona všechny příznaky tomu nasvětčovali .To taky nidko nechápal jak je možny ,že byla tak agresivní ,hygiena byla dodržovaná ,

                      Nchrostik3 - Profil | Čt 3.1.2013 20:17:31

                      Makrelobíjec >> a byla to kokcidióza?Tý se říka mezi veterináři nemoc z bordelu a ví proč.Tím nechci jako naznačit,že máš jako bordel v chovu,to ne.Ale pokud se dodržuje hygiena krmných zařízení,tak z krmení koksa nevzniká.

                        N: vydrák - Profil | Čt 3.1.2013 20:15:33

                        Makrelobíjec >> Já to míchám s ovsem nebo ječmenem.Dávám jak samicim tak odstavenejm králíčatům.
                        Nedělám z toho žádnou vědu,ani nevočkuju.Jsem toho názoru,že nemoce roznášej veterináři.

                          NMakrelobíjec - Profil | Čt 3.1.2013 20:11:36

                          chrostik3 >> myslím tím přesně můj případ jeden uznávanej chovatel mi doporučil krmit jen granulema a ničim jinym dávkování atd .,ale výsledek byl přes 100ks úhyn a nedokázal mi vysvětli proč . Před tím jsem krmil po svém a to říkal ,že je to na nic ,že stoho maj pak tu koksnu ,ale mě to fungovalo .CHtěl jsem to mít jednoduší a prd .
                          Ideál je mít svou zkušenost co je na papíře nemusí vždy fungovat tak jak má .

                            NMakrelobíjec - Profil | Čt 3.1.2013 20:05:44

                            : vydrák >> seno to je prostě top ,ale při stavu 37 samic by to byyl záhul :) takže nezbývá jiná možnost než bez sena i různé doplnky jako je zelenina ,ovoce chleba je v takovém množství nereálné .
                            Samice + samice z mladými krmíš čím ? Oves + seno .
                            Odstav seno granule,kuku ?
                            Všichni mi tvrdí ,že se granule z léčivem nesmí z ničim míchat jinak to tu koksnu vyvolává ,ale já mám jinou praxi . prej je lepší když už granule z něčím míchat tak granule bez léčiva co si o tom myslíš ?

                              Nchrostik3 - Profil | Čt 3.1.2013 20:02:55

                              Makrelobíjec >> jak jiná?Myslíš jako co obsahuje krmení?Na to jsou laboratoře,když to chceš mít pyntlich.Jinak přibližně to funguje docela dobře.A to je dostačující si myslím.

                                NMakrelobíjec - Profil | Čt 3.1.2013 19:57:27

                                chrostik3 >> jj díval jsem se ,ale vona praxe bývá často uplně jiná .

                                  Nchrostik3 - Profil | Čt 3.1.2013 17:17:05

                                  Makrelobíjec >> existují tkzv Krmivářské tabulky.Najdeš si v nich co a kolik za živiny které a jaké zvíře potřebuje a taky co a jaké živiny obsahuje kdejaké krmivo.Dál si spočítáš kolik a čeho máš zvířeti dát.

                                    N: vydrák - Profil | Čt 3.1.2013 16:56:52

                                    Makrelobíjec >> Safra to je kvíz:-)
                                    Nemůžu ti v tomhle dát fundovanou radu,neboť já krmím hlavně senem.Nikdy jsem neměl chov,který bych krmil bez sena pouze obilninama a granulema.

                                    Krom sena krmím oves + granule s léčivem,kukuřice v celku jen 2x týdně(už mi dochází) a pečivo a zbytky(šlupky atd).

                                    Takže se omlouvám,ale nejsem v tomto směru ten správný poradce.

                                      NMakrelobíjec - Profil | Čt 3.1.2013 12:42:41

                                      : vydrák - >> ahoj prosím tě jakou bys zvolil techniku krmení, poměry co a kdy komu dávat kdybys měl k dispozici pouze toto krmivo .
                                      Oves
                                      Ječmen
                                      Kukuřice
                                      vojtěškové granule
                                      Granule pro výkrm z léčivem a bez
                                      Do vody dle potřeby ESB3 nebo přidávat různé přípravky typu Acidiomid.

                                      Půl roku jsem krmil pouze granulemi pro výkrm a byla to uplná katastrofa šílená kokcidie .Takže na granule už seru a vracím se zpět k obilovinám max granule pouze přidávat .

                                      Před tím jsem krmil samice a samice z mladými ječmen + vojtěškové gr. Odstav ječmen ,voj.gr. a granule pro výkrm v poměru 1.1 Do vody Acidiomid . Kokcidie se vyskytovala v přiměřeném množstvý. ESB3 jsem používal takřka vůbec .



                                        NVERŇÁK - Profil | Út 1.1.2013 19:07:29

                                        pajinek >> No o tejta neměla už dvakrát a jednou měla a tet je nechala :-((