Rybáři a chov domácích zvířat.

Zdravím všechny rybáře - chovatele v této nevšední diskusi.
Chov domácích zvířat je s rybařením úzce spjat.Vejce slepic se používají při výrobě boilie,chlup králíků či peří kohoutů se používá při vázání mušek,krmivo pro domácí zvířata je vhodným doplňkem partiklů a směsí - prostě tyto dva obory jsou si velmi blízké.

Jelikož bydlím celý život na venkově,chovatelství mě nemohlo minout.Věnuju se chovu domácích zvířat dlouhá léta a věřím,že zde na MRKu nejsem určitě sám.

Proto vznikla tato diskuse,chcete-li jádro chovatelů na MRKu.Kdo má doma králíky,slepice,holuby,kozy,krávy,koně a já nevím co ještě -račte vstoupit.Tato diskuse je přesně pro Vás.
Předáme si zkušenosti a poznatky,poklábosíme o chovech či o problémech.

Poděkování nedávám,nemám zájem o zaplevelení diskuse obrázky z netu právě k vůli honbě za poděkováním.Díky za pochopení.
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 22.9.2012 všeobecné - ostatní

pajinek - Profil | Út 1.1.2013 12:42:38

: vydrák >> Díky

    pajinek - Profil | Út 1.1.2013 12:42:12

    VERŇÁK >> Díky, já jsem si smůlu už snad vybral....taky jsem před měsícem přišel o mladý a zároven i o samici :-(

      VERŇÁK - Profil | Út 1.1.2013 12:35:53

      pajinek >> No to taky gratuluju.Za to u mě smůla,minulí týden se moje strakačka taky okotila ale všechny nechala měla jich tam přes deset krásnej počet,jen je škoda že z toho nic nebylo no.

        : vydrák - Profil | Út 1.1.2013 12:17:14

        pajinek >> Tak gratuluju k přírůstkům.Počasí je solidní,celej leden má bejt solidně,tak aspoň jim nebude zima:-)

          pajinek - Profil | Út 1.1.2013 12:01:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          : vydrák >> Pěkně ten novej rok začíná :-) Dočkal jsem se novoročních králičat. Rychlá kontrola hnízda ukázala že je vše v pořádku a mladejch tam bude 8 +

            pajinek - Profil | Út 1.1.2013 1:47:51

            CHaP >> jasný,izolace na spodku bude

              CHaP - Profil | Út 1.1.2013 0:45:26

              pajinek >> plně to chapu, uvidiš, třeba ne třeba bude v pohodě. mě se ale často stavá že první vrh mi zlikvidujou. Jo rošt je fajn, no teda do te doby než je prochcany, dalu daš lepenku a v zadu maš žlábek? (na odtok )

                pajinek - Profil | Po 31.12.2012 23:47:53

                CHaP >> V - 50 ...jasný, taky jsem ted dost četl. Mám 15 letou mezeru...před tím jsem choval králíky a obesílal i výstavy. Tak že ted zvažuji po staru nebo po době co běží. Mam dvě samice co jsou odchovany z kotiště a mam obavy jestli budou schopny odchovat mladý bez kotiště. Asi výš očem mluvím.....(jaka matka,takova katka) A rošt zvažuji kvůli čistotě....

                  CHaP - Profil | Po 31.12.2012 23:37:17

                  pajinek >> v40cm? taky jsem toho přečet dost o kralikarnách, a když jsem udělal návrh jak to bude vypadat, co tam chci ( na seno, držak na flasšku s vodou,),..... tak jsem to vzdal , vlezl jsem na pudu a vytahl takové ty klece jak jsou na vystavach (děda pořadal výstavy) udělal jsem tomu z prken podlahu a taky to funguje, při kidaní (chytnu kraliky do přenosek , zvednu klec a jen to schodim do kolečka.

                    pajinek - Profil | Po 31.12.2012 23:12:03

                    CHaP >> Š70 x H90 cm a to nevím...slyšel, čet jsem že je dobrý kotiště, ale zas že jej některé samice nevyužívaj,tak nevím ....kuwa musím 2ho pokračovat...

                      CHaP - Profil | Po 31.12.2012 23:00:52

                      pajinek >> jaky máš rozměry? jinak já ma klasickej rošt z prkýnek.

                        : vydrák - Profil | Po 31.12.2012 7:13:22

                        pajinek >> Pěkný,to se budou mít:-))

                          soliman - Profil | Ne 30.12.2012 22:27:45

                          pajinek >> Moc hezké. Na jaře se chci taky pustit do králíků. Takže mě králíkárna taky čeká. Ale venkovní a protože půjde o chov výhradně užitkový, o roštech vážně uvažuju. Asi plastových.

                            pajinek - Profil | Ne 30.12.2012 21:05:35

                            Ještě pár hodin práce a budou mít holky ušaté novej bejváček :-))))
                            Máte někdo rošt v králikárně ? Uvažuji udělat dřevěnej.....pokud někdo máte, tak sem šupněte něco pro inspiraci....poznatky atd.

                            DÍKY

                              pajinek - Profil | Ne 30.12.2012 21:00:25

                              Tak už se holka ušatá chystá...:-) Počítám zítra ráno už to bude plný chlupů a holích ušatých prcků a jestli ne, tak půjde na vyvolání......přenášet holka nebude :-)))))))))))))))))))

                                Stopař - Profil | St 26.12.2012 20:34:58

                                tyci >> podívám se a kdyžtak ti dám vědět

                                  tyci - Profil | St 26.12.2012 20:29:20

                                  Stopař >> Koukni a o víkendu ti to když tak zařídím.Tam to stačí domluvit a jak budeš mít čas tak se stavíš.A ještě koukni na Bazoš,tam někdo z Liberecka taky nabízel seno,třeba by to bylo blíž.

                                    Z5 - Profil | St 26.12.2012 20:24:59

                                    Stopař >> jestli nemáš vozík na kolech co se používají na kolečku, tak se nemusíš bát.

                                      Stopař - Profil | St 26.12.2012 20:20:55

                                      Z5 >> No musím se mrknout kolik kg můžu naložit na můj vozejk.Pak můžu něco špekulovat.

                                        Z5 - Profil | St 26.12.2012 20:05:58

                                        Stopař >> Zdravím, počítej, že bude mít max 500 kg, to by měl vozík zvládnout.