Rybáři a chov domácích zvířat.

Zdravím všechny rybáře - chovatele v této nevšední diskusi.
Chov domácích zvířat je s rybařením úzce spjat.Vejce slepic se používají při výrobě boilie,chlup králíků či peří kohoutů se používá při vázání mušek,krmivo pro domácí zvířata je vhodným doplňkem partiklů a směsí - prostě tyto dva obory jsou si velmi blízké.

Jelikož bydlím celý život na venkově,chovatelství mě nemohlo minout.Věnuju se chovu domácích zvířat dlouhá léta a věřím,že zde na MRKu nejsem určitě sám.

Proto vznikla tato diskuse,chcete-li jádro chovatelů na MRKu.Kdo má doma králíky,slepice,holuby,kozy,krávy,koně a já nevím co ještě -račte vstoupit.Tato diskuse je přesně pro Vás.
Předáme si zkušenosti a poznatky,poklábosíme o chovech či o problémech.

Poděkování nedávám,nemám zájem o zaplevelení diskuse obrázky z netu právě k vůli honbě za poděkováním.Díky za pochopení.
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 22.9.2012 všeobecné - ostatní

pajinek - Profil | Po 24.12.2012 14:43:58

: vydrák >> když už jsou ty Vánoce,tak jsem se dnes víc věnoval s vím ušákům.....:-)

    : vydrák - Profil | Po 24.12.2012 5:46:37

    Přeji všem krásné a pohodové prožití svátků vánočních a šťastný Nový rok.

      : vydrák - Profil | Po 24.12.2012 5:44:15

      ing.Vendelín >> S tou pšenicí je to dobrej nápad,ale házet ryby slepicím se mi ani trochu nelíbí.

        ing.Vendelín - Profil | Po 24.12.2012 5:11:23

        : vydrák >> tento fígl asi znáš,mně nesou slepice téměř celý rok.V zimě při nedostatku zelenýho krmení namočím na 1 den pšenici,pak sliju vodu,nasypu pšenici asi ve vrstvě 1 cm,a za týden je 5 cm zelený koberec.Tím nahrazuju absenci trávy.Navíc občas jako bonus nějakýho cejnka nebo karáska,ale o tom už výše

          pajinek - Profil | Po 24.12.2012 0:13:52

          štastné a veselé

            CHaP - Profil | Ne 23.12.2012 21:35:38

            pajinek >> to nevim, nepamatuji si,ale zitra se ti podivam, dneska už tam nejdu !

              : vydrák - Profil | Ne 23.12.2012 19:26:43

              pajinek >> No jo čína, úžasná záležitost.Ale hovězí biftek je taky fajn.

                pajinek - Profil | Ne 23.12.2012 19:25:03

                : vydrák >> jasný, hřbetní maso je suchý. Žena hřbety nakládala a dělala s nich čínu.

                  : vydrák - Profil | Ne 23.12.2012 19:22:08

                  pajinek >> Nene,jen králík.
                  Jsme čtyři,takže když se králík peče třeba s bůčkem,tak každej chce nohu a hřbet nikdo.
                  No tak se hřbety dávaj do karbanátků nebo do salátu.

                    kubah - Profil | Ne 23.12.2012 19:21:51

                    : vydrák >> ten je výbornej - dá se i z kuřat, pokud není králík.

                    Ale králíků je zatím dostatek

                      pajinek - Profil | Ne 23.12.2012 19:20:21

                      : vydrák >> Aha tak né kombinace králík - ryba :-))) Dík

                        : vydrák - Profil | Ne 23.12.2012 19:18:17

                        pajinek >> Je to úplně stejný jako při výrobě rybího salátu,akorát místo ryby tam přijde vovařený maso z králíka.Postup stejnej.

                          pajinek - Profil | Ne 23.12.2012 19:16:19

                          : vydrák >> ne,když tak mi pošli recept do SZ. Až budu mít pekáčového ušáka a chytnu rybu,tak to zkusím.

                            : vydrák - Profil | Ne 23.12.2012 19:14:15

                            pajinek >> A maso je jedničkový a kadla můžu na všechny způsoby.
                            Už si zkoušel „rybí“ salát z králičích hřbetů? Supr!!

                              pajinek - Profil | Ne 23.12.2012 19:11:17

                              : vydrák >> už jsem to tu taky psal. Před pár lety jsem taky měl čistokrevný chov Kal. a Nb Vybíral jsem jedince k chovu nechával tetovat, obesílal výstavy a prodával. Jenomže ubylo hodně času a tím pádem s nedostatku věnování se chovu při byla úmrtnost,tak jsem to taky celý zrušil do posledního ušáka. Tak to po x letech zkouším znovu,ale jen na maso.

                                : vydrák - Profil | Ne 23.12.2012 19:01:22

                                pajinek >> Kdepak.
                                Chov jsem pak zrušil,ale nedalo mi to:-)

                                  pajinek - Profil | Ne 23.12.2012 19:00:04

                                  : vydrák >> to je na mašlu, ale nic nenaděláš....

                                    : vydrák - Profil | Ne 23.12.2012 18:53:18

                                    pajinek >> Měl jsem před pár lety Bu papírovýho samce a samice vesnická směs.Celkem to pasovalo,králíčata velký,já spokojenej a pak to přišlo.
                                    Největší chcípačka v dějinách mýho chovu,27 králíků těsně před zabitím exlo. Děs

                                      pajinek - Profil | Ne 23.12.2012 18:49:13

                                      : vydrák >> určitě sem pak něco dám....

                                        : vydrák - Profil | Ne 23.12.2012 18:47:16

                                        pajinek >> Tak až se to narodí a trochu poporoste,nezapomeň na foto.Jsem zvědav:-))