Rybáři a chov domácích zvířat.

Zdravím všechny rybáře - chovatele v této nevšední diskusi.
Chov domácích zvířat je s rybařením úzce spjat.Vejce slepic se používají při výrobě boilie,chlup králíků či peří kohoutů se používá při vázání mušek,krmivo pro domácí zvířata je vhodným doplňkem partiklů a směsí - prostě tyto dva obory jsou si velmi blízké.

Jelikož bydlím celý život na venkově,chovatelství mě nemohlo minout.Věnuju se chovu domácích zvířat dlouhá léta a věřím,že zde na MRKu nejsem určitě sám.

Proto vznikla tato diskuse,chcete-li jádro chovatelů na MRKu.Kdo má doma králíky,slepice,holuby,kozy,krávy,koně a já nevím co ještě -račte vstoupit.Tato diskuse je přesně pro Vás.
Předáme si zkušenosti a poznatky,poklábosíme o chovech či o problémech.

Poděkování nedávám,nemám zájem o zaplevelení diskuse obrázky z netu právě k vůli honbě za poděkováním.Díky za pochopení.
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 22.9.2012 všeobecné - ostatní

N: vydrák - Profil | Ne 23.12.2012 15:26:27

nofish >> oblovku?
Kuny chytej do sklopce a prodávej kůže.Koupí ti je každej nimrod.

    Nsoliman - Profil | Ne 23.12.2012 15:25:29

    Mám 10 slepic a začátkem prosince měly pauzu, ale teď už zase jedou. Kazdý den tak 4 vajíčka, což nám bohatě stačí.

      Nnofish - Profil | Ne 23.12.2012 15:25:11

      : vydrák >> kdyby se ty kuny daly alespoň žrát.... Na stodole jsou do teď holubníky, ale holuby zas sežral nějaký dravec. A to byli hrdinové, co se tam zabydleli sami od sebe.
      Teď to vidím maximálně tak na oblovku, ta je nenáročná a nic ji nesežere :-)

        N: vydrák - Profil | Ne 23.12.2012 15:16:18

        nofish >> Kuny taky chtěj žrát,tak nebuď sviňa a kup houfek slepic:-)))

          Nnofish - Profil | Ne 23.12.2012 15:14:29

          : vydrák >> asi jo no :-) Přece jim to holkám nebudu stopovat. Už nejsou, tak není komu, dokud nezmizí všechny kuny v okolí :-)

            N: vydrák - Profil | Ne 23.12.2012 15:10:32

            nofish >> Těch deset minut je hodně přitažený za vlasy!:-))

              Nnofish - Profil | Ne 23.12.2012 15:09:01

              : vydrák >> zkus jim hodit chcíplou rybu (kapr 3kila). To něco uvidíš... Uvařená vydrží deseti slepicím tak dvě minuty. Syrová tak max deset.
              Ony jim ty ryby dělají na zimu dobře. Je to něco jak divočáci. V létě si toho ani nevšimnou, ale v zimě se po tom můžou umlátit. Akorát že slepice to mají celoročně a jak pak nesou. Je to fakt vyzkoušené. Jenom mít správný a stálý zdroj odpadů.

                NVERŇÁK - Profil | Ne 23.12.2012 15:07:27

                nofish >> Jo to jo.Zabijení ze včera kohouta a králíky vše to sluply a nebylo toho málo.

                  Nnofish - Profil | Ne 23.12.2012 15:06:19

                  CHaP >> sežeň jim prostě pořádné žrádlo. Klidně zbytky ze závodní jídelny. A uvidíš. Prostě něco lepčího než jsou směsi, nebo přenice, šrot atd.
                  Ale slepice na paprice je taky fajn :-)

                    Nnofish - Profil | Ne 23.12.2012 15:04:55

                    VERŇÁK >> tohle nemyslím :-) Musíš trefit nějakého známého, nebo tak. Odpad z kuchání - kůže, šupiny, krev, střeva a tak. Ony to holky umí zlikvidovat snad všecko. Stačí jim to povařit. Ale i syrové to zvládnou.

                      NCHaP - Profil | Ne 23.12.2012 15:04:43

                      nofish >> to vim ž eponesou, a když ne, tak udělám čistku, bude slepice na paprice

                        Nnofish - Profil | Ne 23.12.2012 15:02:57

                        CHaP >> to žrádlo dělá hodně. My už je doma zlikvidovali ve spolupráci s kunou (kunama). Ale ani po granulíh nenesly jako po rybách a mase. Ony ti zas časem ponesou, ale klidně až na jaře.

                          NCHaP - Profil | Ne 23.12.2012 15:01:58

                          mazel

                            N: vydrák - Profil | Ne 23.12.2012 15:00:42

                            nofish >> To je fakt,vnitřnosti jim šmakujou moc.Když zabiju králíka a hodim vnitřnosti na hnuj,mužou se utlouct.Většinou je však předběhne bufeťák pes.-)

                              Ndamoz - Profil | Ne 23.12.2012 15:00:38

                              fajn, zkusím, to :D leguán je moc velkej, toho jsme nechtěli:)

                                NVERŇÁK - Profil | Ne 23.12.2012 14:57:51

                                nofish >> Co jsem se ptal tak za dvoje vnitřnosti a hlavu cca 50;-Kč

                                  NCHaP - Profil | Ne 23.12.2012 14:57:01

                                  nofish >> nám už nenesou pěkne dlouho!

                                    NVERŇÁK - Profil | Ne 23.12.2012 14:56:46

                                    : vydrák >> U nás to samí:Pes dostane kuřecí řízek a králíci dostanou mrkvičku a jeste neco na zub a ostatním asi to co kazdy den nebo mozna vymyslime neco vyjimečnyho :-))

                                      N: vydrák - Profil | Ne 23.12.2012 14:56:45

                                      CHaP >> Jsem na konci vsi a dravci mi pilně likvidují drůbež a holubi.
                                      Perličky jsem pořizoval také k vůli tomu,ale není to pravda.Dravci na jejich křik hážou bobek.

                                        NCHaP - Profil | Ne 23.12.2012 14:55:59

                                        damoz >> tak to kupuješ blbý cvrčci, nebo zkrm nejdřív ty s křídlama, ty dělaj bordel, taky jsme krmil cvrčkama. Chameloni jsou fajne, ale já radči baziliška, leguana ;-) kamarád ten má i krokodýla :-D