Rybáři a chov domácích zvířat.

Zdravím všechny rybáře - chovatele v této nevšední diskusi.
Chov domácích zvířat je s rybařením úzce spjat.Vejce slepic se používají při výrobě boilie,chlup králíků či peří kohoutů se používá při vázání mušek,krmivo pro domácí zvířata je vhodným doplňkem partiklů a směsí - prostě tyto dva obory jsou si velmi blízké.

Jelikož bydlím celý život na venkově,chovatelství mě nemohlo minout.Věnuju se chovu domácích zvířat dlouhá léta a věřím,že zde na MRKu nejsem určitě sám.

Proto vznikla tato diskuse,chcete-li jádro chovatelů na MRKu.Kdo má doma králíky,slepice,holuby,kozy,krávy,koně a já nevím co ještě -račte vstoupit.Tato diskuse je přesně pro Vás.
Předáme si zkušenosti a poznatky,poklábosíme o chovech či o problémech.

Poděkování nedávám,nemám zájem o zaplevelení diskuse obrázky z netu právě k vůli honbě za poděkováním.Díky za pochopení.
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 22.9.2012 všeobecné - ostatní

NCHaP - Profil | Ne 23.12.2012 14:10:29

VERŇÁK >> narvu tam dva žoky, a to je všechno.



zde domací korýš

    NVERŇÁK - Profil | Ne 23.12.2012 14:07:20

    CHaP >> aha tak to jo teda :D :D

      NCHaP - Profil | Ne 23.12.2012 14:05:19

      VERŇÁK >> lenivost to není, ale malej vlek :-D

        NVERŇÁK - Profil | Ne 23.12.2012 14:03:35

        CHaP >> No jo ta lenivost to znam :))

          NVERŇÁK - Profil | Ne 23.12.2012 14:02:48

          : vydrák - >> Od dědy jsem slyšel že perličky dělají celkem hluk je to pravda?

            NCHaP - Profil | Ne 23.12.2012 13:56:22

            VERŇÁK >> sena dost, máme zásobu na chatě. ale jen to přivíst :-(

              N: vydrák - Profil | Ne 23.12.2012 13:56:21

              U mě:
              králíci - seno,teplá voda,mix oves+granule,tvrdej chleba,kukuřice v celku.Plus občasné zbytky z kuchyně jako šlupky vod jablek (máme rádi štrůdl).
              Slepice,perličky - pšenice,vyloupaná kukuřice,voda + zbytky z kuchyně.

                NVERŇÁK - Profil | Ne 23.12.2012 13:55:30

                CHaP >> No sena nám pomalu taky ubýva a to sme ho v léte nasušili celkem dost ale tak do zálohy jeste neco máme

                  NCHaP - Profil | Ne 23.12.2012 13:51:47

                  VERŇÁK >> klrálici- seno, voda, ječmen, brambory se šrotem,kukuřici, chleba, jablka, a sem tam granule! slepice pšenici, a smes pro nosnice, + zbytky od oběda.


                    NVERŇÁK - Profil | Ne 23.12.2012 13:48:32

                    CHaP >> Tak mi králíky krmíme přes zimu granulema a v létě jezdíme pro trávu.A pšenku dáváme jen slepicim a kachnám.Tet ji vaříme takže ono 2 až 3 takový střední hrnce denně sežerou

                      NCHaP - Profil | Ne 23.12.2012 13:45:52

                      VERŇÁK >> je to problém, ještě že mám známeho zemedělce, takže má doborou kvalitu. + tedka jsem si sehnal šroŤák , takže šrotuju kukuřice, pšenici ( využití i na ryby)

                        NCHaP - Profil | Ne 23.12.2012 13:43:34

                        : vydrák >> ne nejsou, jo jsou to samci až na modrou a kalifornaka. jo jsou učasný český červený. ale oni i hermelíni jsou fajn. napotřebuješ velký kotce,... přiští rok mě čeká nová výstavba králikárny.


                        Koupim český strakáč modrý1.1 , hermelína červenookého 1.1, a NB 0.1

                          NVERŇÁK - Profil | Ne 23.12.2012 13:41:57

                          : vydrák >> Nam tet taky vůbec nenesou.Pár jich začalo už pelíchat ale asi před týdnem nesnášeli vůbec tet aspon tech 7-8 vajiček denně seberem

                            N: vydrák - Profil | Ne 23.12.2012 13:41:38

                            Taky mám zkušenosti s nekvalitní pšendou.Letos je to samá plýva.

                              NVERŇÁK - Profil | Ne 23.12.2012 13:40:24

                              CHaP >> No tak poslední dobou jdou ceny u všeho nahoru:Tet jsme koupily nějak 10q pšenice a ta kvalita nebyla nic moc.

                                NCHaP - Profil | Ne 23.12.2012 13:38:39

                                : vydrák >> to jsou s.ě :-D žere to. a vejce kupuju, snad už to nebude dlouho trvat! ':-)

                                  NCHaP - Profil | Ne 23.12.2012 13:37:47

                                  VERŇÁK >> jo vypada, ale je problem je sehnat, ono celkove je problém sehnat králika, jezdim po výstavách a ceny jsou raketově nahoru. počkám na jaro zažávám o čísla,otetuju a zas budu prodávat kalifornaky. Alespon zas budu mít na ječmen,..

                                    N: vydrák - Profil | Ne 23.12.2012 13:36:42

                                    CHaP >> Čau,mě taky nenesou,vodpočívaj.
                                    Jedná se o zimní výpadek ve snášce,který trvá i několik měsíců,hlavně čistokrevný slepice to dělaj.

                                    Mě se líbí ten český červený.To jsou vše samci,že jo?

                                      NVERŇÁK - Profil | Ne 23.12.2012 13:36:04

                                      CHaP >> Jo děkuju.Ten strakáč modrej vypadá taky dost dobře

                                        NVERŇÁK - Profil | Ne 23.12.2012 13:34:32

                                        : vydrák >> Hlavně jsem rád že mě to chytlo stejně jak me chytly ryby :))