- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Rybáři a chov domácích zvířat.
Zdravím všechny rybáře - chovatele v této nevšední diskusi.Chov domácích zvířat je s rybařením úzce spjat.Vejce slepic se používají při výrobě boilie,chlup králíků či peří kohoutů se používá při vázání mušek,krmivo pro domácí zvířata je vhodným doplňkem partiklů a směsí - prostě tyto dva obory jsou si velmi blízké.
Jelikož bydlím celý život na venkově,chovatelství mě nemohlo minout.Věnuju se chovu domácích zvířat dlouhá léta a věřím,že zde na MRKu nejsem určitě sám.
Proto vznikla tato diskuse,chcete-li jádro chovatelů na MRKu.Kdo má doma králíky,slepice,holuby,kozy,krávy,koně a já nevím co ještě -račte vstoupit.Tato diskuse je přesně pro Vás.
Předáme si zkušenosti a poznatky,poklábosíme o chovech či o problémech.
Poděkování nedávám,nemám zájem o zaplevelení diskuse obrázky z netu právě k vůli honbě za poděkováním.Díky za pochopení.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
58x v oblíbených a 12x v ignorovaných.
NStopař - Profil | Pá 30.11.2012 18:51:06
Npajinek - Profil | Pá 30.11.2012 18:47:25
NStopař - Profil | Pá 30.11.2012 18:41:24
Npajinek - Profil | Pá 30.11.2012 18:37:56
Včera jsem rozšířil chov o další samici Hyla,nechal si ji hned připustit u prodávajícího chovatele,aby si mohl nechat od ní samičky na další rozšíření mého chovu.
NVash - Profil | Pá 30.11.2012 18:11:11
Rozhodně chci příští rok víc slípek, husy. Přemejšlim o vietnam čuníkovi. No a pudu do těch perliček. Časem snad pár koziček na sejřík. No plány smělý, uvidim jak to pude.
N: vydrák - Profil | Pá 30.11.2012 18:01:34
NVash - Profil | Pá 30.11.2012 17:54:13
Jo o perličkách též uvažuju... Máš s nima dobrý zkušenosti?
Jinak hnízda sou vystlaný na pohodu. Spíš to bude tim obsazenim. Zřejmě. Hnízda mam 3, ale prděj jen do 2 a vedle. :o)) Na louku je nepouštim. Hned jak sem je pořídil tak mi 3 smázla liška podšitá. Maj oploceno cca 40x40m.
N: vydrák - Profil | Pá 30.11.2012 17:37:54
Mám kromě slepic ještě perličky,které mají mnohem vyšší tendenci zanášet než slepice.Mají to prostě v genech.
Slepice zanáší z několika důvodu - např.obsazený hnízdo nebo málo podestlaný hnízdo.
Nechá se to řešit nevypouštěním slepic do volnýho prostoru v době snášky.Bydlím na konci vsi a za hospodářskýma ubikacema mám velikou louku,kam pouštím přes den drůbež.
Jelikož nechci,aby zanášeli,mám u kurníku malý výběh 5x5m,kam slepice z kurníku ráno vlezou.Je tam voda a krmení.
Protože chtějí snášet a nemají jinde příležitost,musejí snášet v kurníku.
Na louku je pouštějí až děti,když přijdou ze školy.
NVash - Profil | Pá 30.11.2012 17:27:03
Tak se ze mě stal na nátlak ženy též chovatel. :o)) Zatim jen 11 slípek, konečně se roznesli. Jen mi jedna mrška snáší pod kurník a zbytek tak různě po kurníku. A to sem jim spáchal hnízda i opatřil podkladkem. někdy to naprdí do jednoho hnízda, někdy do dvou a někdy všade, kde se jim chce.
Dá se jim nějak vysvětlit kam to maj prdět? Třeba jim tam dát rovnou plato? :o)))
Příští rok bych chtěl pořídit husyčky tak bych se chtěl optat, kdy je ten správnej čas.
Dík moc za odpovědi.
NStopař - Profil | Pá 30.11.2012 17:24:13
NStopař - Profil | Pá 30.11.2012 17:22:44
Jestli mně nasere pude na pekáč a budu shánět nového samce.Je fakt že tady má králíky málo kdo.
A samozřejmně děkuju za kvalitní rady i ostatním. :-))
N: vydrák - Profil | Pá 30.11.2012 17:22:05
Narnošt - Profil | Pá 30.11.2012 17:20:12
N: vydrák - Profil | Pá 30.11.2012 17:12:38
Když samice přemisťuje misku a na jejím fleku už je vše v pořádku,nechat to být.Pokud by se však miska nacházela na místě,kde být nemůže,řešit se to musí.
Já takovou situaci řešil a zdárně vyřešil.Udělal jsem v práci do obou králíkáren misky nové a to z nerezové oceli.
Základna je z plechu o síle 5mm a zbytek těla misky je z plechu o síle 3mm.
Miska je rozdělena na dvě komory.Menší - zrno a granule,větší - voda.Miska je natolik těžká,že není v silách králíka s ní pohnout.Samice jí zkoušela převrátit,nepovedlo se a tak si prostě zvykla.
Každá věc má nějaké řešení:-)
V případě zájmu dodám foto nerezové misky.
N: vydrák - Profil | Pá 30.11.2012 17:04:58
Takže tedy k první variantě - proč to dělá.
1. přebírá seno a vybírá nejdříve tu chutnější část
2. stele si pod sebe - je mu zima od tlapek
3. jesličky na seno jsou nevhodné,mají velké mezery a proto při žraní vytahá část sena ven
4. dělá to prostě jen tak,z plezíru
další možnost mě zrovna teď nenapadá...
Jak tomu zabránit:
1. vyměnit stávající jesličky za jiné s menšími mezerami
2. krmit menší dávkou
3. znemožnit mu přístup k senu - předělat králíkárnu a krmit z venku
4. sušit jinde,seno může být nekvalitní (kyselé apod.)
5.seno mu posolit (sežere všechno)
Když nic z toho nepomůže,zbývají dvě možnosti:
1.tolerovat vrtochy králíka a pokračovat ve standartním krmení
2.dát mu karate a koupit jiného samce:-)
Čtenáři této diskuse také sledují
NUdírny a uzení51139
NFóry59868
NRybářsko-houbařské jádro .-)45009
NZahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22049
NRybářsko - Dřevorubecká klika82976
NRybář i myslivec8266
NBušákovy plky a frky a různé věci od našich vod412854
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5794
NKutilské jádro MRKu5344
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36018
Kde to žije - všechna témata
15:43NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 29
15:20NRybáři vs ochránci přirody 78
14:34NPoradna: Redakce MRK.cz 1766
10:28NATTs hlásiče a ATTx příposlech 545
10:11NStaré Česke rybářské vybavení 396
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
6:54NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 43
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...
















