Rybáři a chov domácích zvířat.

Zdravím všechny rybáře - chovatele v této nevšední diskusi.
Chov domácích zvířat je s rybařením úzce spjat.Vejce slepic se používají při výrobě boilie,chlup králíků či peří kohoutů se používá při vázání mušek,krmivo pro domácí zvířata je vhodným doplňkem partiklů a směsí - prostě tyto dva obory jsou si velmi blízké.

Jelikož bydlím celý život na venkově,chovatelství mě nemohlo minout.Věnuju se chovu domácích zvířat dlouhá léta a věřím,že zde na MRKu nejsem určitě sám.

Proto vznikla tato diskuse,chcete-li jádro chovatelů na MRKu.Kdo má doma králíky,slepice,holuby,kozy,krávy,koně a já nevím co ještě -račte vstoupit.Tato diskuse je přesně pro Vás.
Předáme si zkušenosti a poznatky,poklábosíme o chovech či o problémech.

Poděkování nedávám,nemám zájem o zaplevelení diskuse obrázky z netu právě k vůli honbě za poděkováním.Díky za pochopení.
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 22.9.2012 všeobecné - ostatní

NStopař - Profil | Pá 30.11.2012 18:51:06

pajinek >> I tak.Je to škodlivé jak pro králíky tak hlavně pro tebe ! Je to karcinogen jak sviň ! Jak to povrchově oxiduje tak se z toho uvolňujou částečky které potom vdechuješ Ty i králíci a usazuje se ti to v plicích.Je to fakt sajrajt !

    Npajinek - Profil | Pá 30.11.2012 18:47:25

    Stopař >> to je jen opláštění přístřešku. Králíci jsou v dřevěné králikárně.

      N: vydrák - Profil | Pá 30.11.2012 18:41:57

      pajinek >> Našel sem ve fotkách tu dělanou misku.

        NStopař - Profil | Pá 30.11.2012 18:41:24

        pajinek >> To vlnitý je azbest.Nebo lépe řečeno to obsahuje azbest ! To neděláš dobře.

          Npajinek - Profil | Pá 30.11.2012 18:37:56

          : vydrák >> Ahoj,naštěstí kam si misku přemistuje mi to nevadí....Jinak je to v jádru hodná samice,nechá se hladit a krmit z ruky.
          Včera jsem rozšířil chov o další samici Hyla,nechal si ji hned připustit u prodávajícího chovatele,aby si mohl nechat od ní samičky na další rozšíření mého chovu.

            N: vydrák - Profil | Pá 30.11.2012 18:37:22

            Vash - 30.11.2012 18:11:11 >> Perlák na pozorovatelně.

              N: vydrák - Profil | Pá 30.11.2012 18:35:46

              Vash >> Tak pro inspiraci:-)

                NVash - Profil | Pá 30.11.2012 18:11:11

                : vydrák >> Hmmm další důvod je poídit. Říkam já letos začal na popud ženy. Mam sice zemědělku, ale víš jak je to s tou teorií a praxí. :o))
                Rozhodně chci příští rok víc slípek, husy. Přemejšlim o vietnam čuníkovi. No a pudu do těch perliček. Časem snad pár koziček na sejřík. No plány smělý, uvidim jak to pude.

                  N: vydrák - Profil | Pá 30.11.2012 18:01:34

                  Vash >> Perličky mám letos prvně,ale jsou to bezvadný tvorové:-)) Chytrý a učenlivý.Mají vynikající vejce bez cholesterolu,který vydržej bez nakládání celou zimu.

                    NVash - Profil | Pá 30.11.2012 17:54:13

                    : vydrák >> Ahoj!
                    Jo o perličkách též uvažuju... Máš s nima dobrý zkušenosti?
                    Jinak hnízda sou vystlaný na pohodu. Spíš to bude tim obsazenim. Zřejmě. Hnízda mam 3, ale prděj jen do 2 a vedle. :o)) Na louku je nepouštim. Hned jak sem je pořídil tak mi 3 smázla liška podšitá. Maj oploceno cca 40x40m.

                      N: vydrák - Profil | Pá 30.11.2012 17:37:54

                      Vash >> Ahoj.
                      Mám kromě slepic ještě perličky,které mají mnohem vyšší tendenci zanášet než slepice.Mají to prostě v genech.

                      Slepice zanáší z několika důvodu - např.obsazený hnízdo nebo málo podestlaný hnízdo.
                      Nechá se to řešit nevypouštěním slepic do volnýho prostoru v době snášky.Bydlím na konci vsi a za hospodářskýma ubikacema mám velikou louku,kam pouštím přes den drůbež.
                      Jelikož nechci,aby zanášeli,mám u kurníku malý výběh 5x5m,kam slepice z kurníku ráno vlezou.Je tam voda a krmení.
                      Protože chtějí snášet a nemají jinde příležitost,musejí snášet v kurníku.
                      Na louku je pouštějí až děti,když přijdou ze školy.

                        NVash - Profil | Pá 30.11.2012 17:27:03

                        Zdravim!
                        Tak se ze mě stal na nátlak ženy též chovatel. :o)) Zatim jen 11 slípek, konečně se roznesli. Jen mi jedna mrška snáší pod kurník a zbytek tak různě po kurníku. A to sem jim spáchal hnízda i opatřil podkladkem. někdy to naprdí do jednoho hnízda, někdy do dvou a někdy všade, kde se jim chce.
                        Dá se jim nějak vysvětlit kam to maj prdět? Třeba jim tam dát rovnou plato? :o)))
                        Příští rok bych chtěl pořídit husyčky tak bych se chtěl optat, kdy je ten správnej čas.
                        Dík moc za odpovědi.

                          N: vydrák - Profil | Pá 30.11.2012 17:25:26

                          Stopař >> Já brambory králíkům nedávám vůbec.

                            NStopař - Profil | Pá 30.11.2012 17:24:13

                            Hele a ještě malá drobnost.Dáváte králíkům brambory nebo šlupky od brambor ? A syrové či vařené ?

                              NStopař - Profil | Pá 30.11.2012 17:22:44

                              : vydrák >> Dík za elaborát.Králíkárna je nově postavená cca 14 dní,takže nic nebudu předělávat,seno sem koupil páč jsem se pro králíky rozhodnul před 14ti dněma,Jesličky zkusím sehnat s menšíma mezerama,zatím zkusím seno posolit.
                              Jestli mně nasere pude na pekáč a budu shánět nového samce.Je fakt že tady má králíky málo kdo.

                              A samozřejmně děkuju za kvalitní rady i ostatním. :-))

                                N: vydrák - Profil | Pá 30.11.2012 17:22:05

                                arnošt >> Jasně že může.Zvířata z nudy dělaj různý věci.

                                  Narnošt - Profil | Pá 30.11.2012 17:20:12

                                  : vydrák >> Možná to ten králík může dělat čistě jen proto,že se nudí...

                                    N: vydrák - Profil | Pá 30.11.2012 17:12:38

                                    pajinek >> Zvířata mají opravdu někdy zvláštní nálady,ale vše se nechá řešit.Stačí jen přemýšlet.
                                    Když samice přemisťuje misku a na jejím fleku už je vše v pořádku,nechat to být.Pokud by se však miska nacházela na místě,kde být nemůže,řešit se to musí.
                                    Já takovou situaci řešil a zdárně vyřešil.Udělal jsem v práci do obou králíkáren misky nové a to z nerezové oceli.
                                    Základna je z plechu o síle 5mm a zbytek těla misky je z plechu o síle 3mm.
                                    Miska je rozdělena na dvě komory.Menší - zrno a granule,větší - voda.Miska je natolik těžká,že není v silách králíka s ní pohnout.Samice jí zkoušela převrátit,nepovedlo se a tak si prostě zvykla.

                                    Každá věc má nějaké řešení:-)

                                    V případě zájmu dodám foto nerezové misky.

                                      N: vydrák - Profil | Pá 30.11.2012 17:04:58

                                      Stopař >>Ahoj,je několik možností proč to dělá a je několik možností,jak tomu zabránit.
                                      Takže tedy k první variantě - proč to dělá.
                                      1. přebírá seno a vybírá nejdříve tu chutnější část
                                      2. stele si pod sebe - je mu zima od tlapek
                                      3. jesličky na seno jsou nevhodné,mají velké mezery a proto při žraní vytahá část sena ven
                                      4. dělá to prostě jen tak,z plezíru
                                      další možnost mě zrovna teď nenapadá...

                                      Jak tomu zabránit:
                                      1. vyměnit stávající jesličky za jiné s menšími mezerami
                                      2. krmit menší dávkou
                                      3. znemožnit mu přístup k senu - předělat králíkárnu a krmit z venku
                                      4. sušit jinde,seno může být nekvalitní (kyselé apod.)
                                      5.seno mu posolit (sežere všechno)

                                      Když nic z toho nepomůže,zbývají dvě možnosti:
                                      1.tolerovat vrtochy králíka a pokračovat ve standartním krmení
                                      2.dát mu karate a koupit jiného samce:-)

                                        Nsomr49 - Profil | Pá 30.11.2012 16:32:07

                                        Když seno vytahá nedat nic jen vodu.Dieta den mu neudělá žádný problém.