Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

KUBA - Profil | Út 18.12.2012 13:29:56

už mě ta sima se...e a to teprve začala... :-(

    Písek - Profil | Ne 16.12.2012 10:58:16

    Petr64 >> ještě než mě Kuba dá červenou za nedržení se tématu :
    mám takovéto "kačeny" a můžu bez nich klidně žít dál.Dělal jsem je asi deset let zpátky a nějak je nevyužiji.Ty balzové špalíky jsem už patrně někomu vnutil,prohledal jsem šuplíky a pouze peří,peří,peří,,,,a chlupy.Máš -li zájem ,tak jsou Tvé.Nic za ně nechci,samozřejmě

    něco z balzy tam ale také je,jen ji doupravit na požadovaný tvar

      Písek - Profil | Ne 16.12.2012 8:56:40

      LSD >> promiň , já znám pouze čtyřlitrové sklenice (na utopence)

      to víš,jsem jen malý syslík :-))))

        LSD - Profil | Ne 16.12.2012 7:49:59

        Písek >>
        Lojzíku přidej, to sou pětilitrovky!

        Když syslím, tal syslím

        :-)))

          Písek - Profil | So 15.12.2012 21:31:09

          Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 15.12.2012 21:17:47 >> trávu v nálevu myslíš ? ty čtyřlitrovky :-))))
          úroda byla dobrá :D

            Písek - Profil | So 15.12.2012 21:29:50

            Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 15.12.2012 21:16:56 >> no,když chytáš hodně na mokrou,tak ta potřeba
            koroptvího peří je velká a když jsi furt u vody,...těch mušek potratíš víc.Na nymfy snad koroptev není nepostradatelná.
            s tím polárním králikem ? nedá se to vyřešit packou zajíce ? nevím,jestli má zajíc srst na pacce v zimě dutou,ale pokud ho používám ,taj jen na suchou a ty chlupy nacpu Buko omastkem a hotovo,funguje to.
            A ty zaječí packy se dají velmi dobře barvit, mám je v několika barvách,ale vede olivka
            nepřevedeme debatu jinam ? s ohledem na dané téma této diskuse,ne že bych něco chtěl tajit.

              Royale with Cheese 31,95 - Profil | So 15.12.2012 21:17:47

              Pike >> já vím. Po tý trávě je děsně materiálově rozežranej.

                Royale with Cheese 31,95 - Profil | So 15.12.2012 21:16:56

                Písek >> musej vázat pro známý, na kšeft apod. To není možný. Museli by být levorucí. Tolik much neutrhám ani na Střele.

                V poslední době mi narůstá jen spotřeba CDC a SRS. Bohužel, polární králíci tu jaksi nežijí.

                  Písek - Profil | So 15.12.2012 21:09:46

                  Pike >> říká se to o něm :-)) (LSD)

                    Pike - Profil | So 15.12.2012 21:05:41

                    Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 15.12.2012 20:37:52 >> Jen z nej pacientů je třeba tady LSD :-)
                    Ten má nasyslíno strašně :-)

                      Písek - Profil | So 15.12.2012 21:01:05

                      Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 15.12.2012 20:37:52 >> znám amatérské vazače,kteří by vyvázali za sezonu
                      celý skalp z koroptve, těch 200 peříček o které je zájem je pro ně málo.A kde jsou profici (které to bohužel živí ) ?? no raději to zakončíme.

                        Písek - Profil | So 15.12.2012 20:52:00

                        Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 15.12.2012 20:37:52 >> asi takto :

                        původně jsem poptával pro sebe od myslivců ocasní peří z bažanta a kůži ze zajíce (pro sebe)
                        nakonec jsem se seznámil s příjemným vedoucím z blízké bažantnice, uměl skvěle vyprávět o životě
                        v lese (takové Lovy beze zbraní).A měl jsem neomezený přístup k čerstvě ubezdušeným ptákům.Tím
                        jsem nějak měl potřebu ten materiál zpracovat teď co s tím ? Bylo to opravdu aspoň pro celý MRK.
                        Nakonec jsem poslal i několik zásilek mimo ČR.
                        Díky Bohu,už je konec a mám první zimu volnou a budu mít čas i na vázání,Myslím,že jsi to byl Ty ,Libor Rosťa (chrostík),kteří jste mě dávali první rady ,jak vést řez a stáhnout bez poškození skalp.A také
                        následující barvení jsme spolu probírali,na ty první kroky si pamatuji.To ale do Zahrady nepatří,Kuba mě vyobcuje a dá červenou kartu, :-))))

                          Petr64 - Profil | So 15.12.2012 20:38:12

                          Písek >> Sjízdnosti se nebojím.:-))
                          OK.Uděláme to tak.

                            Royale with Cheese 31,95 - Profil | So 15.12.2012 20:37:52

                            Písek >> vážu přes 22 let a za tu dobu jsem spotřeboval peří z 1,25 koroptve. A to mám na mysli hrudní, co jde na dračku. Letky jsem už jedny zahodil, ty druhé jsou prakticky netknuté.Stejně jako peří ze sluky.

                              Písek - Profil | So 15.12.2012 20:36:56

                              Petr64 >> velmi dobré řešení ! jsem pro.
                              ono něco tak dopředu domlouvat je ošidné i s ohledem na počasí (sjízdnost na silnicích) apod.
                              děkuji dopředu

                                Písek - Profil | So 15.12.2012 20:34:08

                                Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 15.12.2012 20:17:20 >> Libor o té mé velkovýrobně vázacího materiálu také ví své, jen je mě líto,že z těch asi 80-100 skalpů koroptví jsem si nenasyslil pro sebe do budoucna něco. Taď jsem nedávno dostal žádost o jednu koroptev,ale pozdě......

                                  Petr64 - Profil | So 15.12.2012 20:29:57

                                  Písek >> Hele v autě myši nemám a 15kg místo nezabere.Jak to budu mít,zavolám a nějak to zkorigujem.Však oni ti fógli hlady určitě neumřou.:-)

                                    LSD - Profil | So 15.12.2012 20:29:07

                                    Písek >>
                                    na devadesátdevět procent ne

                                      Royale with Cheese 31,95 - Profil | So 15.12.2012 20:28:00

                                      Písek >> to co popisuješ by stačilo pro celou Evropu. neskutečný. Ale když vidím, co si lidi dělal za zásoby materiálů, ani se nedivím.... Je v tom cosi obsedantně - kompulzivního.

                                        Písek - Profil | So 15.12.2012 20:26:59

                                        LSD >> jedeš tedy v úterý do Prahy ?