Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

Nbrach - Profil | St 23.9.2020 18:46:47

Milan 66 >> Systémový neselektivní herbicid Roundup od firmy MONSANTO patří mezi tzv. totální herbicidy, které hubí plevele přes listy přímo od kořenů a tím dokáže vyhubit i vytrvalé plevele - viz vitold...

Vyhnal jsem jím i mlíčáky...

    NKáceč - Profil | St 23.9.2020 18:21:01

    Milan 66 >> https://www.e-lescr.cz/z6934-clinic-tf-20-lt. Jestli znáš nějakýho lesáka, tak si mu řekni. Rozprašovačem na listy a hlavně né před deštěm.

      Njijin - Profil | St 23.9.2020 18:18:38

      Milan 66 >> vem štětec a srdíčko natři neředěným herbicidem. Táta tímto způsobem zlikvidoval sladký lupen na celý louce. Sice ne hned (rozloha), ale během dvou sezon bylo po

        Nmarw_84 - Profil | St 23.9.2020 17:04:28

        Mára FOX >> Bofix na tohle stačit nebude. Zpařit horkou vodou možná. Nebo potřít listy nějakým rondupem.

          NMára FOX - Profil | St 23.9.2020 16:18:50

          Milan 66 >> Prubni Bofix.Trávě to neuškodí a vše ostatní zahubí.

            NMilan 66 - Profil | St 23.9.2020 15:59:35

            rybobuch >> jsou toho desítky. Je toho fakt moc.

              Nrybobuch - Profil | St 23.9.2020 15:50:15

              Milan 66 >> Vyrej to, ne?!

                Nvitold - Profil | St 23.9.2020 15:34:42

                Milan 66 >> jemně rondup doprostřed abys nechytil okolní trávu:)

                  NMilan 66 - Profil | St 23.9.2020 14:29:45

                  Dobry den panove, zabydlela se mi na zahrade takovato neprijemna rostlina. Nevite jak se ji účinně zbavit?

                    Nceczubr - Profil | Út 22.9.2020 10:14:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Rajčátka pěkně dojíždí, karkulka má nachystanou jeřabinku v košíčku pro bábičku.

                      NLasskoun - Profil | Po 21.9.2020 17:39:50

                      OG >> ... "xDDD ... já taky ... obojí (ale krušina to asi nebude, neb ta má max. 3 semena ";o) ... taky by to mohl být řešetlák nízký ... ":o) ... ale než jsem Ti stačil odepsat, tak jsem ještě řešil jeden telefonát, ... to bylo těch cca 10 minut ... ":o)) ...

                        NOG - Profil | Po 21.9.2020 17:26:13

                        Lasskoun >> Tak už jsem to asi našel, na 99% by to mohl být řešetlák počistivý
                        EDIT: nebo krušina olšová, ale ta má jiné listy

                          NLasskoun - Profil | Po 21.9.2020 12:10:33

                          OG >> ... škoda, že teď nemohu ven (preventivní karanténa), nafotil bych Ti strom "ptačího zobu", který vypadá velmi podobně jako ten "Tvůj", vč. toho postavení listů ... nicméně, jelikož MRK hodně komprimuje, hoď mi ty fotky do mailu, ať si je mohu důkladně prohlédnout, mám pocit, že tam u některých plodů vidím pozůstatek "bubáka" (ale třeba to jsou "Covidový vidiny":o))) ...

                            NOG - Profil | Po 21.9.2020 9:18:14

                            Lasskoun >> Ptačí zob znám, má ho soused jako živý plot u mé garáže (viz. můj příspěvek na str. 44), ten to nebude. Ptačí zob má plody v hroznech, tady vyrůstají jako třešně. Včera jsem se tam byl ještě podívat a jsou tam 2 kmeny o průměru cca 15cm, takže spíš to bude strom než keř.

                              NOG - Profil | Po 21.9.2020 6:32:08

                              Lasskoun >> bobule je tvořena slupkou, bez dužiny, uvnitř jsou 4 semena stroužkovitého tvaru, která vyplňují celý vnitřek bobule, kolem nich je pouze tekutina černofiaové barvy, vůni bych přirovnal k černému bezu.

                                NLasskoun - Profil | Ne 20.9.2020 23:59:31

                                OG >> ... OGi, a ty plody, to jsou malvice, peckovice nebo bobule?:oDD

                                ... jinak podle těch listů (viz postavení jejich napojení na stonek + struktura žilnatiny) bych si tipl na nějakou varietu ptačího zobu ... ";o) ...

                                  NMilan 66 - Profil | Ne 20.9.2020 20:11:08

                                  drvoštěp >> podám.

                                    Ndrvoštěp - Profil | Ne 20.9.2020 20:03:44

                                    Milan 66 >> U nás naštěstí od slimejšů klid. Podej info👍😂

                                      NMilan 66 - Profil | Ne 20.9.2020 19:40:28

                                      drvoštěp >> já taky poprvé. Zítra ho změřím. 3 nebo 4 mi sežral slimaci. S dýněma a stejný. 4 až 6 slimaci, 2 monstrózní se povedly.