Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

venca1 - Profil | So 25.7.2020 21:16:58

Petr64 >> Hrách a saláty mi sežrali slimáci.

    Petr64 - Profil | So 25.7.2020 20:53:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Tak. Likvidace posledního hrachu a skoro celá zahrada bude čistá. Už jen fazolky a můžu navážet hnůj.

      venca1 - Profil | So 25.7.2020 18:53:18

      sliver >> Já nakupuji na neoseeds.cz mají tam taky slušný výběr za slušné ceny. Zkus se tam mrknout..-)

        Petr64 - Profil | So 25.7.2020 18:44:12

        Letos to ale bylo po dlouhé době současně se sklizní,takže probíhá fáze 2.:-)
        Květy odříznu s dlouhým stonkem,popíšu odrůdy a nechám doběhnout ve vodě.každej týden stonek šikmým řezem zkrátím,aby dobře bral vodu.
        Daší report bude až začnu drolit pacibulky.😉

          Petr64 - Profil | So 25.7.2020 18:39:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          krkoška >> Když sklidím česnek,nechám ty s květem na záhonu. Klidně i 2 týdny,než začnou pukat.

            Petr64 - Profil | So 25.7.2020 15:49:01

            sliver >> Přečetl jsem si jeho 5 zásad a je to můj člověk. Prostuduju pečlivěji až doma. Ještě jednou dík za odkaz a asi nezůstanu jen u rajčat.

              Petr64 - Profil | So 25.7.2020 15:41:28

              Káceč >> Chudák manželka.😂

                sliver - Profil | So 25.7.2020 15:16:30

                Petr64 >> tam se právě specializujou na nehybridni odrůdy veškeré zeleniny co mají.

                  Káceč - Profil | So 25.7.2020 15:10:11

                  Petr64 >> v mém případě by to smutek nespravil. Tohle by někdo pořádně odsral :-)

                    Petr64 - Profil | So 25.7.2020 15:08:09

                    Kruan >> To nejsou roxory,ale kotevní tyče na trvalý zpevnění svahů,či skal.:-)

                      Petr64 - Profil | So 25.7.2020 15:05:54

                      sliver >> Ještě uvažuju o tyčkových ( né hybridy) a nechám je válet po zemi. Každá rostlina ale potřebuje prostor jako dýně,takže stačí 3-4 kousky. Když zaplodí,nevíš co s tím. Když to lapne nějakej moribundus,nepomůže nic,ani kdybys měl rajčat celej lán.
                      Dík za odkaz, něco vyberu.

                        Kruan - Profil | So 25.7.2020 14:58:58

                        Petr64 >> ty roxory :)

                          sliver - Profil | So 25.7.2020 14:57:24

                          Petr64 >> https://permaseminka.cz/12-rajcata?id_category=12&n​=55

                          Tu si vybereš. Mám Stupické rané a Siberian a nikdy nechytly plíseň. Letos sem někde koupil i nějaké obří a ty sou po smrti, Stupické i Siberian nic. Příště zkusím jejích bulharské obří.

                            Petr64 - Profil | So 25.7.2020 12:53:27

                            Káceč >> Nasrané nejsem,jen smutnej. Příroda rozhoduje a já nehodlám cpát na zahradu chemii. Každej rok se prostě urodí něco jinýho.

                              Petr64 - Profil | So 25.7.2020 12:50:25

                              venca1 >> Taky mi letos česnek rostl v bahně a tahal jsem ho teprve včera.Dokonce mi přes noc pěkně opršel,tak jsem ho ani nemusel čistit.:-)

                                Káceč - Profil | So 25.7.2020 12:42:33

                                Petr64 >> příští rok ano, ale teď už nic nenaděláš. Já bych strašně, ale opravdu strašně nasranej.

                                  venca1 - Profil | So 25.7.2020 12:19:12

                                  Petr64 >> Já jsem česnek ještě zachránil i když jsem měl ze zahrady rýžové pole.Ale rajčata teď odešly úplně všechny, a to jsem tam měl i několik křáků divokých rajčat, které snad vydrží všechno..-(

                                    brach - Profil | So 25.7.2020 10:55:22

                                    Kilo a půl hrachu. To jde..Už je v mražáku.
                                    (Ale to loupání bych dával za trest)

                                      Petr64 - Profil | So 25.7.2020 10:52:06

                                      Kruan >> Fčíl su trochu mimo. Asi jsem se nadejchal silic.

                                        Kruan - Profil | So 25.7.2020 10:49:41

                                        Petr64 >> tvl :) to jsou alespon 25ky ne ?? 😃