Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

sjan - Profil | Po 11.4.2016 17:57:42

*plech* >> Roste to jako šílený ůroda bohatá ale tak nějak bez chuti.Jednou jsem pěstoval a to stačilo víckrát už dávat nebudu.

    Royale with Cheese 3 - Profil | Po 11.4.2016 10:17:18

    *plech* >> střepiny ze spojenecký tříštivý pumy.

      *plech* - Profil | Po 11.4.2016 10:15:58

      sjan >> a nějaké zkušenosti s pěstováním ?

        *plech* - Profil | Po 11.4.2016 5:50:32

        alfonz42 >> a nějaké zkušenosti s pěstováním?

          alfonz42 - Profil | Ne 10.4.2016 22:29:39

          *plech* >> Takové kósky mi odpadávají z róry od kamen, když ju rozsvítím do ruda :-)

            *plech* - Profil | Ne 10.4.2016 21:44:43

            sjan >> no jasně. Díky já jsem ale vul.

              sjan - Profil | Ne 10.4.2016 21:32:50

              *plech* >> Asi ačokča.

                *plech* - Profil | Ne 10.4.2016 16:13:26

                Potřebuju poradit. Našel jsem tyto semínka. Jednou jsem si je dál do pytlíku a zapomněl popsat. Ani nevím jestli je to zelenina nebo kytka. Díky

                  Pike - Profil | Út 5.4.2016 22:08:11

                  Ravachol >> díky taky.

                    Ravachol - Profil | Út 5.4.2016 22:05:18

                    Pike >> cus, hele já používám jako oddělovač tohle:
                    http://www.geomall.cz/neviditelny-obrubnik-rim-bord​er
                    a žádnej problím jsem s tím nezaznamenal.Nerozpadá se to na slunci jak většina těch podivností z hobby marketů, pevný, pružný... dělaj to v různejch vejškách, snadná instalace, akorát mi prijde praktictejsi davat to tou stranou s kotvícíma kolíkama do trávníku a ne naopak - líp to drží při extrémních teplotách v létě. Ještě mám celkem dobrou zkušenost s nařezanejma pásama z nerezovejch plechů, jen si je musíš nechat u klempíry zvohnout/přeložit cca 1 - 2cm horní hrany/ kvůli
                    zpevnění at se pres to dá šlapat nebo jezdit sekačkou a neohejbá se to.

                      Buffalo1969 - Profil | Út 5.4.2016 21:25:20

                      Pike >> rádo se stalo.

                        Pike - Profil | Út 5.4.2016 21:19:57

                        Buffalo1969 >> díky.

                          Buffalo1969 - Profil | Út 5.4.2016 21:18:27

                          Pike >> normálně kolmo dolů a zasypaný a zašlápnutý. Nic víc.

                            Pike - Profil | Út 5.4.2016 21:16:45

                            Buffalo1969 >> poslední věc, tu rýhu máš kolmou a nebo ze šikma, jako fungovat by to mělo asi obouma metodama. Díky

                              Buffalo1969 - Profil | Út 5.4.2016 20:51:37

                              Pike >> jo funguje to dobře. Já tomu nevěřil, ale ta moje víc než lepší polovička si to prosadila a je to "zkušebně" na jedné polovině zahrady. Odděluje to trávník od mulčovací kůry.
                              Zase měla jednou navrh..:-)))

                                Pike - Profil | Út 5.4.2016 20:49:03

                                Buffalo1969 >> tohle by mohlo fungovat, libí se mi to víc, než beton a obrubníky. Teda bude to čistší práce.

                                  Buffalo1969 - Profil | Út 5.4.2016 20:43:17

                                  Pike >> není za co..:-)

                                    Pike - Profil | Út 5.4.2016 20:38:45

                                    Buffalo1969 >> aha, tak tohle je něco jiného než jsem myslel. Díky, omrknu.

                                      Buffalo1969 - Profil | Út 5.4.2016 20:36:55

                                      Mám plastovej pás už několik let. Do země je pruh a nad zemí je jakoby trubka a do ní strčení mikrotrubky na zalívání. Je to délkově nastavitelný a mráz tomu nic neudělá. Tuším že ho mají i v Mountfieldu, ale já ho kupoval v Bauhausu. Zatím spokojenost.
                                      http://www.nohelgarden.cz/katalog-produktu/obruba-g​arden-diamond-2v1-se-zavlazovacim-systemem-delka-6m​/39523/

                                        Pike - Profil | Út 5.4.2016 20:27:39

                                        Libor H. >> ty plastové pásy, jak jsou namotané, ty stojí za pendrek. Já toho potřebuju tak 50m dohromady po dvou stranách. Obrubník nebo kočičí hlava, to je taky varianta.