Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

NBenda 24,72 - Profil | Po 18.8.2014 16:22:14

medvěd >> hmm, to je zajímavý, že by chytil druhou mízu? :-)

    Nmedvěd - Profil | Po 18.8.2014 9:26:08

    Benda 24,72 >> já ten strom z poloviny zahrabal jak jsem tvaroval zahradu a navážel desítky tater hlíny.Musel jsem mu zavézt půlku kmene.Asi mu vyrazily nové kořeny.Na podzim projde rozsáhlým omlazovacím řezem.X roků s ním nikdo nic nedělal

      NBenda 24,72 - Profil | Po 18.8.2014 8:53:53

      medvěd >> to je slušný. Mě ho každý rok na jaře hrozně žerou mšice a vždy to stihnu postříkat až pozdě, takže vypadá hrozně, větve nerostou, ale nakonec něco vyplodí. Letos to na tu bídu šlo, cca 5-7 kg švestek. Ten strom je vysoký 2 m a kmínek tak do 10 cm průměr a to už je tady 5 rok. Ale jestli se jednou rozjede a poroste, tak se z nich asi pos.erem. :-)

        Nmedvěd - Profil | Po 18.8.2014 8:43:21

        Benda 24,72 >> ty lepotice jsem loni zasadil dvě.Starý strom na zahradě letos dal neskutečný množství.Holky uvařily snad za 40 kg povidla a já mám sto litrů kvasu

          NBenda 24,72 - Profil | Po 18.8.2014 8:15:01

          medvěd >> tak jsem to našel. Je to broskev - redheaven (prunus persica).

            NBenda 24,72 - Profil | Ne 17.8.2014 22:59:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            medvěd >> ty jo, teď fakt nevím, ale snad to mám napsaný v kompu. Zkusím se ti ráno podívat.

            Kuba: nene, broskvoň máme už asi 5 rok, takže cca 4. Loni byli super, ale letos byla většina moučná. Nevím jestli deštěm nebo tam byli dlouho. :-( ale dneska jsme očesali švestku (čačanská lepotica) a byly jak slušný blumy. :-) a chuťově výborný.

              NKUBA - Profil | Ne 17.8.2014 22:50:18

              Benda 24,72 >> moc pěkný ty broskve... to je první úroda?

                Nmedvěd - Profil | Ne 17.8.2014 22:45:07

                Benda 24,72 >> sloupovitý broskve budu sadit na podzim.Co máš prosím za odrůdu

                  NBenda 24,72 - Profil | Ne 17.8.2014 22:43:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  medvěd >> paráda. Taky se něco urodilo.

                    Nmedvěd - Profil | Ne 17.8.2014 22:34:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    a pak že nerostou

                      NPYTLAKS - Profil | Ne 17.8.2014 9:11:56

                      Petr64 >>ok:-)

                        NDodlinka - Profil | Ne 17.8.2014 8:51:43

                        Kruci sem jsem to dal omylem.

                          NDodlinka - Profil | Ne 17.8.2014 8:43:24

                          Nevíte někdo co dělat s kapřivcem? Včera jsem chytal pstruhy k večeři a chytil jsem dva siveny cca 30. Ti byli čistí. Pak jsem chytil duháka přes 50 a ten měl několik krvavých skvrn a peanem jsem z něj sundal nějakých 15 kapřivců. Minulý týden jsem našel jednoho duháka přes 50 padlého. Vypadal v kondici a neměl nějaké vyditelné zranění. Nevěděl jsem proč padnul ale teď si myslím že to byl ten kapřivec.

                            NPetr64 - Profil | So 16.8.2014 22:36:48

                            PYTLAKS >> Když řízkuju v období květen-červen,bez problému hrnkuju ještě ten rok.Pokud řízkuju červenec-září,hrnkuju na jaře.

                              NPYTLAKS - Profil | So 16.8.2014 17:12:36

                              Petr64 >> takže pokud tomu vyrostů kořeně,tak sadit až na jaře a na podzim rozesadit z truhlíka do jednotlivých květináčů a nechat doma?

                                NPetr64 - Profil | So 16.8.2014 14:20:33

                                PYTLAKS >> Jo.Částečně při přesazení poškodíš kořínky a ty se nestihnou do zimy zahojit.Proto to pozdnější řízkování hrnkuju na jaře.

                                  Nnovič - Profil | So 16.8.2014 12:19:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Čím b...... sedlák tím větší brambory:-)

                                    NPYTLAKS - Profil | So 16.8.2014 11:40:14

                                    Petr64 >> takže to mám nechat aj přes zimu v truhlíku v garáži?nesadit to na podzim ven kdyby se to uchytilo?

                                      NPetr64 - Profil | So 16.8.2014 11:33:21

                                      PYTLAKS >> Do dvou měsíců.
                                      Já to nechávám v substrátu až do jara a pak teprve hrnkuju.Co přežije zimu,přežije všechno.

                                        Nkubah - Profil | So 16.8.2014 7:44:46

                                        Gall >> to bych nedělal - natáhneš si slimáky z okolních zahrad...