Znojemské jádro (počítají se celé znojemsko)

Nazdar znojmáci,tady si můžeme pokecat hezky znojemsky:D
Autor diskuse: jon007 - Profil , 16.3.2012 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Chtěly byste,abyse znojemské jádro sešlo?

A) Ano33%

B) Spíše ano5%

C) Ne21%

D) Spíše ne7%

E) Je mi to jedno34%

Od 10.5.2013 hlasovalo 58 čtenářů.

Nfrost862 - Profil | Po 24.6.2013 20:54:50

Aleš10 >> :-))j to vjeřim:-))snad se zadaří aj o víkendu,aspoň nějaká ta padesátka,ať možu skusit ten recept,vypadá dobře:-)

    NAleš10 - Profil | Po 24.6.2013 20:52:07

    frost862 >> jsem málem umřel zkujvenej navi a ještě nešel z tý trávy dostat :-))

      NAleš10 - Profil | Po 24.6.2013 20:51:26

      marmyš >> ahoj strécu :-)) to tok?

      Kapr na modro

      K přípravě receptu potřebujeme: 600 g kapra podkovy, 150 g kořenové zeleniny, menší cibuli, divoké koření – bobkový list, nové koření, celý pepř, tymián, sůl, cukr, ocet.


      Postup přípravy

      Dopředu si připravte tak zvanou várku, tedy silný zeleninový vývar z kořenové zeleniny a cibule s divokým kořením a tymiánem dochucený solí a octem. Samozřejmě, že si můžete docela snadno pomoci kostkou zeleninového či bylinkového bujónu, ale z čerstvých surovin bude várka nejlepší. Várky stačí mít jenom trošku a musí být výrazně ochucená.

      Porce kapra předem trochu osolte a můžete ho nechat dvacet minut odležet. Poté ho vložte do várky a nechte 5 – 7 minut vařit. Ale pozor, vařte kapra bez bublání, jen velmi zvolna. Odborně se říká, že se má várka jenom táhnout, tedy velmi pomaloučku probublávat.

      Zvlášť v rendlíku si svařte trochu octa a cukru. Uvařené porce kapra pak opatrně vyjměte a při podávání je přelijte ještě vroucím octem s cukrem a trochou vývaru. Doplňte plátkem másla, posekanou petrželkou a obložte kousky zeleniny z várky.

      Jako příloha je nejlepší čerstvých chléb nebo pečivo.

        Nfrost862 - Profil | Po 24.6.2013 20:51:09

        Aleš10 >> pěkné tedy:-)

          NAleš10 - Profil | Po 24.6.2013 20:49:30

          frost862 >> čuničky :-DD jj bojoval pěkně asi půlku toho boje byl zamotanej v té trávě co tam roste :-))))

            Nmarmyš - Profil | Po 24.6.2013 20:49:15

            Aleš10 >> Pěknej kapr,sportovec.Nechceš hodit nějaký recept?

              Nfrost862 - Profil | Po 24.6.2013 20:45:08

              Aleš10 >> :-)))to se budu muset vožrat,to pak věštim a nahlásim ti čísla na sportku:-)))spíš do čuničky kořalečku:-))a rval se aspoň kvalitně?

                NAleš10 - Profil | Po 24.6.2013 20:41:08

                frost862 >> jo a vůbec ty dostaneš na čuňu páč ten největší přišel na ten zkujvenej navi a víš co si mi říkal do telefonu ty darebáku!!!!! :-)))))

                  Nfrost862 - Profil | Po 24.6.2013 20:38:26

                  Aleš10 >> pán je kaprař,to se pozná:-))))

                    Nfrost862 - Profil | Po 24.6.2013 20:38:06

                    lesák >> přesně:-)

                      NAleš10 - Profil | Po 24.6.2013 20:34:34

                      pavlik906 >> od pálavi :-) teď v sobotu další 2 kousky 74 a 80 cm

                        Nlesák - Profil | Po 24.6.2013 20:33:51

                        LolMen >> Aspoň porostou houby!

                          NLolMen - Profil | Po 24.6.2013 18:19:51

                          Dolfmeister >> po tech vedrech je to hruza jeste ze chcije...

                            Nmarmyš - Profil | Po 24.6.2013 17:06:27

                            Dolfmeister >> To víš,nemůžeš chtít lovit sportovně a mít úlovek--to jde špatně do sebe. Vranov upouští 75 kubíků--zas nám to tu poteče.

                              NDolfmeister - Profil | Po 24.6.2013 16:55:18

                              marmyš >> no zkoušel jsem to z druhé strany, směrem od přítoku k Dubňance. Asi by to chtělo spíš rybičku no, ale mě by tam zase nebavilo jen tak sedět :-)

                                Nmarmyš - Profil | Po 24.6.2013 16:52:50

                                Dolfmeister >> a kde jsi byl? v kterých místech?

                                  NStarc55 - Profil | Po 24.6.2013 16:24:54

                                  Tak už vám to tam zase poteče a do středy bude ještě hůř. Letos je to všechno nějaký divný. A chčije a chčije....

                                    NDolfmeister - Profil | Po 24.6.2013 16:11:11

                                    LolMen >> já zkoušel nějaký candáty na výrovicích a taky nic...

                                      NLolMen - Profil | Po 24.6.2013 15:56:32

                                      vikendova bolenovacka dopadla hrozne..na vranovske plazi je strasne malo ryb..spadl mi na popa jen jeden peknej..

                                        Npavlik906 - Profil | Po 24.6.2013 14:59:03

                                        Aleš10 >> pěknej... odkud je ? :)